Onemli Gunler Banner
Sayfa 317/804 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417 ... SonSon
Arama sonucu : 6425 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: Viop LVII

1. buda kchol cvp haftalık pıst 100 ben beklediğim seneryoyu daha önceden çizmişim 3.25 düzeltme 3.35 düzeltme =10 dolar 3.45 ykbnk satışı hikayesi =Coşku elimde ne tahta varsa ogun boşalttım buradada paylaştım.
    Şimdi takip ettiğim bu düzeltme hareketi normal kanal düzeltmesi mi biraz daha derin düzeltmemi
    FORMASYON AVCISI -53

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bi saat önce kahvemi içmeye gittim, geldim değişiklik yok, millet kuyrukta
    Yarın bistti açmasak olmaz mı, hiç zopa yiyesim yok
    dayı iyi seyret.....yarın şimdiden daha iyi olabilir....abd endeksi hırpalıyorlar onun etkisi.....

3.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    sende kabul ettin sonunda hemi ABİ... ölsemde gam yemem artık

benim meselem bu işte

1-2 kişinin pistten ordan buradan kazanıp, kaybetmesi değil

1,5 trilyon dolar borç..

kim, nasıl ödeyecek ?

2. si... düşük faiz meselesi

ben demedim bana düşük faizli kredi ver diye

FAİZİ 2021 yazında % (kaç 16 mı? 19 mu ? ) oradan... % 9' a düşüren de kendisi

3. sü... hesaplamalar

bana 100-200 milyar dolar üçün gelme 1,5 trilyon diyom 1,5
    çıtak bey 1.5 trilyon dolar borcu nerden çıkardın ? öyle bi arkadaş yazdıydı ondan duyduydum falan diye gelişigüzel yazılmaz böyle şeyler, bu tür istatistikleri tcmb, tüik, hmb bir sürü kurum yayınlıyor.. böyle makro rakamları ordan bulabilirsin- iç borç stoku 2.808 milyar TL, yani 87 milyar dolar.. dış borç stoku ise 145 milyar dolar, çoğunluğu uzun vadeli eurobond

borç stoku genelde nominal rakam olarak değil, GDP ye oranı olarak bakılır.. <30%ofGDP ile TR borçluluğu tüm AB ve OECD içinde en düşük rakamlardan biri.. gelişmekte olan ülkeler içinde de en düşüklerden biri

Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    Çıtak şu 1.5 trilyon USD kamu borcunu nasıl hesapladin açıklar mısın lütfen?

Tamam durum kotu, kotu yönetim de oldu o da kabul ama 1.5 trilyon USD gibi uçuk bir tutarı ortaya atıp hiçbir resmi hesaplama yapmamakta olmaz. Özgür Demirtaş , magfi eğilmez güvendiğin prof u getir bu rakamı teyit etmez sana yarısını bile etmez. 1.5 trilyon USD kamu borcunu nasıl hesapladin acikla biZ de inanalım
    abi
    forumdan (ekonomi konusunda bilgili) birisi dedi, adını unuttum
    şimdi bakanlık sitesine baksam (son 1 seneyi zaten vermiyorlar)
    kayıtlı kuyutlu.. ben bi 800 milyar dolar çıkartırım.. o kesin

HIRSIZLAR siler diye, teee ne zaman kayıtlamışım bak

200 de kayıtsız var deyip... 1 trilyon dolar yazardım
    birgün denk geldi... o malum şahış

''borç 1,5 trilyon dolar '' didi

o gün bu gündür bende öyle diyom... yalan söylemiyordur

5.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    dayı iyi seyret.....yarın şimdiden daha iyi olabilir....abd endeksi hırpalıyorlar onun etkisi.....
    Bist100 de 10bin desteği tutar mı dayucuğum, oraya kadar olan hırpalamayı tolere edebilürüm

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Dış borç stokumuz 500 milyar dolar civarında karavicdanlı kemalin verdiği merkezi yönetim borç stoku deniz hocam daha iyi bilir ama hazine garantili borçlarla beraber en az 800 milyar doalrdır diye düşünüyorum iç-dış borç toplamı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Dış borç stokumuz 500 milyar dolar civarında karavicdanlı kemalin verdiği merkezi yönetim borç stoku deniz hocam daha iyi bilir ama hazine garantili borçlarla beraber en az 800 milyar doalrdır diye düşünüyorum iç-dış borç toplamı
    1,5 diyen adam
    reha gaya'nın topiğinde demişti başkanım
    ve lafı sözü dinlenir, makbul bir insandı
    dur ben başlığa soracam

8. arkadaş, cahile laf anlatmak ne zor iş

bu 400- 500 milyar dolar diye bahsedilen rakam UYP- uluslararası yatırım pozisyonu.. 2024 1.çeyrek itibariyle -317 milyar dolar.. bunun içinde en büyük kalem -175 milyar dolar ile yabancıların burada yaptığı doğrudan yatırımlar.. yani unilever, star rafineri, henkel, toyota, froto falan gibi yabancı şirketlerin türkiye içindeki fabrika- sermaye yatırımları

https://evds2.tcmb.gov.tr/index.php?/evds/serieMarket

Sayfa 317/804 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •