Sayfa 196/226 İlkİlk ... 96146186194195196197198206 ... SonSon
Arama sonucu : 1801 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku

2021 yılında vuk ciro ve net kar spk bilancoyla cok yakın gelmiş. O zaman bağlı sirketler pek yoktu ayrıca enflasyon muhasebesi de yoktu.
    Ben de çok yakın geldiğini hatırlıyorum,kapa baktım bulamadım. SPK 1 çeyrek son tarihi bilen var mı arkadaşlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Sn Balikadam da gelen VUK sonuclarini değerlendirebilirse sevinirim.

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    Onceki vuk ve tfrs bilancolarindan hatirladigim kadarıyla birbirine yakin geliyordu ama o zaman istiraklerin hiç etkisi yoktu. Şimdi istiraklerin yavas yavaş devreye girmesiyle etkisi hissedilmeye baslayabilir ve ufak bir net kar katkisi gelebilir.

Marjlarda bir miktar daralma var, bu beklenen bir durum sene başındaki toplantida bu belirtilmisti.

Ayriyeten kredi faizleride bayagi bayagi net karı torpülemeye basladi. Umarim daha fazla borc artisi olmaz, kredilerin artisi ters zamana geldi. Faizler dusukken sıfır kredi vardı faizler yukseldi ve bizim sirket kredilere yüklendi burasi biraz olumsuz.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Onceki vuk ve tfrs bilancolarindan hatirladigim kadarıyla birbirine yakin geliyordu ama o zaman istiraklerin hiç etkisi yoktu. Şimdi istiraklerin yavas yavaş devreye girmesiyle etkisi hissedilmeye baslayabilir ve ufak bir net kar katkisi gelebilir.

Marjlarda bir miktar daralma var, bu beklenen bir durum sene başındaki toplantida bu belirtilmisti.

Ayriyeten kredi faizleride bayagi bayagi net karı torpülemeye basladi. Umarim daha fazla borc artisi olmaz, kredilerin artisi ters zamana geldi. Faizler dusukken sıfır kredi vardı faizler yukseldi ve bizim sirket kredilere yüklendi burasi biraz olumsuz.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ortak en nihayetinde yılın 2. Yarısından itibaren faizleri düşürmeye başlarlar, faizler düşünce de bu etki de azalır. Marjlar da sene sonuna doğru bir miktar normalleşebilir.

Bir de ben satışlardaki artışı, kredi maliyetlerindeki artışa tercih ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Ben de çok yakın geldiğini hatırlıyorum,kapa baktım bulamadım. SPK 1 çeyrek son tarihi bilen var mı arkadaşlar.
    21 Haziran..

Bu arada VUK ile ilgili yorumlarini paylaşan tüm paydaslara tesekkurler..

Vuka göre satislar 2.5 katına
    Faliyet kârı yaklaşık 2 katına

çıkmış gibi duruyor ama Net kâr eksi bile gelebilir çünkü enf muh işin içine girince 70 milyonu sifirlayabilir de??

Bakalım yarın piyasa satislar ve faliyet kârındaki pozitif duran büyümeye göre olumlu mu fiyatlıyacak? yoksa net kârın şimdilik zayıf görünen sonucuna göre olumsuz mu degerlendirecek?

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

5. Takip listemde olan bir diğer beğendiğim yazılım şirketi Kfeinde de gün ici Vuk geldi.

Oradaki durum şöyleydi..

Satislar gecen seneye göre yaklaşık 2 katına

Faliyet kârı yaklaşık aynı

Net kâr bir önceki sene 0.15 milyon gelmisken bu çeyrekte sanırım papil hisseleri satisindan kaynakli tek seferlik kârında etkisiyle 180 milyon kâr aciklamis ve piyasa direkt net kâr daki muazzam artışa göre degerlndirip tavana yapistirdi.Bizim piyasa faliyet kârının ne kadar önemli olduğunu bilsede net kârı ayrı bir önemsiyor..

Bakalim yarın bizim hisseyi nasil degerlendirecekler..

6. Bu arada NVDIVIA bilancosu aciklanmis.
    Sektör için olumlu..

#Nvidia ilk çeyrek için bilançosu beklentilerin %5,3 üzerinde 26 milyar$ kar olarak bildirdi.

7.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    21 Haziran..

Bu arada VUK ile ilgili yorumlarini paylaşan tüm paydaslara tesekkurler..

Vuka göre satislar 2.5 katına
    Faliyet kârı yaklaşık 2 katına

çıkmış gibi duruyor ama Net kâr eksi bile gelebilir çünkü enf muh işin içine girince 70 milyonu sifirlayabilir de??

Bakalım yarın piyasa satislar ve faliyet kârındaki pozitif duran büyümeye göre olumlu mu fiyatlıyacak? yoksa net kârın şimdilik zayıf görünen sonucuna göre olumsuz mu degerlendirecek?

Enflasyon muhasebesi etkisi bazı şirketlerde ilk çeyrekte eksi beklenenlerden artıya geçenler oldu. Bu sefer ne olur kestirmek güç.

5 Subatta Aşağıdaki sirketi satın aldık. Bunun karı da diğer Ard ye bağlı şirketler gibi Spk bilançosuna eklenecek.

Şirketimiz, Finansal Teknolojiler alanında faaliyet gösteren, insansız ve akıllı, bütünleşik ve gömülü finans ekosistem altyapısını sağlayan, OXİVO FİNANSAL TEKNOLOJİLER A.Ş.'nin de %100 oranında bağlı olduğu OXİVO GRUP BİLİŞİM A.Ş.'nin %51 hissesini 42.500.000 TL bedel ile hakim ortak olarak devralmıştır. Satın alım tutarımız, bağımsız değerleme şirketi tarafından belirlenen tutar üzerinden, stratejik iş ortaklığı kapsamında yaklaşık %40 oranında iskontolu olarak gerçekleşmiştir.

Oxivo Grup Bilişim A.Ş.; insansız ve akıllı perakende zincirleri ve ödeme teknolojileri alanına odaklanmıştır. İnsansız Akıllı Satış Terminalleri (Smart Vending Retail Machine) olarak adlandırılan; Hızlı Tüketim Ürünleri, Elektrikli Araç Şarj Üniteleri, Yiyecek ve İçecek Terminalleri, Otomotiv Sektörü Hizmetleri, Paylaşımlı Mobilite, Self Servis Kiosk, Toplu Taşıma Biletleme Kioskları, Mobil Ödeme Sistemleri (POS Cihazları vb.) gibi tüm insansız akıllı satış terminalleri (kendi kendi çalışan akıllı cihazlar) için gömülü ödeme cihazlarını donanımsal ve yazılımsal olarak Türkiye ve Avrupa'da ki birçok bankayla entegre ve bütünleşik şekilde sunmaktadır. Yapay zeka destekli geliştirmiş olduğu yazılım ile de marka sahiplerine müşteri sadakat uygulamalarını ve operasyon için stok/tüketim/lojistik tahminlemelerini merkezi bir platformda sunmaktadır.

Oxivo Grup Bilişim A.Ş, Ürünlerini Hollanda, İngiltere ve Almanya başta olmak üzere Avrupa'ya ihraç etmektedir.

Oxivo Grup Bilişim A.Ş.'nin resmi web sitesini https://www.oxivo.eu/ adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Spk karı da 70 gelirse,,geçen yıl 45 e göre %55 artış olur,,,,şimdiden yorum yapmak zor,,,hele bir spk karı da gelsin,,sonra konuşuruz.
    Çok basit bir yorumla,,bu sene de kar artışının %55 olabileceğini düşünürsek,,fiyat 40 tl lerde normal gözükür.
    Enflasyona göre makul,doyurucu fiyatın daha yukarıları olmasını istiyorsak bu sene 1 milyar net kara ulaşması gerekiyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Sayfa 196/226 İlkİlk ... 96146186194195196197198206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •