Onemli Gunler Banner
Sayfa 351/804 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: Viop LVII

1.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    sadece lenin değil, ekim devrimini gerçekleştiren bolşevik kadronun nerdeyse tamamının yahudi kökenli olduğu biliniyor artık.. ilk fonlamanın da rotschild ve diğer yahudi bankerler tarafından sağlandığı da kanıtlı bi gerçek.. büyük oyunlar böyle kuruluyor

osmanlının avrupa üstüne yürümesiyle başlıyor herşey, ipek yolu ve baharat yolu osmanlının eline geçince okyanusa açılıyor avrupalılar, bir kaç yüz yıl içinde denizaşırı sömürge ticareti öne çıkıyor, burjuva diye bi sınıf oluşuyor, bunlar parayı bulunca aristokrat sınıfa karşı halkı yanına çekmek istiyor- demokrasinin icadı bu.. demokrasi burjuvazinin icadı.. sonra bitleri iyice kanlanıyor, her tür savaşı finanse ederek büyüyorlar, şimdi herşeye hakimler, ama hegemonya sarsılıyor son yıllarda, wef ajandası bir türlü ilerleyemiyor.. ben umutluyum, bu düzen yıkılacak

neyse.. iyi geceler
    Özetle;400 yıl önce planlamışlar, 100 yıldır bu planın peşindeler,Yahudiler tüm dünya ülkelerinde az ama çok nitelikli insanlarla dünyayı ele geçirmişler,önemli ülkelerde tüm yönetici kadrolar Yahudi.
    aldım-verdim-ben seni-yendim. - alamazsın-veremezsin-sen beni-yenemezsin. + alırım-veririm-ben seni-yenerim-

2.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Özetle;400 yıl önce planlamışlar, 100 yıldır bu planın peşindeler,Yahudiler tüm dünya ülkelerinde az ama çok nitelikli insanlarla dünyayı ele geçirmişler,önemli ülkelerde tüm yönetici kadrolar Yahudi.

Sabatay Sevi (İbranice: שַ×בְּתַ×â• צְ×â€ËÅ“Ö´×â• - Şavtay Tsvi; 1 Ağustos 1626, İzmir - muhtemelen 17 Eylül 1676, Ülgün), Yahudi din adamı ve tarikat lideriydi. Sabatay Sevi 17. yüzyılda Osmanlı topraklarında, İzmir Agora'da doğdu.

Planlamanın baş aktörü bu kişiye kadar dayanıyor.(daha öncesi Ahit)
    Agora,Kemeraltı projesi adı altında renove ediliyor.
    aldım-verdim-ben seni-yendim. - alamazsın-veremezsin-sen beni-yenemezsin. + alırım-veririm-ben seni-yenerim-

3. Proje, Antik Smyrna Agorası'nın çeperinden ve İkiçeşmelik Caddesi üzerinden Havralar Bölgesi'ne ve Kemeraltı Çarşısı'na bağlantı sağlayan Azizler Sokağı'nın (920 Sokak) yayaların vakit geçirebileceği ve dinlenebileceği bir alan olarak yeniden düzenlenmesini ve böylelikle sokağın canlandırılmasını sağlamıştır.

4. Bet İsrael Sinagogu, İzmir'in Karataş semtinde bulunan bir sinagog. Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan sinagog 1907 yılında ibadete açıldı. Padişah II. Abdülhamit'in dönemin İzmir Valisi eski Sadrazam Kamil Paşa'ya hitaben yazdığı bir fermanla, Karataş semtindeki Musevilerin ibadet edebilmeleri amacıyla yaptırıldı.

https://www.google.com/search?q=kizm...xPV2FEOE9jVWhE

5. Neyse ,dağıttım yazarken,çorba yaptım ,çok eşelersek altından çok pislikler çıkacak.

6.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Sabatay Sevi (İbranice: שַ××â€ËÅ“ְּתַ×â• צְ×â€ËÅ“ִ×â• - Şavtay Tsvi; 1 Ağustos 1626, İzmir - muhtemelen 17 Eylül 1676, Ülgün), Yahudi din adamı ve tarikat lideriydi. Sabatay Sevi 17. yüzyılda Osmanlı topraklarında, İzmir Agora'da doğdu.

Planlamanın baş aktörü bu kişiye kadar dayanıyor.(daha öncesi Ahit)
    Agora,Kemeraltı projesi adı altında renove ediliyor.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Sabata...rah%20derlerdi.

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Gittikleri her yerden kovulma sebepleri,tefecilik!
    Ve hristiyan ahlakını aykırı ticaret işlemleri yapmak. O zamanlar herhangi bir malın indirimli fiyatla satılması -ahlaksızlık- olarak nitelendirilirmiş..
    Kasabanın çıkışında yol kenarlarında bekler, hristiyan tüccarın pazarda sattığı malın çok altında fiyatlar vererek,alıcıyı da ikna ederek hristiyan tüccarların iflasına,nefretine sebep olmuşlar..
    Ortaçağda hemen hemen her krallığın tercüme işleri ve para işleri danışmanları yahudilerden oluşurmuş..
    Kazandıklarını da gösterir biçimde şatafatlı, krallara denk gelecek kadar lüks yaşamaları da dikkat çekmiş..
    Gittikleri her yeri zenginleştirir,ticareti canlandırır,çekildiklerinde ise o bölgede çöküş yaşanırmış. Hamburg,Frankfurt örneği verilir..

İkna yetenekleri,esneklikleri, entellektüel kapasiteleri, sanata ve finansa olan yatkınlıkları,genetik yapılarından geldiği söylenir..

Kuran'da bunu tasdik eder...
    Ey İsrâiloğulları! Size verdiğim nimetimi ve sizi diğer topluluklara üstün kıldığımı hatırlayın. (bakara/47)

Yahudiden nefret edilmesi için oldukça fazla sebepler var..

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Savaşta korkutan gelişme: ABD'de 'Rusya'yı vurma' planı
    Çektin gene şortları gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 351/804 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •