Onemli Gunler Banner
Sayfa 166/175 İlkİlk ... 66116156164165166167168 ... SonSon
Arama sonucu : 1398 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Dün satmıştım sabah, bilançoyu görünce sinirle. Gerçekten milleti dolandırma düzeni kurmuşlar, SPK eli ile milletin uç kuruşuna çöküyorlar. Yine de baya bir zararım vardı.

Yazık... Dönüp bakmam artık, 100 bin de olsa...

Zararda olanlara bedelsiz fayda sağlaması dileğimle...
    Bu tarz hisseler insider ile hareket ediyor bence, bana bir gün öncesinden bu hissenin ismini verdi birisi, demek ki bu haber içinmiş. Günahlarını almayım başka bir şey de görmüş olabilirler. Patronuna güvenme riskli kagıttır da dedi. Hayırlısı olur inşallah içeride kalan arkadaşlarda kısa vadede zararlarını çıkarıp kara gecerler.

2. hisse haberleri ve mali durumu bu analizin dışındadır,

bu tür konulardan bağımsız hisse bir kırılım gerçekleştirmiştir,..bu kırılımla birlikte aynı zamanda temkinli alım bölgesine de girmiştir,..

teknik analiz dışında hissenin şirket geleceğine de güveniyorsak şayet(ki yatırımcısını üzmüş ve sarsmıştır), daha da düşmez değil ama burası ve daha düşük seviyelerden''temkinli'' olarak alım düşünülebilir,..

hisse momentum kazanmalı, hacim artmalıdır, dipte uyumsuzluk varmı bakılmalıdır, bu olgunlaşmalar beraberinde düştüğü yelpaze boyunca geriye sararak (pull back) bir tepkiye çıkma ihtimali?... vardır,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

3. son günlerde bir çok hisse sözleşmişler gibi bu konumdalar ve yatırımcısınıda üzmüşlerdir,...

bu şekilde devam ederlerse yatırımcılarını geri gelmemek üzere kaybeder ve başta kripto olmak üzere diğer piyasalara kaptırırlar,...

kendileri bilirler,...yatırımcılar eğer para kaybediyorlarsa tekrar tekrar bunu yerine koyamaz ve işin sonunda küser birer ikişer kaybolur giderler,..

4. mesela alfas diye bir şirket var, sonu solar, solar güneş demek, alfas sanki güneşi kaybetmiş o da aynı konumda ve eupwr gibi bir süredir şuursuzca düşüyor,..keza çnakkale seramik, sanki fabrikayı kapatmış,..

borsa yatırımcısı sağmal inek değildir,..sağ, sağ bitmeyecek adamlardan hiç değillerdir,..

5. EUPWR ortagiyim, hisse fiyatinin dususu, pay satis haberi, bedelsiz vs derken nerdeyiz/ne olabilir gibisinden biraz karaladim...

2023/12 sonuclarini fiyat tespit raporu ile kiyaslayarak baslayayim:
    FTR 2023 Ciro: 7269 --- 2023/12 Ciro: 6460
    FTR 2023 FAVOK:1445 --- 2023/12 FAVOK: 1488
    Sirket FTR'deki hedeflerini tutturmus

FTR 2024 Ciro: 12428 --- MAYIS 2024 SUNUMU 2024 T Ciro: 9936
    FTR 2024 FAVOK: 2195 --- MAYIS 2024 SUNUMU 2024 T FAVOK: 3030
    Bugun itibariyla (26 Mayis 2024), sirketin KAP bildirimlerindeki toplam cirosu 6665

2024 sonunda Mayis 2024 sunumundaki T FAVOK'un tutacagi varsayimi ile 2024 sonu tahminlerim:
    30 FD/FAVOK'ten: 413 TL
    35 FD/FAVOK'ten: 482 TL
    40 FD/FAVOK'ten: 551 TL
    ustu bende yok...

Tarihsel olarak gordugu 40 ustu FD/FAVOK'lerin tekrar gorulmesi icin elimizde "YENI/SUPER" bir hikaye yok.
    FD/FAVOK 45-50 olan o altin cagimizda anlatilan gelecek hikayeleri (peak pv, sun junior vs) artik bugunun gercekleri; begenmesek de bunlar fiyatin artik icinde.
    Ki peak PV o kdr parlak olmayacak ki kendileri bile cirosunu indirmisler.
    Sun Junior icin senede 40,000 adet satacakti, tanesi 4500 $ olsa yillik ciroya 180M $ katkisi olmasi lazim = 5.7Milyar TL eder ki adi bile anilmiyor...

Tek bir kursun var: 2025 ilk yarisinda (?) devreye alinacak ve ciroya 150-200M $ katki saglamasi beklenen Guc Transformatoru uretimi. Onda da Peak PV'ye inen Cin darbesi gibi bir darbe gelir mi bilemem...

Kacirdigim/eksik nokta varsa lutfen yazin; birlikte degerlendirelim
    Son düzenleme : bravoecho; 26-05-2024 saat: 22:14.

6.  Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    ... FAVOK'un tutacagi varsayimi ile 2024 sonu tahminlerim:
    30 FD/FAVOK'ten: 413 TL
    35 FD/FAVOK'ten: 482 TL
    40 FD/FAVOK'ten: 551 TL
    ustu bende yok...
    Olsaydı keşke. Tüh yazık olmuş. Resmen altın yumurtlayan tavuk bu,öyle değil mi? Bu kağıdın 40 TL den halka arz edilmesinin üzerinden 1 yıl geçti ve sen 2024 sonu itibariyle 413 482 551 TL gibi gerçeklerle hiç bağdaşmayan hedef fiyatlar veriyorsun. Demek ki 1 yıl önce 40 TL den halka arz edenler yani hem şirket ortakları hem aracı kurum tam anlamıyla salakmış, böyle altın yumurtlayan bir tavuğu değerinin çok çok altından siz uyanık yatırımcılara arz etmişler.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. FK ları bıraktık, hisse başına FAVÖK çarpanıyla iş görüyoruz artık. Hem de öyle makul bir çarpan değil bu, 40 katına kadar çıkıyor. Risksiz enstrümanların FK su şu anda 1.5 iken yani 2 nin bile altında iken senin riskli yatırım türünden hissene 40xFAVÖK gibi bir değer biçiyorsun hem de net kar filan değil FAVÖK üzerinden. Hele olsun sana. Böyle bir değerleme yöntemini ilk defa duydum.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. Adamlar daha 1 yıl önce hesabını kitabını yapıp 40 TL den halka arz etmişler ama uyanık yatırımcılar kağıdın ederi 2024 sonu itibariyle 551 TL diyor. Böylesine altın yumurtlayan bir kağıdı 40 TL den halka arz etmekle salaklığın daniskasını sergilemiş şirketin ortakları. Tabii bunda halka arzı yapan aracı kurumun da payı var. Yukarıdaki arkadaşın hesabına göre halka arz fiyatı 40 değil 250 TL olmalıydı, öyle değil mi? Arada 6 kattan fazla fark var. Böyle bir hataya nasıl düştüler acaba?

Sayfa 166/175 İlkİlk ... 66116156164165166167168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •