Sayfa 820/935 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon
Arama sonucu : 7475 madde; 6,553 - 6,560 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Tofas ve tüpraşa göre bizim bilanço tepkimiz çok sert oldu.
    Sadece teknikle izahı kabul etmem mümkün değil.
    Ortamı uygun bulup, at oynatıyorlar.
    Her zamanki gibi bu umurumda olmasada, bunun ülkenin komedi ülkesi olması ile alakası var.

2. Bu ne arkadaş, ağır abi Froto'yu al sat hissesine döndürdük el birliğiyle, bu sayfada günde 1 yazı bile zor yazılırdı, takipçi sayısı da artmış.

Hisse fiyatı büyükse ve elinizde en az 500 lot varsa ve komisyon oranınız düşükse al sat yapmak genelde çok karlı oluyor çünkü her bir fiyat adımında para kazanıyorsunuz.

Egeen 14.000 lira, bu hissenin fiyat adımları 2.5 lira. Yani 1 kademe yukarı ya da aşağı gitmesi için 2.5 lira hareket etmek zorunda. 1.000 lot 14.000 den alıp 14.002,5 liradan satan 2.500 lira kazanıyor ama sıkıntı şu ki bunda da şu ana kadar 13.000 lot işlem olmuş, bu fiyat çok fazla. ( 1.000 lot 14 milyon lira ediyor bu arada, bunu alabilen zaten zengindir)

Bir hissenin fiyatı günümüz şartlarında en fazla 1.500 lira olmalı bilemedin 2.000. Sonra hop bi bedelsiz yeniden 750-1.000 bandına inmeli.

Neyse çok lakırdı ettim, ben ara veriyorum yazılarıma, fazla gevezelik ettim. Amacım al sata cesareti olmayanlara bir nebze cesaret vermekti yapmak isteyip de yapamıyorlarsa diye.

Benim de pek becerdiğim söylenemez ama 3-4 lira aşağıdan alabilmek de güzel, kar kardır. 100 lira aşağıdan alsam profilime sabitler, özgeçmişime yazar, telefonuma ekran görüntüsü yapardım.

Herkese bol kazançlar.

3. Borsa jargonunda ,dibin dibi var,ya da düşen bıçağın altına el uzatılmaz gibi nasihatvari deyimler olsa da ,bazen kırk yıllık deneyim bile işe yaramıyor . Hele sürekli ekran başı alışkanlığı varsa , psikoloji insanı yanıltabiliyor. Bir iki günde 1190 - 1249 yapmış bir hissede 1201 - 1208 arası yerine konanlar insanı çok sevindiriyor ,ama kısa sürede hızlı bir düşüş, psikolojiyi yerle bir edebiliyor.
    Şu an endişe - ümit git gelleriyle beklemedeyim

4.  Alıntı Originally Posted by hanımeli Yazıyı Oku
    Borsa jargonunda ,dibin dibi var,ya da düşen bıçağın altına el uzatılmaz gibi nasihatvari deyimler olsa da ,bazen kırk yıllık deneyim bile işe yaramıyor . Hele sürekli ekran başı alışkanlığı varsa , psikoloji insanı yanıltabiliyor. Bir iki günde 1190 - 1249 yapmış bir hissede 1201 - 1208 arası yerine konanlar insanı çok sevindiriyor ,ama kısa sürede hızlı bir düşüş, psikolojiyi yerle bir edebiliyor.
    Şu an endişe - ümit git gelleriyle beklemedeyim
    Kuvvetle muhtemel makineler çalışıyor
    Stop emri verenler zincirleme satıyor, robot satışı bence

5.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku

yangını çiş le söndürmek fikri güzelmiş..
    bu arada;
    ben de temettü alacam....
    Gürsel bey her hissede teknik işler mi?
    yanı frotoda sizi çok başarılı buluyorum, tebrik ediyorum emek etmiş öğrenmiş ve bildiklerinizi uygulamaya başlamış, vede başarılı bir trader olmuşsunuz. bol kazançlar...
    ben frotoda bir deneme yapıp, hisse kaptırmışım. bu sebeple artık uğraşmıyorum.
    bana da thy aynı imkanı veriyor.

6. Hava atma amaçlı değil moral verme amaçlı olarak yazıyorum ki
    1119dan da alarak hedeflerime bir adım daha yaklaşmış bulunmaktayım.
    Bugün ikinci hamlem

7.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    siznle hemfikirim sn uzunvade, froto hissesinde benimde bir aksiyonum yok, yıllık temettüsüne odaklandım, iner çıkar dinamik yapıdır bu sistem...
    Hepimize bol kazanç abi.

8. 1119 teknik olarak dönüş yapması olan yerler sayılır.

Sayfa 820/935 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •