Sayfa 776/856 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826 ... SonSon
Arama sonucu : 6843 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Dostum sanırım anlatamadım,şöyle daha anlaşılır olur.Ttrak 1300 liraya gelirse geçen sene senin söylediğin 1000 liraya gelmiş olacak.Geçen sene fiyatı 1000 e gittiğinde fk 14,4 olmuş.Şu an fk ı 11. Yani şu an değeri geçen sene 1000 i gördüğü değerin %30 altında.Yani Ttrak pahalı değil.Zaten tarihsel fk ortalaması 18

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben seni anladım da galiba kendimi anlatamadım

Ttrak özelinde yazmadım ikisi arasında değerlendirme yaptım.Ttrak frotodan daha fazla değerlenmiş dedim(ikisinin aynı fk da olmasını varsayarak söyledim).Ve dengenin sağlanması için frotonun fiyatının daha fazla artması gerektiğini söyledim.Mesela 1050 ttrak,1300 froto olmalı gibi.Yoksa ttrak düşmeli anlamında yazmasım(2021-2024 ttrak yatırımcısıyım,şu an yok diye yazmıyorum bunları)

Ama şöyle bir şey varsa ttrak fk sı 14 olmalı,frotonun 8-10 arasında olmalı diye bir şey varsa tamam derim.Yani froto ttraktan az değerlenmiş,frotonun biraz arayı açması gerekir söylemimden vaz geçerim

O zaman şu soruyu sorarım sizlere
    Neden ttrak ın fk sı 12-14 olabilir de frotonun fk sı 12-14 olmamalı 8-10 olmalı?Ttrakı bu yönden üstün yapan özelliği nedir?Gelecekte farklı yatırımlar mı yapacak ,talep mi çok artacak ?

2. FROTO - Ford Otosan

Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Ben seni anladım da galiba kendimi anlatamadım

Ttrak özelinde yazmadım ikisi arasında değerlendirme yaptım.Ttrak frotodan daha fazla değerlenmiş dedim(ikisinin aynı fk da olmasını varsayarak söyledim).Ve dengenin sağlanması için frotonun fiyatının daha fazla artması gerektiğini söyledim.Mesela 1050 ttrak,1300 froto olmalı gibi.Yoksa ttrak düşmeli anlamında yazmasım(2021-2024 ttrak yatırımcısıyım,şu an yok diye yazmıyorum bunları)

Ama şöyle bir şey varsa ttrak fk sı 14 olmalı,frotonun 8-10 arasında olmalı diye bir şey varsa tamam derim.Yani froto ttraktan az değerlenmiş,frotonun biraz arayı açması gerekir söylemimden vaz geçerim

O zaman şu soruyu sorarım sizlere
    Neden ttrak ın fk sı 12-14 olabilir de frotonun fk sı 12-14 olmamalı 8-10 olmalı?Ttrakı bu yönden üstün yapan özelliği nedir?Gelecekte farklı yatırımlar mı yapacak ,talep mi çok artacak ?
    En basit anlaşılır olarak şöyle söyleyeyim,

1-Ttrak ın favok marjı %22,5
    Frotonun ise %10

Yani Ttrak Frotoya göre %125 daha karlı bir iş yapıyor.Frotonun kazancı ölçekten geliyor,yani adetsel yüksek üretimden.Yüksek marjla çalışan daha yüksek değerden fiyatlanır piyasada.O yüzden ttrak halen ucuz.

2-Ülkede kredi musluklarının kapandığı faizlerin arşı deldiği şu dönemde ziraat bankası çok düşük faizli traktör kredisi veriyor.Çok ciddi teşvik var zira tarım olayı artık milli güvenlik ile eşdeğer oldu ülkelerde.Kıyamete kadar devam edecek bu teşvikler deyim yerindeyse.

Neyse özetle haller böyle,gece gece daha fazla kafa açmayalım.Herkese keyifli tatiller.Haftaya görüşürüz.Tatil zamanı.

Cahillik mutluluktur!

3. İyi tatiller herkese
    İkisi de iyi şirket
    Ttrak ın avantajı herhalde rakibinin az olması
    Benim tahminim böyle

4.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    benim aynı sektörün portföyümde olan şirketleri arasında rasyo analizi yaptığım kendi oluşturduğum formülünü yazdığım Excel dosyam var,onuda matrikse IDE ettim,real tıme çalışıyor.Birde alarm bağladım ki anında mail atıyor sistem,işteyken mailden tele düşünce anında gereğini yapıyorum.

E bu durumda senin en az 1 ay önceden tüm Frotolarını satıp Ttrak yapman gerekmez miydi? Tek lot dahi hisse satmadığını söylemiştin daha önce. Senin, örneğin Froto & Ttrak arasındaki 0,92 lik oranın kendi bulduğun formüle göre başka mı yoksa?

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    E bu durumda senin en az 1 ay önceden tüm Frotolarını satıp Ttrak yapman gerekmez miydi? Tek lot dahi hisse satmadığını söylemiştin daha önce. Senin, örneğin Froto & Ttrak arasındaki 0,92 lik oranın kendi bulduğun formüle göre başka mı yoksa?
    Başka.Ben bu dönüşümü 2023 12 aylıklar sonrası oluşan fiyatlamada yapmıştım.10 gün önce ttrakları tekrar ford yapmam gerektiğine dair sistemden mail geldi ancak Nisan satış rakamlarının düşük gelmesi sebebiyle kendi irademle yapmadım.Mayısı bekliyorum,rakamlar toparlar ise fordda azaltıma gitmeyeceğim gibi ttrak mevcut pariteyi korur ise bu geçişleri yaptığım kısmını ford yapacağım.Her şeyide yazmayalım ama dimi yani..

Cahillik mutluluktur!

6. Akkök holding ceo su gökşin durusoy:
    Bir otomobil devinin türkiyede üreteceği hidrojenli kamyonlarda olacağız…
    Böyle bir açıklama var akkök kendini anlatırken bahsediyor.
    Ya mercedes yada biziz diye düşünüyorum
    Ama biz olsak az buçuk bir yerlerde görürdük sanki değil mi?
    Daha önce bunu göre, duyan oldu mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Akkök holding ceo su gökşin durusoy:
    Bir otomobil devinin türkiyede üreteceği hidrojenli kamyonlarda olacağız…
    Geçen yıl çekilen bu video var; https://youtu.be/4WuFTfy_u9A?si=ra97LS11jjHjoI8i

Sistemi yapan Bosch, Iveco kamyonlarda denemiş. Iveco Türkiye'de üretiliyorsa ondan bahsetmiş olabilirler.

8.  Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Akkök holding ceo su gökşin durusoy:
    Bir otomobil devinin türkiyede üreteceÄŸi hidrojenli kamyonlarda olacağız…
    Net cevabı vereyim biziz.Fakat bu iş Aksaya yarar,bu hidrojen işine çok bel bağlamak yanlış.Bir bombanın üstünde gitmekten farksız.Ama bu bize şunu net gösteriyor ki şirketimiz Froto her koşula adapte olma kıvraklığı olan çok inovatif çok adaptonel bir şirket.Sevmeyelimde ne yapalım.

Cahillik mutluluktur!

Sayfa 776/856 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •