Sayfa 781/920 İlkİlk ... 281681731771779780781782783791831881 ... SonSon
Arama sonucu : 7353 madde; 6,241 - 6,248 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,463
     Alıntı Originally Posted by Fabric Yazıyı Oku
    Teşekkürler
    Bir kez daha cümlelere dökemediğim güvenimin izahını izledim
    Isler donem donem zayiflayabilir, guclenebilir..

Benim icin cok bir anlam ifade etmez.

Ben yonetimin yetkinligine inaniyorum, bir sekilde gerekli onlemleri alirlar, etkileri minimuma indirirler.

8 f/k da kalmasi benim icin bu seneyi firsat senesi yapar.

11 de de olsa eklerim, 8 de de olsa, benim icin farketmez.

Gencler, yeni baslayanlar dusunsunler veya en iyisi hic dusunmesiner, islerine guclerine baksinlar, nasil tasarruf edilebilir gelirimizi artiririz, ona baksinlar.

http://share.matriksdata.com/shareMa...05191245305430

2004 mayis ayini 1.20 dolardan kapatmis...

Aradan 20 yil gecmis.

Bugun 37.50 dolar.

O gun 10.000 dolarlik bir kartopu koyan ve hic eklemeyen bile 10.000 dolarini 312.500 dolar yapmis..

Uzerine taze para eklese bu rakam cok daha yuksek olurdu kuskusuz.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://twitter.com/__h_d__/status/1...McEitm5sw&s=19

Onemli bir video herkeslere oneririm.

neden ford otosan yatırımı yapmalıyızı 7 dakikada anlatmış.

tşk.ler

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Isler donem donem zayiflayabilir, guclenebilir..

Benim icin cok bir anlam ifade etmez.

Ben yonetimin yetkinligine inaniyorum, bir sekilde gerekli onlemleri alirlar, etkileri minimuma indirirler.

8 f/k da kalmasi benim icin bu seneyi firsat senesi yapar.

11 de de olsa eklerim, 8 de de olsa, benim icin farketmez.

Gencler, yeni baslayanlar dusunsunler veya en iyisi hic dusunmesiner, islerine guclerine baksinlar, nasil tasarruf edilebilir gelirimizi artiririz, ona baksinlar.

http://share.matriksdata.com/shareMa...05191245305430

2004 mayis ayini 1.20 dolardan kapatmis...

Aradan 20 yil gecmis.

Bugun 37.50 dolar.

O gun 10.000 dolarlik bir kartopu koyan ve hic eklemeyen bile 10.000 dolarini 312.500 dolar yapmis..

Uzerine taze para eklese bu rakam cok daha yuksek olurdu kuskusuz.
    Bunlar gerçekten güzel değerli bilgiler, genç kardeşlerimiz için ders niteliğinde. Yaşım 56, sizin bu söylediklerinizi 45'li yaşlardan sonra uygulamaya başladım. Keşke daha genç yaşlarda uygulamaya soksaymışım diye halen hayıflanırım. Teşekkürler
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. karamsarlık iyi değildir, iyi yönetilen bir firmadır froto...
    bu ülke de enflasyon ve döviz hiç bir zaman yönü aşağı olmadı, geçmiş grafiklere bakın ok yönü hep yukarıdır. 6 sıfır attık bire bir eşitken şu an dolar 32 kat pahalı durumda , enflasyon ortamı parası olan için fırsattır, enstrümanlar arası geçişle ciddi servet yapma olasılığı vardır.
    ancak Dudu beyin son iletisi ders niteliğindedir. sabır, disiplin ve planlama ile başlamak başarıyı getirir.
    iyi pazarlar

5. Hisse fiyatları o günkü düzeltilmemiş kapanış fiyatlarıdır. Kaynak: tıkla
    Asgari ücretler yılın ilk 6 ayı için geçerli olan NET fiyatlardır. Kaynak : tıkla

Herkes maaşının kaç asgari ücret ettiğine göre tablodan 1 maaşına kaç lot alabileceğini son 13 yıllık verilere göre görebilir.

Bugün 19 Mayıs olması sebebiyle geriye dönük son 13 yılın 19 Mayıs tarihleri baz alınmıştır. Resmi tatil olduğu ve bazı yıllar haftasonuna denk geldiği için 15 ile 20 Mayıs arasına kayabilir.

6. Dudu abi çok konuda örnek olduğu gibi empati konusundada hızlıca örnek oldu ve güzel bir yazı yazdı.Kendi adıma olmasada halen içlerinde olduğum beyaz yaka sınıfı için teşekkür ederim.Durumun bu hale gelmesinde maalesef bu insanlar sorumlu değil,ne mavi yaka kardeşlerimiz nede beyaz yaka.En ağır bedeli bu insanlar ödüyor ve maalesef uzunca bir zamanda ödeyecekler.Oysa bedel ödemesi gerekenler halen hiçbir bedel ödemediği gibi neyse bu konulara girmek istemiyorum ama bu konununda milletin içinde halen tazeliğini koruyan bir yara olduğu bilinsin.Fordun kalitesi,yönetimi vs bunları tekrar tekrar yazmanın bence lüzumu yok zira o rüşt zaten çok uzun zaman önce ispat edildi.O sebeple ford yatırımcısıyız.Ama her şirket gibi fordunda inişli çıkışlı dönemleri oldu olmayada devam edecek.Son 4 yıl istisnai bir zaman dilimiydi,bu zaman diliminin istisnai büyüsüne kapılıp riskleri görmezden gelmek/yoksaymak en azından benim yatırım olayına temel bakışıma ters.Ama gördüğüm kadarıyla burada çok insan olaya benim mekanik bakışımın tersine duygusal yaklaşıyor.Akdeniz insanıyız doğal karşılıyorum ama ben bu rüzgara asla kapılmadım kapılmamda.Benim beni bağlayan bu yaklaşımım gördüğüm reel riskleri yazmamın gerekçesinden başka bir şey değildir.Hiç bir şirket benim için vazgeçilmez değil.Ford en sevdiğim birkaç şirketten biri olmasına rağmen bedelini ağırca ödeyerek oturttuğum mekanizmam bana hiç bir şirketle duygusal bağ kurmamam gerektiğini emrediyor.Fordu her zaman severim ama sistemimede ihanet etmem.Bu işi nihayetinde kazanmak ve belli bir standartta yaşamak için yapıyoruz.O standart ford dahil her şirketten daha önemli benim için.Keyifli pazarlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

7. borsa yine en iyi yatırım..
    ayda 2-3 lot düzenli alım ne olur deyip oturur excel de hesap yaparsanız hesap doğrudur..
    sizi zengin etmez,sizi rahatlatmaz,temettüleride koy değişen çok şey olmaz..motivasyon bozulur belkide bırakıp gidersin..
    ama o ayda 2-3 lot un hesabını şöyle yaparsan tablo çok değişir genç kardeşlerim;
    sen o 2-3 lotu ilerde gelecek toplu paranın altyapısını hazırlamak için biriktiriyorsun...motivasyonun bu olmalı..
    hiç mi işten ayrılıp kıdem tazminatı almayacaksın?
    keza evliysen hanımın da,
    hiç mi prim almayacaksın,
    hiç mi daha iyi bir işe girmeyeceksin,
    Allah herkese uzun ömür versin ama hayatın içinde var hiç mi bir şey gelmeyecek anne-baba dan..
    işte o al tuşuna bastığın vakit o biriktirdiğin 3-5 lotun üstüne öyle bir yayılırki gelen paradan aldığın lotlar,o vakit excel e işlediklerinin şekli şemalı değişir genç kardeşim..
    o arada sen temel ve teknik analizinide ilerlet .......

8.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku

Hisse fiyatları o günkü düzeltilmemiş kapanış fiyatlarıdır. Kaynak: tıkla
    Asgari ücretler yılın ilk 6 ayı için geçerli olan NET fiyatlardır. Kaynak : tıkla

Herkes maaşının kaç asgari ücret ettiğine göre tablodan 1 maaşına kaç lot alabileceğini son 13 yıllık verilere göre görebilir.

Bugün 19 Mayıs olması sebebiyle geriye dönük son 13 yılın 19 Mayıs tarihleri baz alınmıştır. Resmi tatil olduğu ve bazı yıllar haftasonuna denk geldiği için 15 ile 20 Mayıs arasına kayabilir.
    Emek vermişsiniz,emeğinize sağlık.Bin sayfa yazmaktan daha etkili ve anlatmak istediklerimi reel rakamlarla gözümüze sokan acı manzara işte bu tablonun ta kendisi.Üzgünüz,öfkeliyiz.Teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

Sayfa 781/920 İlkİlk ... 281681731771779780781782783791831881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •