Onemli Gunler Banner
Sayfa 826/929 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon
Arama sonucu : 7427 madde; 6,601 - 6,608 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Kar marjları düştükçe uzun vadeci olmanın hiçbir anlamı yok, seni korumaz da. Burda yapılması gereken şey "isterse 500 liraya düşsün, ben uzuncuyum eheueheu" diye kendini kandırıp devekuşu gibi başını kuma gömmek değil hemen eyleme geçerek kurların bu durumundan en çok olumlu etkilenecek sektör hisselerine portföyü taşımaktır.

Klasik dönemin Ünlü İtalyan bestecisi Verdi'nin meşhur Rigoletta aryasının ilk sözü La Donna è mobile'dir.
    Yani kadınlar mobildir, oynaktır, esnektir. Yatırımda biz de öyle olmalıyız. Ses

Ağzımızı yaya yaya "Omo bon ozoncoyom, ozon vodolo bokoyorom oloyo" demek portföyümüzü kurtarmaz.
    Kurum raporlarında boşuna mı "..... risklerinden dolayı portföyümüzden falan hisseyi çıkarıyor yerine kurun sabit kalmasından olumlu etkilenecek filan hisseyi ekliyoruz" diyorlar?

İşte bu sebepten ben tüm zortları satıp yerine başka hisse alma seçeneğimizin de masada olması gerektiğine inanıyorum. Burdan satıp başka bir hissede 4 ayda %30 kazanıp, kurlar yükselmeye başlarsa tekrar zorta geri dönüp zortu da aynı fiyat seviyelerinde bulmanın dayanılmaz hafifliğinde güzel bir lot artırımı olabileceğini sesli düşünüyorum, umarım sesim geliyordur.

Sizce bu yaz yükseliş göstermesi muhtemel sektör/şirketler ne olabilir? Havayolları olabilir mi? Thyao, Pgsus, Doco, Clebi falan?

Var mı bi fikri olan?

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku

Sizce bu yaz yükseliş göstermesi muhtemel sektör/şirketler ne olabilir? Havayolları olabilir mi? Thya, Pgsus, Doco, Clebi falan?

Var mı bi fikri olan?
    İşin bu kısmı hisse adı zikredildiği durumda yatırım tavsiyesi alanına girerki onunda sıkıntılı bir alan olduğunu unutmamak icap eder.Ama kriterler bazında konu ele alınabilir kanımca.Timsal misal borcu olmayan,önümüzdeki dönemde sıkılaşma ile daralacak bunalacak ekonomiden etkilenmeyecek olan sektörlerin borçsuz tık para iş yapan şirketleri vs vs gibi gibi…Ben 4 tane şirket belirledim bile..Fordda mayıs satış datalarının açıklanacağı haziran ilk hafta verilere kötü gelirse benim fordların yarısı bu 4 şirkete anında geçecek.Not olarak belirteyim bu 4 şirketin forum sayfalarında hiç yazmadım yazmamda,hemen nerelerde yazmış diye bakacak olanlar çıkarsa peşinen söylemiş olayım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    İşin bu kısmı hisse adı zikredildiği durumda yatırım tavsiyesi alanına girerki onunda sıkıntılı bir alan olduğunu unutmamak icap eder.Ama kriterler bazında konu ele alınabilir kanımca.Timsal misal borcu olmayan,önümüzdeki dönemde sıkılaşma ile daralacak bunalacak ekonomiden etkilenmeyecek olan sektörlerin borçsuz tık para iş yapan şirketleri vs vs gibi gibi…Ben 4 tane şirket belirledim bile..Fordda mayıs satış datalarının açıklanacağı haziran ilk hafta verilere kötü gelirse benim fordların yarısı bu 4 şirkete anında geçecek.Not olarak belirteyim bu 4 şirketin forum sayfalarında hiç yazmadım yazmamda,hemen nerelerde yazmış diye bakacak olanlar çıkarsa peşinen söylemiş olayım

Yav üslubunca yazılırsa neden yatırım tavsiyesi olsun ki?

Örnek üslup 1:

Osman bey, dediğiniz kriterlere uygun olarak benim aklıma yatan 3 şirket; Hortsa, Finksa ve Çükko A.Ş. Hatta ufaktan alıma başladım bile bu üçünü 20 gündür. Bakalım tutacak mı öngörülerim, nasip.

Bu şekil bir yazıda hiçbir sorun olmazken aşağıdaki gibi bir durum sorumluluk doğurabilir.

Örnek üslup 2:

Oralet, Finksa ve Lolo A.Ş. al, arkana yaslan. 3 aya %50 artmazsa cümle alem öpsün beni. Aha da na yazdım buraya.

3 ay sonra...

4.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Osman,
    n 'apıp durun,
    ne örüyon,
    neyin peşindesin...
    Osman ım,
    seni merak ediyoruz,cevap vermiyorsun..
    küstün mü güzel kardeşim

5. Herkes zortlarını satıp ahgaza geçsin 50 tl olucak deyolla ytd ;)

6.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku

Serkalgo kardeşim;
    bildiklerimizi paylaşmayacaksak ne önemi var ki forum denen şu zımbırtının...başka nerde kim bizi bu kadar bir araya
    getirebilir?
    senin şahsına değil yanlış anlama,yok portföy söylenmez,yok 2 tane bebek kağıdım var kimseye söylemem,yok bir kağıt söylerim gider alırsın sonra batarsın beni suçlarsın...
    bildiğini paylaşan kazanır..maddi kazanır,manevi kazanır...walla kazanır,billa kazanır..çok çok iyi biliyorum
    o yüzden gel şu 4 kağıdını söyle
    masaya yatıralım
    senin şahsına değil ...yanlış anlama...
    kimse kimsenin aklıyla iş yapacak kadar aptal değil bu formda...

7.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Osman ım,
    seni merak ediyoruz,cevap vermiyorsun..
    küstün mü güzel kardeşim
    Yok abi, çocuk muyuz niye küseyim? Okuyup faydalanmaya çalışıyoruz herkesten.

Bizim bu saatten sonra teknik analiz öğrenebilecek kapasitemiz pek yok,
    Sen sevabına çizimlerini, yorumlarını eskik etme.
    İkili tepe, Şahin tepesi, üçlü doji yıldızı, sabah güneşi, akşam sefası, Ali dayının yeri formasyonlarında haber ver, bu durumlarda hissenin yönü ne olabilir onu da söyle de biz de sebeplenelim.

Sazan gibi acele edip erkenden aldım sattıklarımı yav.

Mutlaka ama mutlaka sat al ile lot artırmamız lazım, başka yolu yok. Çünkü yılda yüzde 10 lot artırabilen birisi 7 yılda lot sayısını 2'ye katlıyor.

8. Mendelleme...ne güzel bir terim değil mi Osman kardeşim..
    sen bulmadın mı bu veciz terimi....
    Mendelleme..bezelye....Men del le me....
    demedi deme Osman ım,
    bu mendellemeyi bist30 kağıtlarında fıtratlarını bildiğin 5 şirket üzerinde ,
    ilkbahara girerken ve sonbahar dan çıkarken yapsan?
    hadi terste kaldın diyelim,
    kalırsan da bist30 da kal.....
    hiç zarara uğrarmısın?
    mendelle me......mendel....
    mevsimleri var...
    demedi deme Osman ım..

Sayfa 826/929 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız