Onemli Gunler Banner
Sayfa 822/929 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872922 ... SonSon
Arama sonucu : 7427 madde; 6,569 - 6,576 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Bugün bende 1132 ve 1119 Dan toplam 100 tane ekledim. Umarım iyi etmişimdir. Zira başka kursun kalmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Bist-30 bu kadar volatil olması hayra alamet değil...Koca tahtalar asansör gibi, otorite de mal gibi izliyor, dünyanın neresinde varsa...

3.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Bist-30 bu kadar volatil olması hayra alamet değil...Koca tahtalar asansör gibi, otorite de mal gibi izliyor, dünyanın neresinde varsa...
    Aracı kurumlar komisyon için milleti al/sat yapmaya teşvik ediyor,yıllar yılı istikrarsızlığın getirdiği haber bazlı volatilite beraberinde mal taşıyan insanlarda enayi psikolojisi oluşturuyor.Otorite olacak vasıfsızlar kör göze parmak sokulurcasına yapılan onlarca şeyi görmezden geliyor,kanun koyucular ekonominin motoru olarak sermaye piyasalarını değil bankacılık sistemini görüyor.Haliyle sermaye piyasasını düzenleyip ilerletecek yönetmelik ve uygulamalar geliştirilmiyor,Sermaye piyasasını teşvik edecek vergisel avantajlar yapılmıyor,imtiyazlı hisse sorununu çözmek için irade bir türlü oluşmuyor,yatırımcıdan temettü ödemesi esnasında kesilen stopaj vergisi sonrası gelir vergiside kesilerek çifte vergilendirme uygulaması devam ediyor.Haksızlıklar,iş bilmezlikler,ders almama durumları,vasıfsız insanlara emanet edilen kurumlar…..Say say bitmez..Bu kadar ağır sorunu çözmek için sağlam bir irade ve istek lazım.Bunun içinde kaliteli bir en tepe yönetim.Bu olmadan diğer herşey hikaye kalıyor.İlk hissemi üniversite yıllarımda aldım,o gün bugün hep bunları konuşuyoruz.Ben artık bıktım,sorunların çözüleceğinede sermaye piyasalarımızın gelişmiş ülkeler düzeyine çıkacağınada inancım sıfır.

Cahillik mutluluktur!

4. FROTO - Ford Otosan

Tofaş-Stellantis birleşmesine onay için süreyi uzatmışlar,normalde sürecin bitmesi gerekiyordu ama sürüncemede bırakıyorlar.Bunu açıkçası siyasi sebeplerle yaptıklarını düşünüyorum artık ben.Ali Koç umarım başkan seçilemez,en tepenin ve kamu bürokrasisinin iyice antipatisini kazandı,bu durumda gelip çatıp şirketlere sirayet etmeye başladıki en tehlikeliside bu.Aristokrat ve kuralları olan koç aileside buna söz geçiremiyor olsa gerek ama artık ne yapar ne ederler bu adamın kamuoyunun gözünün önünden epey süre uzak tutulmasında holdingin selameti için büyük fayda var.Bu arada ben kendimde fenerliyim ama bu Aliyi günahım kadar sevmiyorum,fenerbahçe taraftarınıda politize etti,eskiden kadıköy moda sahil oradan koç un marinaya yürümekten büyük keyif alırdım,Kadıköy sahilde parkta elimde kahvem kitabım çok keyifli olurdu,artık Kadıköyde eski Kadıköy değil,her tarafta değişik marjinal tipler doldu.Neyse herkese keyifli haftasonları.

Cahillik mutluluktur!

5.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    alımlar ve üstüne + 203 lot O maliyet ...
    %41,7 si gerçekleşti hedefin Osman ım..
    1 günde....
    temmuz-ağustos arası büyük operasyon.hesaplarıma göre Ereğli korelasyonu ile birlikte (ki Ereğli hedefe daha çabuk gidecek gibi)
    senin deyiminle Mendel çaprazlaması..
    bunları neden anlatıyorum
    işin bu tarafıda var Osman ım...
    teknik temel analizsiz olmaz...
    olmaz...
    Gözden kaçmasın bu, Ereğli korelasyonu da nedir abi? Maşallah Fortun da her şeyle ilişkisi var, fingirdek biri sanırım bu fort.

Dudu abiden de dünün ve bugünün anlam ve önemine binaen bir değerlendirme yazısı bekleriz.

6.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Aracı kurumlar komisyon için milleti al/sat yapmaya teşvik ediyor,yıllar yılı istikrarsızlığın getirdiği haber bazlı volatilite beraberinde mal taşıyan insanlarda enayi psikolojisi oluşturuyor.Otorite olacak vasıfsızlar kör göze parmak sokulurcasına yapılan onlarca şeyi görmezden geliyor,kanun koyucular ekonominin motoru olarak sermaye piyasalarını değil bankacılık sistemini görüyor.Haliyle sermaye piyasasını düzenleyip ilerletecek yönetmelik ve uygulamalar geliştirilmiyor,Sermaye piyasasını teşvik edecek vergisel avantajlar yapılmıyor,imtiyazlı hisse sorununu çözmek için irade bir türlü oluşmuyor,yatırımcıdan temettü ödemesi esnasında kesilen stopaj vergisi sonrası gelir vergiside kesilerek çifte vergilendirme uygulaması devam ediyor.Haksızlıklar,iş bilmezlikler,ders almama durumları,vasıfsız insanlara emanet edilen kurumlar…..Say say bitmez..Bu kadar ağır sorunu çözmek için sağlam bir irade ve istek lazım.Bunun içinde kaliteli bir en tepe yönetim.Bu olmadan diğer herşey hikaye kalıyor.İlk hissemi üniversite yıllarımda aldım,o gün bugün hep bunları konuşuyoruz.Ben artık bıktım,sorunların çözüleceğinede sermaye piyasalarımızın gelişmiş ülkeler düzeyine çıkacağınada inancım sıfır.

Anlıyorum yüzde yüz sizi, diyorsunuz ya sistemim var el mahkum bekliyorum. 38 Usd görmüş temeli ancak 50 gösteriyor hedef, maliye bakani bile kur buralarda takilir diyor ihracatci sirketsin kabak gibi sana yolu gosteriyor, yakın vade önü engebelerle rekabetle belirsizlikle dolu bir şirket, bir yanın sat mal mısın en kötü mevduat yapsan bunun kadar zaten eder 1 yıla diyorsun, ama fiiliyata gecemiyorsun, bir suru emek vermissin lot lot ilerlemissin, nasil bozup yeni yol cizecen?

7. Merhaba Ortaklar burada Usta çok o yüzden bir soru sormak istiyorum cevap verebilecek var mı, cevaplayan olursa sevinirim

Bu millet parasal pozisyon Kazancı gerçek kazanç mıdır,gerçek bir Kar mıdır Yani bu kar ile temettü dağıtılabilir mi?

Yoksa sadece muhasebesel bir işlem midir?Eğer öyleyse Yandı Gülüm keten helva

8.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Merhaba Ortaklar burada Usta çok o yüzden bir soru sormak istiyorum cevap verebilecek var mı, cevaplayan olursa sevinirim

Bu millet parasal pozisyon Kazancı gerçek kazanç mıdır,gerçek bir Kar mıdır Yani bu kar ile temettü dağıtılabilir mi?

Yoksa sadece muhasebesel bir işlem midir?Eğer öyleyse Yandı Gülüm keten helva

Sayfa 822/929 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •