Sayfa 777/899 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827877 ... SonSon
Arama sonucu : 7190 madde; 6,209 - 6,216 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...-otosan/743668

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

2. 900 bar basınçlı hidrojen tankının içi boş olsa bile patladığında korkunç bir şey olur yav.

3.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Ben de zaten değerine göre değerlendirme yaptım sayın Serkalgo

Ttrak aylar önce 1.000 tl yi geçtiğinde değerinden fazla arttığı için sonradan 700 lere kadar düştüğünü söyledim
    Şu andaki ttrak ve froto fiyatlarına bakınca ttrakın frotoya nazaran hakettiğinden fazla değerlendiğini söylemeye çalıştım

Yani bana göre ya ttrak değeri (fk sı)biraz düşmeli ya da froto değeri (fk sı) biraz artmalı demek istedim

Bunun yolu da karlılık veya fiyat artış azalışı ile olur.Karlılıkta gelecekte bilmediğimiz bir anormallik olmayacaksa bu fiyat yolu ile olmalı demek istedim
    hem ttrak, hem froto yatırımcı ve hemde fofaş yatırımcısı olarak haftaya pazartesi traktör salı da diğer iki otomobil bilançolarını açıklayacaklar, her üçü açısından da ilk çeyrek gayet iyi geçti,

fk hesabı malumunuz son dört çeyrek baz alınarak hesaplanır, her üç firmanın da fk ları düşecektir.
    çünkü geçen yılın ilk çeyrek karları düşüktü karlar sonradan arttı,
    bu hisselerin fiyatlatını konuşurken fk ya bakmayın
    çunku geçmiş dönemin bilançolarıyla hatalı rakamlar söz konusu olabilir, froto bu yıl 70 milyar kar yazarsa hbk 200 olur.
    1200/200=6 fk çıkar. yıl ortalamalarına ve endeks seviyesini de dikkate aldığımızda
    10 ila 12 fk gayet makul karşılanabilir.
    frotonun aylık verilerini takip edip sabırla yılı beklemek mantıklısı,
    bol kazançlar

4.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Net cevabı vereyim biziz.Fakat bu iş Aksaya yarar,bu hidrojen işine çok bel bağlamak yanlış.Bir bombanın üstünde gitmekten farksız.Ama bu bize şunu net gösteriyor ki şirketimiz Froto her koşula adapte olma kıvraklığı olan çok inovatif çok adaptonel bir şirket.Sevmeyelimde ne yapalım.

Teşekkürler
    Zaten amacım başarılı olur olmazdan ziyade, beyinlerin sürekli çalışıyor olmasına bir çıkarımdı.

5.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    hem ttrak, hem froto yatırımcı ve hemde fofaş yatırımcısı olarak haftaya pazartesi traktör salı da diğer iki otomobil bilançolarını açıklayacaklar, her üçü açısından da ilk çeyrek gayet iyi geçti,

fk hesabı malumunuz son dört çeyrek baz alınarak hesaplanır, her üç firmanın da fk ları düşecektir.
    çünkü geçen yılın ilk çeyrek karları düşüktü karlar sonradan arttı,
    bu hisselerin fiyatlatını konuşurken fk ya bakmayın
    çunku geçmiş dönemin bilançolarıyla hatalı rakamlar söz konusu olabilir, froto bu yıl 70 milyar kar yazarsa hbk 200 olur.
    1200/200=6 fk çıkar. yıl ortalamalarına ve endeks seviyesini de dikkate aldığımızda
    10 ila 12 fk gayet makul karşılanabilir.
    frotonun aylık verilerini takip edip sabırla yılı beklemek mantıklısı,
    bol kazançlar
    2023 Eur kur ortalama 23.7, zıplama yaptığı dönem de en kârlı periyod olan 3q-4q ya denk geldi. Parasal kazanç kârı uçurdu. Bu yıl 200 hbk yil sonu piyasa kur tahminlerine göre bence çok yuksek bir hedef. Enf. muhasebesi muamması da var, bu dusunce ne kadar rasyonel belki 1. ceyrek bilanco-faaliyet raporuyla gorebiliriz.

6.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    2023 Eur kur ortalama 23.7, zıplama yaptığı dönem de en kârlı periyod olan 3q-4q ya denk geldi. Parasal kazanç kârı uçurdu. Bu yıl 200 hbk yil sonu piyasa kur tahminlerine göre bence çok yuksek bir hedef. Enf. muhasebesi muamması da var, bu dusunce ne kadar rasyonel belki 1. ceyrek bilanco-faaliyet raporuyla gorebiliriz.
    Ben bunu yazınca siz bana sallamıştınız,canınız sağolsun.Kurlar bu şekilde giderse 2023/3Q-4Q gibi parasal kazançlar mümkün değil.Hatta gevşerse ki hafif gevşiyor parasal kayıp olacak.Üstüne satışların adetsel düşüşünüde koyarsak Fordun 2024/1Q bilançosu uzun süre zirve bilanço olarak kalır.İkinci çeyrek bilanço zayıflık ve parasal kayıpla iyi gelmez,3 ve 4q lar aynı zayıflıkta devam ederse buna birde 2023 ün yüksek baz etkisi devreye gireceğinden çok kötü olur.İhracatçı şirketiz ve kurlara göbekten bağlıyız,tl maliyetler sürekli artıyorken kurlar baskı yedikçe biz pis gol yeriz.Bunları bugün yazınca mırın kırın edenler yarın öbürgün bilançolar kötü gelmeye başladığında lütfen ağlamasınlar.Zaten gerçekten ford yatırımcısı olanlar o günlerde ortaya çıkacak.Ben mayıs satış datası kötü gelirse pozumu %50 azaltacağım ama asla sıfırlamayacağım.Zira gerçek uzun vadeli forda inanan iyi günde kötü günde daima taşıyan ve taşıyacak olan bir yatırımcısıyım.Beni Fordda uzun vadeden alıkoyup tamamen sıfırlama konumuna taşıyacak tek risk Çin meselesi.Çin araçları ile istilasında sonuca ulaşır ve Fordun Avrupada pazarını elinden almaya başlar ve ford buna maliyetlerini düşüremez rekabete giremez ise ben forddan ardıma bakmadan kaçarım.Planlarım stratejilerim her türlü senaryoya göre hazır.Hazır olmayıp bilgisi olmayanların boş cevaplarınada pirim vermem.Herkes kendi bacağından asılır,nasılki kimse kar edince kimseyle paylaşımaz zarar edincede bugün bık bık edenlerin ortadan toz olduğunu görürüz.Bu işte kendine güvenecek ne yaptığını bileceksin.Her daim talebeliğe devam.

Cahillik mutluluktur!

7.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    .Ben mayıs satış datası kötü gelirse pozumu %50 azaltacağım ama asla sıfırlamayacağım.Zira gerçek uzun vadeli forda inanan iyi günde kötü günde daima taşıyan ve taşıyacak olan bir yatırımcısıyım.
    Neden %50? 20 ya da 70 değil de 50? Yarısını satınca kalan yarısı kurtulacak mı, kâr mı edecek ya da zarar mı azalacak? Uzun vadeli forda inanan iyi günde kötü günde daima taşıyan ve taşıyacak bir yatırımcı zoru görünce yarısını satınca bu onu haklı kılar mı? Zoru görünce kaçmamış mı olur?

diye bir soru var Manisa Salihli'den Turgut Kaçmaz beyden. 94.7 Froto FM. Bizi dinlemeye devam edin.

Mustafa Sandal'dan geliyor, Onun arabası var güzel mi güzel, bastı mı gaza gider mi gider.

Şarkıdan sonra cevabı bekliyoruz.

8. Yukarıda gene milleti satasmalı sallamış sn üye.
    Ya arkadas sen akıllısın herkes salak mı?
    Tek tuşa basar satarız.
    Koçlar düşünsün der geçeriz.
    Babamızın oğlu mu?
    O riski görmüyoruz şu an.
    Hektas ın 8.5 yıllık yatırımcısıydım.Tek günde boşalttık malı gitti.Tüpraş petkim sarkuysan otokar ttrak tofas ismen arçelik eregli neler neler satmadık.Elbette ki kimse babamızın oğlu değil.

Ticarette elbette risk vardır.Ancak bu yıl hedeflere ulaşacaklarını düşünüyoruz.Yatırım süreçlerinde şirketler baskılanır.
    Şirket dinamik çevik ve atik.
    Ytd

Sayfa 777/899 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •