Sayfa 299/463 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon
Arama sonucu : 3700 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    https://x.com/mehmetkanari/status/17...d8F2ZUHt93mWtw
    Deniz yatırım
    20.3 milyar satış 4.1 milyar favök 2.6 milyar kar bekliyor eğer böyle kar gelirse stabil döviz ve elindeki nakitlerin artması ile 2. Çeyrek 3-3.5 milyar kar rahat gelir diye düşünüyorum ve her çeyrek üstüne koyarak gider stabil kaldığı sürece döviz. Ayrıca alınan yada alınacak döviz krediler mevduatta değerlendirilirse 3. Çeyrekten itibaren çok daha yüksek karlar görüşebilir.
    3. Çeyrek 1.6 geldi 4. Çeyrek 2.7 geldi 1. Çeyrek deniz yatırımın dediği gibi 2.6 gelse 2. Çeyrek 3.2 gelse toplayınca yaklaşık 90-100 gün sonra gelecek bilanço ile yaklaşık 10 milyar kar yapıyor 100 gün sonra yıllıkla dırılmış kar şimdiden 10 milyar olabilir. Gerisi piyasanın bileceği iş ayrıca ve ilerleyen çeyreklerde daha da iyi karlar gelir eldeki nakitler arttığı için ve esas bomba alınan döviz kredilerin mevduatta değerlendirilme ihtimali
     Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    2/2023 Bilançosunda 1.692398.000 tl bir zarar yazıldığından 2/2024 bilançosunda gelebilecek olan 3-3.5 Milyarlık bir kar rakamı aniden 4.700.000.000-5.200.000.000 tl gibi F/K hesabına gireceğinden 2.Çeyrek bilançosunun etkisi ile F/K aniden 5 lere düşebilecektir..
    Zaten bu çeyrek deniz yatırımın beklediği 2.6 milyar kar ve yakın değerler gelirse bende yukarıda hesapladım 90-100 gün sonra gelecek 2. Çeyrek bilançosu ile yıllıkla dırılmış kar 10 milyar olabilir

Alıntı Originally Posted by ... esas bomba [B
    alınan döviz kredilerin mevduatta değerlendirilme ihtimali[/B]
    --Nisan ayında alınan IFC kredisi mi?...daha önce refinansman amacı ile alınan krediler mi?..her ikisi mi?..
    Türkiye'de her şey olabilirsin ama rezil olamazsın. M.Mungan

İFC:
    İstanbul ve Kocaeli'deki fabrikalarında depreme dayanıklılık ve enerji verimliliğini artırma
    Kazakistan'daki Hamle fabrikasının kaynak verimliliği ve güvenlik standartlarının iyileştirilmesi

ceo Mete Buyurgan
    -işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak
    - sürdürülebilirlikle ilişkili girişimlere daha fazla yatırım
    --uluslararası pazarlardaki varlıklarını genişletme
    https://www.dunya.com/sirketler/ifcd...-haberi-723273

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    İFC:
    İstanbul ve Kocaeli'deki fabrikalarında depreme dayanıklılık ve enerji verimliliğini artırma
    Kazakistan'daki Hamle fabrikasının kaynak verimliliği ve güvenlik standartlarının iyileştirilmesi

ceo Mete Buyurgan
    -işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak
    - sürdürülebilirlikle ilişkili girişimlere daha fazla yatırım
    --uluslararası pazarlardaki varlıklarını genişletme
    https://www.dunya.com/sirketler/ifcd...-haberi-723273
    Bu işleri yaparken hemen bu tutarı verecek hali yok sözleşmeler yapar iş bitimi ödemeleri yapar bunlar bşr süreç sonuçta belki 1 yıl sürer bunları yapmak belki daha fazla sonuçta o parayı değerlendirecektir ben olsam bu süreçte elimdeki nakiti mevduatta değerlendirirdim

--bu tür krediler dilim dilim, iş yaptıkça verilir...denetimlidir...https://www.sayistay.gov.tr/files/80...siKrediDen.pdf

6.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Bu işleri yaparken hemen bu tutarı verecek hali yok sözleşmeler yapar iş bitimi ödemeleri yapar bunlar bşr süreç sonuçta belki 1 yıl sürer bunları yapmak belki daha fazla sonuçta o parayı değerlendirecektir ben olsam bu süreçte elimdeki nakiti mevduatta değerlendirirdim
    Demek önce isletme sermayesini karşılayacak sonra alacak parayı...

Becerebilirse helal olsun.....

7. O kredide amaç belirtilen harcamalar için eldeki nakdi kullanmamak. Döviz borçlanmanın getirdiği finansal avantajı kullanırken diğer taraftan da finansal gelir elde edeceklerdir.

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu tür krediler dilim dilim, iş yaptıkça verilir...denetimlidir...https://www.sayistay.gov.tr/files/80...siKrediDen.pdf
    Birileri O.E. diyince anlamı ne diye soruyorsun.
    Bu cevaplarının karşılığı, ben anayı avradı karıştırmam, Birisi haketmisse yüzüne hakaret ve küfür ederim.

Satılmış mahlukat, Mal a anlatır gibi yazıyorum Kasasında 11 Milyar Nakit var, 550 Milyon USD de 18 Milyar yapar, Toplam 29 Milyar bunun Kısa vade 4 Milyar kullansa kalanı vadeli yapsa 3 ayda 3.3 Milyar TL Faiz Geliri olur.
    Ciro Kâr marjı hiç saymıyorum,
    2024 Yil sonunda en az 10-12 Milyar,
    2025 de 25 Milyar Kâr bekliyorum dediğimde boşuna demiyordum,
    Piyasa Değerleride 150-250 Milyar TL,
    Yani şuanki fiyatı önce 4 ve 9 katlayabilir

Sayfa 299/463 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz