Sayfa 17/86 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon
Arama sonucu : 686 madde; 129 - 136 arası.

Konu: KRDMA - Kardemir A

İlk Yarıdaki Güçlü Büyümeye Rağmen, Çelik Sektörü İkinci Yarıdan Endişeli
    Tüm bu gelişmeler yaşanırken, yılbaşında tonu 2500 $ olan elektrot fiyatlarının 30.000 $/ton seviyesine yaklaşması, üretim maliyetlerinde ton başına 40 Dolara varan seviyelerde artışa yol açtı. Elektrik ark ocaklı tesislerin bir başka önemli girdisi olan refrakterde de global seviyede yaşanan üretim kısıntıları kaynaklı tedarik sıkıntısının derinleşmesi ihtimali endişeleri arttırdı. Yaşanan bu son gelişmeler ve ABD'nin Section 232 kapsamında çelik ithalatını sınırlandırmaya yönelik çalışmaları, ikinci yarıya ilişkin beklentileri giderek belirsizleştirdi.
    Tamamı.....> http://celik.org.tr/ilk-yaridaki-guc...idan-endiseli/

........
    Elektrod tedariki sıkıntı olursa Kardemir kütükleri daha da kıymete biner....
    Ama refrakter malzeme sıkıntısı Kardemir'i de etkiler.....

2.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku

........
    Bu elektrodu üreten şirket varsa ona yatırım yapalım bari

Alıntı Originally Posted by sontrader Yazıyı Oku
    Bu elektrodu üreten şirket varsa ona yatırım yapalım bari
    Tam bilmiyorum ama, Türkiye'de üreten firma yok galiba...
    Cari açık Türkiye'nin canına okuyor. Bu çelik üreticilerinin hiç mi aklına gelmemiş elektrot işi. Birleşip de bir fabrika kursalarmış olmaz mıydı? Devletten de teşvik alırlardı. Dünya kadar döviz ödeniyordur elektrot için. Çelik sanayiinin %70'i ark ocaklarından teşkil olacak ama ülkende elektrot üretecek firma olmayacak...

***KRDMA* *KRDMB* *KRDMD*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi

***KRDMA******KRDMB******KRDMD*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi )

Yapılan açıklama düzeltme mi? Hayır
    İlgili Şirketler KRDMA, KRDMB

Açıklamalar Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Çağ Çelik Demir Ve Çelik Endüstri A.Ş. Karabük ŞB tarafından Kuruluşumuza gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.
    Bildirimlerin MKK tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin MKK tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/626535

BIST

(21/08/2017 - 09:11:17)

7.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku

........

Krdmr biraz da sosyal bir proje gibi Karabük bölgesinde faaliyet gösteren ocaklara karşı pozisyon almaz görüntüsünde.
    Mevcut yönetim toplumsal ve siyasi baskıyı karşılayıp radikal karar alabilir mi?

Ancak yönetimde değişiklik olursa, yeni yönetim;kütük satışlarını azaltıyorum, kendim işleyeceğim, katma değeri yükseltmek istiyorum diyebilir.

(Yabancı bir şirket söz sahibi olursa kaçınılmaz son)

Karabük dışındaki üretici başka yerden de alım yapabilir. Ancak Karabüklü'nün hali nice olur. Yükte hafif pahada ağır değil.

Bu durumda öncelikli alım hakkı için,elinde KRDMR hissesi bulundurmayanın ,
    Gücü olup da, yönetimi dışarı kaptırmamak için A ve B toplamayanların ağzını açmaya hakkı olamaz.

Cefasını çekenler sefasını sürebilir.
    Yatırım tavsiyesi içermez.

Danışmanlık Şirketi CRU, Grafit Elektrot Fiyatlarının Çin’deki Arz Daralması Nedeniyle Arttığını Açıkladı

Yayımlama: 21.08.2017 03:18:00 (TSİ)

Grafit elektrot fiyatları artmakta olup, hem çelik hem de alüminyum sektörlerini etkilemektedir. Danışmanlık firması CRU, söz konusu fiyat artışının Çin çelik endüstrisinin talebindeki değişiklikten ziyade arz yönlü etkenlere bağlı olduğunu değerlendiriyor. Grafit elektrot fiyatlarının geçen yıla göre on kat artması halinde, elektrik ark ocağı tesislerindeki çelik üretiminin maliyeti 80 dolar/ton artacak.

Bu yıl grafit elektrot ve girdilerinin fiyatları çok hızlı bir şekilde arttı. Grafit elektrotun girdisi olan asiküler kok kömürünün fiyatı 450 dolar/ton seviyesinden 3.200 dolar/ton seviyesine yükselmiş durumda. Bu durum, elektrot üreticilerinin taleplerini karşılayamayan hammadde tedarikçilerinden, elektrotlarının yılsonuna kadar tükeneceği endişesinde olan çelik üreticilerine kadar tüm değer zincirini etkilemekte.

Grafit elektrot tedarikçileri, 2014 yılından bu yana Çinli kütük demir üreticilerinin ihracatının Çin dışındaki Asyalı üreticilerin üretimlerini ve dolaylı olarak da grafit elektrot üretimlerini azaltması nedeniyle daha çok Çin’de yoğunlaşmış bulunuyor. Bu yıl, Çin’de grafit elektrot sektöründe bazı çevresel kısıtlamalara ilişkin gelişmeler kaydedildi.
    https://www.ekonomi.gov.tr/portal/fa...Dionpl3mdd_281

Sayfa 17/86 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •