Sayfa 9/17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
Arama sonucu : 130 madde; 65 - 72 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1.  Alıntı Originally Posted by mavsar Yazıyı Oku
    Bofa bu bilançoyu öğrenmiş ise yazıklar olsun sana. Biz de işte kurum, kimse bana soru sormasın diyerek yatırımcısını koruyor diyorduk
    Öğrenmiştir bence
    Ali dallaması da mafyacılık oynasın.

2. Karın neredeyse yarısı 185 milyonu elektrikten yani entekten gelmiş.

3. Satışlar %3 artmış. Ama karlılık düşmüş. Sanki zararına petrol işlemiş. Pandemide satış yoktu. Zararı anlaşılır bir durumdu. Bu ne peki?
    Nasıl bir enflasyon muhasebesi ise (nasıl ülkede fiyat dengesi alt-üst olduysa) bilançoları anlaşılmaz- kıyaslanmaz hale getirdi. Yeniden değerlemelerde bir düzen dönüyor sanki. Vergi oranını azaltmak için midir? yoksa başka bir şey midir? Anlamadım gitti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
    Kaderde varsa suzulmek, neye yarar uzulmek?

Suzmek veya suzulmek, iste butun mesele budur borsada.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. 165 milyar ciro , 320 milyon kâr ,, yani binde 2 kâr ne bileyim ilginç 🇹🇷🇹🇷

6. Yani mantıklı bir açıklaması var mı ,,ne bileyim tabiki bekliyoruz ve bekleyeceğim bakalım hayırlısı olsun 🇹🇷🧿🇹🇷

7. İlk çeyrek açıklanan kar stad sponsorluğuna ödenecek tutar kadar(277 milyon tl) nerdeyse...

8. İzmit rafinerisinde bulunan fuel oil dönüşüm tesisimizde, teknik olarak 5 yılda bir yapılması gereken periyodik bakım çalışması 1 Mart itibarıyla başlayacak olup, 92 gün duruş planlanmıştır. Duruş nedeniyle üretimde yaşanacak azalmanın ithalat ile kompanse edilmesiyle nihai satış hacmine doğrudan bir etki öngörülmemekle birlikte, üretim azalışına bağlı olarak toplam 196 milyon dolar tutarında FAVÖK kaybı beklenmektedir."

İlk çeyrekte Mart ayı için, 65 milyon dolar favök kaybı buradan. 2. çeyrekte Nisan ve Mayıs 130 m dolar kadar daha olacak.

200.000 varil ham petrolü taşıyan gemi kaçırılmıştı Ocak ayında, ödemesi yapıldı mı, sigortası var mı (varsa daha sonra tahsil edilebilir) ayrıca işlenip satılamadığından kayıp 17 m dolardan da fazla olmuştur.

Şubatta rafineri marjlarında düzenleme yapılacaktı yapıldıysa o da karlılığı etkilemiştir.
    EREGL/ASTOR/FROTO/TUPRS/TTRAK/VESBE/AKSA/DOAS/SASA/ALARK/HEKTS/SDTTR/REEDR/OBAMS/OZSUB/ALVES/ALTNY/HATSN GÜNCELLEME 23.05.2024

Sayfa 9/17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •