Onemli Gunler Banner
Sayfa 268/281 İlkİlk ... 168218258266267268269270278 ... SonSon
Arama sonucu : 2246 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by zeynelce Yazıyı Oku
    Satılacak 2 milyon lot daha var. Kaldıki bu 15 milyon lotu daha piyasada satacaklar gerçekleşen olay sadece virman. Son 1-2 haftalık hacime bakarsak bu 15 milyon lotu nasıl satacaklar merak ediyorum.
    Geçmişte sorduğumda "teklif alıyoruz, teklifleri patronlara iletiyoruz" şeklinde bir cevap aldığımı hatırlıyorum....
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Geçmişte sorduğumda "teklif alıyoruz, teklifleri patronlara iletiyoruz" şeklinde bir cevap aldığımı hatırlıyorum....
    Teklif işi bitti artik..tahtaya koydular 12 milyon u..ky ve ya by kime bulurlarsa,coşkuda verirler ufak ufak..

3. TMS 29 (Enflasyon Muhasebesi)'nin bilanço ve gelir tablosundaki etkileri

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Elektrik zammı temmuza kaldı mevcut durumda geri alım, bedelsiz veya temettü avansı vs gibi hacmi artıracak habere ihtiyaçları var diğer türlü 15 milyonu tahtada zor satarlar ilk partiden sonra tahta taban gitmeye başlar.

Bu satış kurumsal bir şirkete yapılsa farklı şeyler konuşuyor olurduk ancak yine bir aracı kurum/banka'ya yapılacak ve 112den alınan lotlar 3-5 lira karla elden çıkarılacak.
    Son düzenleme : zeynelce; 24-05-2024 saat: 15:12.

5. Akşam buna benzer bir kap bildirimi gönderirler. Kime satıldığı belli olmazsa,
    bir önceki sefer yaptıkları gibi başka bir kurumda virmanlayacakları hesaptan
    fütursuzca satacaklardır. Bu ilk rodeoları değil.
    Ne hikmetse, alan da satan da aynı kurum.

Değerli ortaklar mal satmayı iyi bilirler.

29.05.2023 tarihinde DEĞER BÜKÜCÜ dalia garih'in başlattığı satış furyası,
    aradan geçen yaklaşık 12 aylık süreç sonunda 32.73 milyon lotun tahtada
    satılması ile sona yaklaştı mı? Şirketin yaklaşık %8 ini yeniden halka arz
    ettiler. Peki süreç bitti mi? HAYIR

Alhan holdingin satış bekleyen 2.175.000 lotu var.
    Bugün satılan(!) lotlar dalia, leyla ve vedat a ait.
    Alhan'ınkiler de satıldıktan sonra, halka açıklık oranı %37.9 civarına gelecek
    Hedefleri %40 a çıkarmak. Çünkü özgür beyin yüksek ilmi bu şekilde
    olması gerektiğine kanaat getirmiş. Demek ki 9.048.000 lot daha
    satacaklar. Alhan da bunun üzerine eklendiğinde, 11.223.000 lot
    daha satış beklenebilir.

Bugün satılan(!) 15 milyon lot yaklaşık 3.45 USD değerden satıldı.
    DEĞER BÜKÜCÜ dalia garih daha önce sattığı 5.22 milyon lotu 3.64 USD
    ortalama ile satmıştı. Onun için sıcaklığına alıştığı sular.
    Alaton kardeşlere ise üzülmemek elde değil. 4.34 USD ile 12 milyon lot
    satmış kardeşleri, 1 dolar aşağıdan 10.875 milyon lot satmak(!)
    üzmüş olabilir. playing the world's smallest violin for them.
    Son düzenleme : shichinin; 24-05-2024 saat: 16:02.

6. VARAN 1

7. VARAN 2

8. Özgür Bey'e 2 soru sordum bu saatte 8dakika içerisinde cevapladı. Büyük şirketlerin kaçında böyle yatırımcı ilişkileri vardır bilmiyorum. Burayı okuyor mu bilmiyorum ancak okuyorsa buradan kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Özgür Bey merhabalar, ALARKO yatırımcısı olarak bir kaç sorum olacaktı, en kısa zamanda cevaplamanız temennisiyle.
    1- 2023 yıl sonu faaliyet raporunda Palmira Agro'nun Çankırı'daki gübre üretim tesisinin 2024 mayısta faaliyete geçmesi planlanmaktadır denmişti. Tesis faaliyete geçmiş midir? Tesis faaliyete geçtiyse burada üretilen gübreler kendi seralarımızda mı kullanılacak yoksa ihtiyaç fazlası üretim planlanmakta olup fazlası satılacak mıdır? Tesis faaliyete geçmediyse geçmesi öngörülen tarih nedir?
    2- Havacılık sektöründeki uçak dönüştürme operasyonunda gelişmeler var mıdır?

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

*** Bey merhaba,

Tesis Haziran basinda faaliyete gececektir. yillik 12.000 ton kapasiteli olacaktir.

Havacilik ile ilgili olarak lisans islemleri devam etmektedir. Onumuzdeki 2 ay icinde ucak alimi ve donusum sureci baslayacaktir.

Saygilarimla,

Sayfa 268/281 İlkİlk ... 168218258266267268269270278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •