Sayfa 779/926 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon
Arama sonucu : 7405 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. 618 katsayılı bölgelerde kar realizasyonları yaparak sene sonuna kadar 1670 e kadar gitmesi lazım..
    bu bana göre..siz yine bildiğinizle amel edin

2. Gürsel abi, çok çok danke şön,
    Emek ve zahmet edip grafiklerle anlatmışsın. Bakalım teknik işleyecek mi, ilk çeyrek bilanço eğer iyi gelirse aşağı da basabilirler, bunlardan her şey beklenir.

Düşer, çıkar ya da yatay gider, zaman kimin tahmini doğru gösterecek. Herkese bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    900 bar basınçlı hidrojen tankının içi boş olsa bile patladığında korkunç bir şey olur yav.
    Osman abim uzun yol yapacak araçlar için çalışılıyor, hem yakıt olarak hem taşıt olarak nasıl daha güvenli olur diye. TR'de belli başlı şirketler de bu çalışmaları yapıyor. YTD.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    tarz sıkıntılı mı?çok sıkıntısız diyemem
    büyük ihtimalle bir taraftan karadenizlilik var..tepkilerinden öyle anlıyorum..ben de muhatap kaldım bir ara
    s.w.o.t analizi çok iyi,
    temel analizi,yakaladığım cümlelerden çok iyi..
    teknik analizi, net değilim..kelebeklerden sınıfta kaldı..(ters çevirdi çünkü)
    firma kursam;
    pazar takip-risk analizi...serkalgo
    araştırma-strateji geliştirme...inanmayacaksınız...uzunvade87 (bir kaç yazısından yakaladım...boş değil..ama froto hala fason)
    üretim-işletme - bayii sorumlusu....fabric
    finans..dudu (kasadaki parayla günlük trade ile amortismanın bir kısmı,maaşların bir kısmı,en önemlisi işletmenin kahve giderinin karşılanması için benden bile habersiz trade edecek sinsi biri lazım)
    genel müdür...Osman ım..zeki,teknik analize yatkın,yeniliklere açık,anlık muhakeme yeteneği...
    bende isteyene boş beleş grafik atarım..
    Siz dahil herkesin yazısını okuyorum.
    O bana ric misin dediğim için kızıyor😀
    Burda ric in arkasından konusmak gibi olmasın her gün sallıyordu bazı insanlara karsıt fikirlere tartıstık sonra bana da salladı😀
    Neyse yatırımcı adam tek olmus sepet olmus sürekli hisseyi sirketi takip eder ben hisse fiyatını takip etmiyorum o ayrı mesele.
    Benim tek artım ben kendimi patron yerine koyup bu şirket naparsa büyür acabayı iyi düşünüyorum sanırım.
    Baska da bir artım yok.
    Korkum teknik bilgisi iyi olmayan adam iyi şirkette payını koruyamıyor.
    Sana bir kagıt sölemeyim 10 bin liralık aldım abi bir yılda 5 kat gitti asagı yukarı tekniğe bakarak aldım.
    Ama her zaman indikatör calısmıyor tekniği bozabiliyorlar.temeline patronuna hiç bakmadım.Ona dikkat çekiyorum.
    Çünkü her zaman derim bu gavurun parası çok.
    Amerikadan bir arkadasım geldi geçen.Yatırım yapcakmıs arsa fln alcak dedim ki sen dolarla kazanıyorsun.Yatırımını koc un şirketlerinden farklı oranda yap.Temettüyü ekle üstüne 10 yıl yap sonra konusalım bakalım.Hatta otur faaliyet raporlarını oku.
    Çine iş için giden arkadaslar var en son bşr tanesine yoldaki arabaların videosunu çektirmiştim.
    Çin tehlikesi ya da baska tehlikeleri görmezden gelip kör göze yatırım yapmadık.
    Ama pandemide girmedik bu kagıda.
    14 15 yıl oldu bu kagıtta olalı.
    Farklı kagıtları da buraya ekledik zamanla.
    Borsaya koydugum paranın maliyeti kar ve kat cıkmıstır.
    Burdaki diğer arkadaslar da öyledir.
    Ancak riskler karsısında çekingen olmak insanı fırsat kacırmasına yok acabilir.
    Acık söyliyim birkac kişinin burda algı yaptıgını da düşünmedim değil.
    Şirketler sadece şirket değildir.
    Siyasi politik askeri dengeler ekonominin gidişatını belirler.Hepsi bir yatırımın içinde olan şeylerdir temelde.
    Temettümü alır geçerim.Tut ki hesaplamadıgımız baskılar var.2 yıl devam etti şirket ve pazarlarıyla ilgili lap diye satarız geceriz baska kagıda.
    Biz romanya haberi yokken burada ford otosan ın avrupa da fabrika alacagını belirttik.Tahmin ettik çünkü.
    Temelde bizim sermaye sahipleri aç
    Ve bizim ölçek ekonomisi büyümeye cok aç
    Ve en zengin kıtanın yanında refah isteyen bir toplum var.
    Bu temeldeki göstergeler yatırım ve para kazanma iştahını arttırıyor.
    Burda niye yazıyorum ve okuyorum.
    Valla en gıcık oldugum tip bile kafası çalışıyor burda.
    Toplumda bu insanları bulmak zor.
    İş hayatında buluyorsun ekibinde yer veriyorsun ama mesafe koydugun için bu özelde konusamıyorsun.Mesafeyi bozdugun zaman da şirketin vizyonuna yansıyor vs vs.
    Onun için okuyoruz yazıyoruz güzel oluyor.
    Herkese selam.
    Tekrar ediyorum her yatırımcı oturup her hafta calısmalı ne banka raporlarına ne de üstadlara bakıp yatırım yapmamalı.Kendi kararını kendi vermeli.
    Ytd

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    900 bar basınçlı hidrojen tankının içi boş olsa bile patladığında korkunç bir şey olur yav.
    Toyota yıllardır hybrid üretiyor ve özellikle elektrik pazarına girmiyor. Elektrikli üretimi az miktarda var bildiğim kadarıyla.

Ve yıllardır Toyota mirai üstünde çalışıyorlar, bu işi birisi yapacaksa Toyota olacaktır diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Toyota yıllardır hybrid üretiyor ve özellikle elektrik pazarına girmiyor. Elektrikli üretimi az miktarda var bildiğim kadarıyla.

Ve yıllardır Toyota mirai üstünde çalışıyorlar, bu işi birisi yapacaksa Toyota olacaktır diye düşünüyorum.
    Şöyle bi haber var;

Hmm ilginç bi haber, benim açımdan
    Yazılım ve akıllı araç konusunda şu anda neredeyse yarı otonom sürüş sunan tek marka Toyota. Türkiye'de öyle diye biliyorum. C sınıfı araçlar arasında yazılım ve otonom sürüş alanında rakibi yok.
    Ama Çinliler ne yaptıysa onları takip etmek zorunda kalmışlar.
    Haber için teşekkürler

8. Daha önce de yazmıştım. Piyasa karma olacak, fosil yakıt, hibrit, elektrik ve hidrojen. Belki ilerde güneş enerjili olanlar olacak bilemeyiz. Ama piyasa karma olacak. Ben şahsen bunu görüyorum. Ama fosil yakıt kullanan da vergisini ona göre verecek.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

Sayfa 779/926 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •