Sayfa 835/841 İlkİlk ... 335735785825833834835836837 ... SonSon
Arama sonucu : 6721 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    borsada milyonlarca dolarlık iş anlaşması yaparken düşen tek firma.... ahh gesan ahhh...
    Bilanço gelmiş Europwr’ın bir Astor’a bak bi de buna. Piyasa nasıl da fiyatlamasını biliyor…

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Yatalım yatalım. Yatmasan satsan, bu sefer yine pişman oluyorsun.
    Ben kesinlikle al sattan yanayım artık, yoksa olmuyor Fedoramca. Öyle lotları alan, kapan, bıçaklayan falan da yok. Düşük beklentiyle yaptığım işlemler olmasa enflasyon ezmişti sermayemi. Ayrıca lanet olsun ki ilk işdemirleri aldığımda ne sermaye ne ciro bilmem ne yoktu hayatımda, bi'de onlar çıktı=) Benim gördüğüm durduğun zaman eriyor paran borsada, bana denk gelen bu :/

Gesan+power'a dönmek gerekirse; 2025 ortası, Astor'un en büyük yedeği olacak Gesan. O yüzden aynı gözle bakıyorum Astor bilançosuna... Doğru orantılı büyüyecektir iki şirket diye düşünüyorum. Yeşil dönüşüm ve ona bağlı ulaşım, iletişim hatlarının gelişmesi, mevcut alt ve üst yapıların değişmesine sebep olacaktır. Ölmezsek o günlerde ekmek yeriz sanırım=)

3. Bu satılabilir hisseye dönüşümün tam zamanı.Hisse uzun süre belini doğrultamaz. O kadar hisse zor satılır. Özel emirle satılırsa bilmem.

Birkaç ay önce bu başlığa yazdım. 2024-2025 gesanda düşüş senesi. 2026 ve sonrasında biraz yatay sonra hisse değerini bulur demiştim. 10 milyon lot satışı karşılanması kolay değil. Belki hisse 30-40 tl bile olabilir. Sabrı olmayan gesana girmesin. Bu şirketin aldığın işlerin bilançoya yansıması 2026 ve sonrası.

Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    2 yılda 20 kat gitti. bence biraz dinlendirecekler. 2025 de bilançolara yansıyınca karlar bence o zaman hareket başlar. şahsen ben 2024 yılını kafadan çıkardım. 64-70 arası tekrar alıma geçerim eğer nakit bulabilirsem.
    2024-2025 düşüş ve mal toplama. Sabrı olan malı toplasın.

6. Şimdi ne olacak, bir bilen var mıdır acaba... Satıp uzasak mı, beleş lotları bırakıp mı uzasak, kalsak mı ne yapsak acaba Ülen ne işler ya

Pd 30 milyarın altına düşecekken şaka gibi haber geldi, artık 20 milyar altına sarkarsa şaşırmamak lâzım... Neyse, bakacağız artık durumlara... Beleşe artan lotların döte gireceğini bilmeliydim

Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Şimdi ne olacak, bir bilen var mıdır acaba... Satıp uzasak mı, beleş lotları bırakıp mı uzasak, kalsak mı ne yapsak acaba Ülen ne işler ya

Pd 30 milyarın altına düşecekken şaka gibi haber geldi, artık 20 milyar altına sarkarsa şaşırmamak lâzım... Neyse, bakacağız artık durumlara... Beleşe artan lotların döte gireceğini bilmeliydim

Yeterince sabrın varsa en az 3 yıl. Eğer çok düşerse 20-30 tl gibi buradan alınabilir. Bu hisse şuan küçük yatırımcıda önce bizi dökmeleri lazım. Zaten büyükler alt sat yaparak bizim uzun vade de kazandığımızdan daha çok kazanıyorlar. Bu hisse 3 sene gitmez.

8. Borsaya Kote Edilme Degerlendirmesi

Aksam gelen borsaya kote olma durumunu aciklamak icin yaziyorum, umarim paydaslara faydali olurum.

Birincil olarak GESAN 6.55 milyon lot Europower payi satiyor, buradan GESAN kasasina para girecek. Bu GESAN tarafindan yatirimlarda ve finansal poziyonlari duzeltmede olumlu olur. Europower hisse fiyati acisindan baski olusturur.

Ikincil olarak da GESAN'da 10.76 paylari satisa kote eden sirketi kontrol eden (%50 den cok payi olan) buyuk patron degil. Ikinci buyuk hissedari, bu da Europowerdan gelen pay kote haberinden daha olumlu bir durum olarak gorulebilir. Bu satisin turlu nedeni olabilir. Sonucta, nedeni ne olursa olsun burada sirkete satis baskisi olur. Bu konudan kacis yok.

Buna ilaveten bu paylar borsaya kote edildi, ancak dogrudan piyasaya henuz boca edilmedi. GESAN Romanya Kap'ini onceden gonderdi, bu noktada Europower paylarinin Romanya ve diger yatirimlar icin, oncelikle satisa sokulacagi sinyalini aliyorum. Ayrica bu hafta basindan beri olan Europower satisi icerden bu bilginin ucuruldugu suphesi yaratiyor. O yuzden satis baskisi oncelikle Europower'da olur.

GESAN pay satisinda ise satan ikinci buyuk patronun bakis acisina bagli. Ne olursa olsun, satayim, gideyim yaklasiminda olmadigini dusunuyorum cunku toplamda %24.5 luk payinin, %2'sini satiyor. Eger cok acil satayim kafasindaysa, o zaman GESAN'da piyasaya boca edilir goruruz. Burada ayrica kisisel olarak maksimum fiyattan satmasi cikarini maksimize edeceginden, cok acele etmemesi beklenir. Ancak buda fiyati baskilamaktan ali koyamaz.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi kararlariniz isiginda aliniz.

Sayfa 835/841 İlkİlk ... 335735785825833834835836837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •