Onemli Gunler Banner
Sayfa 156/180 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon
Arama sonucu : 1433 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

1. Kırmadan, dökmeden ve sinirlenmeden mevzuya bakacak olursak,

Her hangi bir sistemin Al, Sat veya tut sinyali vermesi her zaman ÇALIŞTIRILMAYABİLİR.
    Zira patron hissesi, tahta yapıcı ( spek ) , teknik bir oyuncu veya sığ hisselerde bu çoğu zaman görülür.
    Bir hissede diğer oyuncuların maliyetini asla bilemezsiniz.
    Örneğin teknik olarak veya sistem itibarı ile 1 tl na gitmesi gereken fiyatı maliyeti 80 kuruş olan oyuncu 90 - 95 aralığından satmaya başlar, başka bir alıcı gelirse sonra tekrar 1 tl gidebilir. Tersi de olabilir satışlar panik yaratıp bir birini tetikler ise hisse daha aşağılara inebilir.
    Aynı şekilde patron veya tahta yapıcı sistemin al verdiği hissesine talep geldiğini gördüğünde, piyasanın yükselttiği hisseye anında satış girerek baskılayabilir.
    Sonuçta onların elinde çok daha gelişmiş sistemler var, saniyelik çalışırki bizler daha tuşa basamadan iş bitmiş olur.

2. Sayın nilkiz de, yaptığı yorumun hatalı olduğunun farkına varmış ve haklısınız demiş.

Ama şunu asla unutmamak lazım, sayın T/A insanlara faydalı olabilmek adına çok fazla emek sarf etmiş hatta sağlığından bile ödün vermiş biridir.
    Ben bazen kendisine yeter dinlenmene bak biraz desem de, o yine bir şeyler üretmeye çalışan çok iyi niyetli biridir.

3. Bende farklı değilim bazen sorulan hisseleri analiz ettiğim de, kendimi sorumluluk almış gibi hissediyorum ve sürekli o hisseleri takip ediyorum. Bunların hepsi iyi niyet göstergesi olarak nitelendiriliyor. Ne yapalım yapımız böyle yapacak bir şey yok.

4. Borsada işlem yapan herkes iyi düzeyde teknik yada temel bilmek zorunda değil ama en azından teknik yada temel analiz ne demek bunu bilmeli, bu noktada bu olmazsa olmaz...

Daha uzun yazmıştım ama sildim, görmek isteyen görür anlamak isteyen anlar, çevremdeki borsaya para yatıranlar bile basit bir sürü şeyi anlamak yada görmek istemiyor, bende zamanında anlamadım bedelini ödedim...

Şuan bildiğim en önemli şey çok basit, ben borsayı bilmiyorum, ve bilmediğimi bilmek bana fazlasıyla yetiyor...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

5. Lütfü hocam borsa kurtlar sofrası ve sürekli şekil değiştiriyor. Bir bakıyoruz eski borsa ve hareketlerinden eser yok.
    Buna adapte olmaya çalışırken başka bir şekil ortaya çıkıyor. Borsa düştü tamam hisseler düştü okey, düşüş tamamlandı yükseliş başladı ne yükseldi xu030 hisseleri yan hisseler hangi fiyatta 7000 - 8000 endex seviyesinde. Bir çok yatırımcı burada takıldı kaldı.
    Enflasyona yenik düştü. Buna bazıları endex mühendisliği diyor.
    Yani bukalemun gibi şekil değiştiren bir ortamda bende borsayı biliyorum desem yalan olur.

6. Ama her zaman dediğim gibi bu kurtlar sofrasında en ufak bir bilgi kırıntısı bile olsa paylaşıp bilgilendirme yapan arkadaşlar değerlidir benim gözümde.

7.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Ama her zaman dediğim gibi bu kurtlar sofrasında en ufak bir bilgi kırıntısı bile olsa paylaşıp bilgilendirme yapan arkadaşlar değerlidir benim gözümde.
    İşte olay bu hocam paylaşılan şeyin kıymetini bilmek lazım, bu durum gerçek hayatta da böyle, saatlerimi harcayıp bildiklerimi anlattığım arkadaşlar oldu, harcadığım zamana ve boğazımı ağrıttığıma yazık diyorum, şimdi soran eden olursa gayet keskin şekilde konuşuyorum böylece zaman tasarrufu oluyor her iki taraf içinde, borsada kolay para yok, para dağıtmıyorlar ben borsaya girerken en büyük yanılgım buydu, bir hisseye girerken siz aslına elinizi birinin cebine sokup parasını almaya kalkıyorsunuz, ve o adam bu yolları defalarca gitmiş gelmiş birisi/birileridir, /olabilir...

Şuan en basit haliyle herkes açıp baksın arkasında öyle bilançosu makyajlı patron kağıdı değil adamlar Darphane Altın sertifikasını bile istekleri gibi fiyatlamışlar ve istedikleri gibi fiyatlamaya devam ediyorlar, öyle boş kağıt değil isteyen karşılığında altın alabiliyor... Batık öz sermayesi bitmiş şirket hissesi değil, zamanında konkordato ilan etmiş şirketin hissesi değil, bariz altın...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Hayırlı Cumalar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sayfa 156/180 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •