Sayfa 167/175 İlkİlk ... 67117157165166167168169 ... SonSon
Arama sonucu : 1399 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1. 1 yıl önceki halka arz fiyatı olan 40 TL den halka arzı müteakip 258 TL ye kadar çıkmış hisse. Demek ki 40 TL olan halka arz fiyatı kelepirin de kelepiri imiş. Neredeyse bedavaya vermişler hisseleri.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Adamlar daha 1 yıl önce hesabını kitabını yapıp 40 TL den halka arz etmişler ama uyanık yatırımcılar kağıdın ederi 2024 sonu itibariyle 551 TL diyor. Böylesine altın yumurtlayan bir kağıdı 40 TL den halka arz etmekle salaklığın daniskasını sergilemiş şirketin ortakları. Tabii bunda halka arzı yapan aracı kurumun da payı var. Yukarıdaki arkadaşın hesabına göre halka arz fiyatı 40 değil 250 TL olmalıydı, öyle değil mi? Arada 6 kattan fazla fark var. Böyle bir hataya nasıl düştüler acaba?
    Altınay Savunma 8. işlem gününe 68.50₺ fiyattan 82 milyon lot tavanda alış emriyle başlıyor. Tavanda bekleyen 13.230 adet emir var ve 5.6 milyar ₺ büyüklüğünde. Tavandaki emirler kurumlara ait ve Altınay'ın piyasa değeri 16 milyar ₺ üzerine çıkmış durumda.

senin fikrine göre bu yeni halka arz yapanlar damı salak şimdi...

power bu hale getiren bitmeyen yada uzatılan yatırım ları birde patronun devamlı lot satıp guven kaybetmesi oldu yoksa verilen sözler tutulsaydı şuan ölüsü bile 250-300 tl aralıgında olurdu ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Altınay Savunma 8. işlem gününe 68.50₺ fiyattan 82 milyon lot tavanda alış emriyle başlıyor. Tavanda bekleyen 13.230 adet emir var ve 5.6 milyar ₺ büyüklüğünde. Tavandaki emirler kurumlara ait ve Altınay'ın piyasa değeri 16 milyar ₺ üzerine çıkmış durumda.

senin fikrine göre bu yeni halka arz yapanlar damı salak şimdi...

power bu hale getiren bitmeyen yada uzatılan yatırım ları birde patronun devamlı lot satıp guven kaybetmesi oldu yoksa verilen sözler tutulsaydı şuan ölüsü bile 250-300 tl aralıgında olurdu ...
    borsadaki fiyatı kimse tahmin edemez.... Ama temel analiz ile bakılırsa iki şirkette o piyasa değerlerinin gerçeği yansıttığını sanmıyorum.. Akıl var mantık var.... Tabi dediğim gibi borsa burası..uçabilirde kaçabilirde..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Olsaydı keşke. Tüh yazık olmuş. Resmen altın yumurtlayan tavuk bu,öyle değil mi? Bu kağıdın 40 TL den halka arz edilmesinin üzerinden 1 yıl geçti ve sen 2024 sonu itibariyle 413 482 551 TL gibi gerçeklerle hiç bağdaşmayan hedef fiyatlar veriyorsun. Demek ki 1 yıl önce 40 TL den halka arz edenler yani hem şirket ortakları hem aracı kurum tam anlamıyla salakmış, böyle altın yumurtlayan bir tavuğu değerinin çok çok altından siz uyanık yatırımcılara arz etmişler.
    Eyvah eyvah, burada da mı siz?

5.  Alıntı Originally Posted by remolarano Yazıyı Oku
    Eyvah eyvah, burada da mı siz?
    Benden niye çekiniyorsunuz? Spekülatif kağıtları severim. Biliyorsun, ben yatırımcı filan değilim. Bu hisseyi takipteyim. En tepeden %53 düşmüş, bakalım bu düşüş nerede sonlanacak, kalıcı dip nerede oluşacak.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. 40.6 TL den ana hissedar 10 milyon lot hisse sattı halka arzda. 406 milyon TL yi cebe attı. Bu lotları ek satış olarak halka arzda satmayıp 1 yıl satmama taahhüdünün bitmesini bekleyip öyle satsaydı 258 den değil ama 190 civarından satabilirdi. Demek ki ek satışa bu 10 milyon lotu koyarak hisse başına 150 TL, toplamda da 1.5 milyar TL para kaybetti. Hiç akıllıca bir iş yapmamış ana hissedar 10 milyon lotu ek satışla 40 dan vererek. Bu kadar para masada bırakılır mı yahu? Şirketin gerçek değerinden bihaber miydi ki?

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Benden niye çekiniyorsunuz? Spekülatif kağıtları severim. Biliyorsun, ben yatırımcı filan değilim. Bu hisseyi takipteyim. En tepeden %53 düşmüş, bakalım bu düşüş nerede sonlanacak, kalıcı dip nerede oluşacak.
    Eyvallah, bol kazanç.

Bu gündemi kimseyi dökemediler. Hayır sizde bir dökülmediniz arkadaş.
    “Eğriyi kendinde arayan doğruyu kalbinde bulur.”

Sayfa 167/175 İlkİlk ... 67117157165166167168169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •