Sayfa 316/855 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon
Arama sonucu : 6840 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --istersen silebilirsin yazınızı....yerine getirmeyeceğiniz sözleri vermeyin..
    Gerçekten Malsin, 2014 de 8.5 Usd görmüş, ,Sen 4 Usd 2004 de dedin %55 marj, TL bazında çok ptimli yazdın önceki sayfada tuttum getirdim, Kafa kalın Gözün de görmüyor

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --------------------------------------------

--dersek (buradaki dersek in anlamı farz-u muhal--mesela dedik anlamında olduğunu anlamayacak kadar anlayış özürlülüğü var)...

--şimdi 5 ayın ortalaması 31.5 alarak (bundan sonra artmayacağını sabit kaldığını varsayarak rakamları değiştireceğim( yeniden yazacağım).
    --şirket geçen yıl 10 milyar favök üretmiş....

bu sene 16 milyar üretse ortalama 3.15 lira dolar kuru dersek 507 milyon dolar FAVÖK...kasada var 340 milyon dolar...

toplam finansal dolar borcu (tahvil diyelim) ise 620 milyon dolar...ekim 2025 de ana para ödenecek...bu 10 aylık süreçte de 422.5 milyon dolar favök üretir...eder 1,269.5 milyar dolar....649.5 milyon dolar fazlalık oldu...17 ayda 100 milyon dolar yatırıma gitti...100 milyon dolar da faize 100 milyon dolar da vergiye gitti diyelim...

550 milyon dolara ihtiyaç olmaması lazım...neden alınıyor ki??; bu kadar para kazanamayacağını düşünüyor olması lazım...

--yazıda anlatılan ana tema= 2025 de vadesi dolacak borcu yeniden refinansmanına gerek var mı?.....böyle bir kazanç olacak ise anlamsız değil mi?...
    Tane tane Mala anlatır gibi 550 Milyon USD nin aylık 1 Milyar TL faiz geliri olacağını kaç defa yazdım. Hatta birisi Bana 100 Milyon USD Borç verse, 5. Yılın sonunda TL bileşik getirisi Milyarder oluyorum dedim

Örnek vereyim 3 Evin var birisini Kredi ile almışsın. Kredi borcun 1 Milyon TL diyelim
    Evin birini 3 Milyona satıyorsun, Aldığın parayı Faize yatirsan ayda 120 Bin TL faiz gelirin olacak, Kredi sabit faizli.

Zorublu olmadıkça Krediyi kapatmak Mallık olur.
    Zaten Ülker Kur Yüksek stabil kalacak beklentisi ile Refinansman yapıyor, Yoksa 2025 Ekimde tamamını kapatacak kaynağı mevcuttur

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

--haftalık DOLAR
    --26 MART 2004 gelmesi için %55 yükselmesi lazım; grafiğe göre...
    --lakin düzeltilmiş fiyatlar mı bilmiyorum grafik öyle gösteriyor....

--işyatrım ın düzeltilmiş fiyatlarıyla dolar bazlı en yüksek fiyatı 10 haziranda 3 milyar dolar mış...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    bence bu grafikler yanlış...iş yatırımın ki düzeltilmiş fiyatlar

--şu anki fiyat= 1.375...3002 ye göre zirveden uzaklık %54, çok da kelepir sayılmaz...

--28-29 temmuz 2022 de 281 milyon dolarmış; 21-22 ay önceki dibine göre ise 4.9 kat prim yapmış...

--şirket yönetimi bu kadar düşmesine nasıl seyirci kalabilmiş???

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=ULKER

-- grafikte temettüler düşülmemiş sanırım...ondan yüksek gözüküyor...
    --bir daha bak...26. mart 2024 e...

--özür dilemene gerek yok...çünkü böyle bir erdemin bulunmuyor...
    Türkiye'de her şey olabilirsin ama rezil olamazsın. M.Mungan

4.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Arkadaşlar arka sayfalarda çok güzel bir konuya değinmişler ama arada kaynıyor güzel şeyler

4. çeyrekte 2.7 milyar kar eden Ülker, 1. çeyrekte 3.3 milyar, 4. çeyrekte 4 milyar kar ederse ( bence edecek bu karları şüphem yok) 3 çeyrekte 10 milyar kar etmiş olacak. 50 milyar piyasa değerine göre 5 F/K olacak. Yani 3 çeyreklik karı ile kendini 5 sene içinde satın alabilecek karı üretiyor anlamı çıkacak

Piyasa bu durumu en az 10 fk ile ödüllendirir diye düşünüyorum. Bu hesaptan hareketle 3-4 ay içinde hissede asgari %100 potansiyel görüyorum. 2024 yılını tahmin ettiğimiz gibi 14-15 milyar gibi bir karla kapatabilirse bence kapatacak, 2024 yılının 4. çeyreğine kadar yani seneye Nisan ayına kadar %300 potansiyeli var bana göre

Kısa ve orta vadeli hesabımı buna göre yapıyorum. Son 3 günde hisseye olan ilgi ve yükselişe bakılırsa birileride hesabını bunlara göre yapıyor bence
     Alıntı Originally Posted by Borsaborsaborsa Yazıyı Oku
    Üstteki Aracı kurumun yorumunda tamamen Ciro artışı kâr marjı hesaplanarak 2024 ilk Çeyrek ve Yil sonu için Net Kâr tahmini yapılmış (Gerçi ben 2 ay önce ilk Çeyrek 18-20 Milyar Ciro , 3.6-4 Milyar Net Kâr beklediğimi buraya yazmıştım)

6.Aydan itibaren Tahvil ve nakiti TL mevduat yapıp her ay 1 Milyar Faiz Geliri olsa , Yıl sonu Net Kâr 20 Milyarı bulabilir
    Kafa ütüleme, insanların kafasını karıştırmak manipülasyon peşinde 2021-2022 bilançoları zararları, Kur zararı hepsi ,
    2023 Kâr 3.3 .Milyar, 2024 3 aylık 3-4 Milyar kar gelecek, Yıllık da 15-20 Milyar Net Kâr gelebilir, Piyasa Değeri şuan 50 Milyar 150 250 Milyar Piyasa değerine gidebilir, Şuan ki 135 TL Fiyatı da 3-5 İle çarpın
    2021 ve 2022 de niye Zarar açıkladı.
    Tabiki Kur zararı 550 Milyon USD yi 4 TL den bozdurup faaliyetinde kullandilar ve Önem Gıda için ödeme yaptılar.
    4 TL den USD bozan firma 32 TL ye çıkmış niye bozup mevduata koymasın, Daha az Riski var hesap ortada USD 100 TL ye bile çıksa Mevduat faizinin daha fazla kazanıyor, Dediğin gibi olsa 650 Milyon USD banka hesaplarında %2 faizde kalırdı
    Küçük yatırımcı sürekli olumsuz yazılar,
    Kopyala yapıştır hata var yanlış, Ciro düşer kâr azalır yorumlarından etkilenir

Ben potansiyeli, Ciro artışını, Kâr Marjı ni,
    Döviz stabil kalırsa gelebilecek Net Kâr i,
    Diğer firmaların Net Kâr Piyasa değeri F/K ,
    Olması gereken Piyasa değeri ve fiyatını tahmin ediyorum.

Matematik düz hesap, 2023 Bilanço ya bak,
    Finansman Gideri 18 Milyar TL, Net Kâr 3.3 Milyar.
    Eğer usd 18 TL den 30 TL ye çıkmasaydı,
    3.3 Milyar in üzerine Kur Gideri ne kadar eklenecekti.Yaklaşık 6-8 Milyar TL

Ben diyorumki bu sene Kur böyle stabil giderse
    7 Milyar eklenirse Faaliyet yani satışlarından da 8 Milyar gelse 12-15 Milyar arası Kâr olabilir
    Piyasa Değeri de 10 F/K da 150 Milyar, Hisse fiyatı 405 TL,
    2025 yılında Döviz borcunu TL faizde her 3 ayda 3 Milyar Kâr üstüne Sattiklarindan Kâr yani Ciro Kâr marjı 3 Milyarda oradan toplam Yil sonunda 25-30 Milyar Net Kâr açıklayabilir, 250 Milyar Piyasa değeri, Hisse değeri 675 TL olmalı
    Eğer F/K abartırlarsa 20 lere 2 ile çarp üstüne Sürpriz varlık değerlemesi yaparsa yukarıda rakamları 3 ile carp daha da katlanır ,
    Ft-2 yi ciddiye almayın Yalancı manipülasyon Algı operasyonu yapan, speklerin maaşlı elemanı

5.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bir daha bak...26. mart 2024 e...

--özür dilemene gerek yok...çünkü böyle bir erdemin bulunmuyor...
    Yalan yanlış yazan İnkar eden sensin,
    Yukarı %55 diyen sen , Dipten 4.9 Katı çıkmış Kelepir değil diyen Sen , okuma yazma bilenler ne demek istediğini anlıyor,

6.  Alıntı Originally Posted by Borsaborsaborsa Yazıyı Oku
    Usd grafiği ile ilgili yazımı tut getir dedin.
    Zirvesi ile %55 marj demişsin, Geçen yıla göre TL olarak çok yükselmiş dedin .
    Thyao 12 den 50 TL olunca çok yükseldi diyenler 150 TL olunca çok diyenler 300 TL yi gördü.

Getirdim başka şeyler yazıp durdun.
    Biz hisseye kelepir demedik,
    2014 de yani 10 yil önce 8-9 USD görmüş ,
    En kötü orayı görebilir, üstüne Ciro artışı Net Kâr lar olursa 12-15-20 USD bile gidebilecek potansiyeli var diyoruz.

Sen yok yukarı %55 marj, Dipten 5 katı çıkmış diyorsun.
    Yukarıda Thy örneğini daha önce 25 TL den 15 ayda 1.000 TL ye giden Brsan örneğini yazmıştım

7.  Alıntı Originally Posted by Borsaborsaborsa Yazıyı Oku
    Ülker geçen yıl ilk Çeyrek bilançosunu 9 Mayısta açıklamıştı.Bilançoya az kaldı ,
    O zaman Kakao, Sektör, Kâr Marjı vb görürüz.

Bizim Mal 80 TL yi beklerken 120 den de alamaz , 150 olunca sittinir olup gider
    Ft-2 Genel kuruldan sonra karar verecekmiş yatırım yapmaya 2 mayısa kadar inşallah 120 TL yi geçerde 99 TL den alamadığını yine alamaz 130-150 olur , Kötüleme mesajlarını daha da artarak devam eder 😁
    Bak 99 TL iken yazmışım, Sen alamadıkça zarar sattığının pişmanlığını burada Hisseyi kötüleyerek çıkarmaya çalışıyorsun
    Ama yaptığın Suç manipülasyon

8. Ft2 nickli burak bölük kasasinda nakti olan firma neden borc alir dedi....

Evet bunu dedi......

Bu seviyeye indi......yanlis okumadik...

Sayfa 316/855 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •