Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 512/1014 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Türkiye'de otomobille ilgili sorunlardan bir tanesi otomobilin yatırım aracı olarak da görülmesi. Esasında tüketim aracı olan bir ürünün temelde dövizdeki hareketle ve ödenen vergiyi üzerinde taşıması dolayısıyla yatırım aracı olarak değerlendirilmesi gibi bir durum söz konusu. Adam geçen yıl 80 bine sıfır aldım şimdi satsam 90 bine gidiyor diyor. Araba alma sebeplerden birisi de budur. Bunun doğru bir yatırım olup olmadığı elbette tartışılır ama finansal okur yazarlık seviyemiz göz önünde bulundurulduğunda en azından bir grup için bunun aksi öne sürülemez. Sırf bu sebeple çok düşük sermayeyle salt kredi ile araç kiralama şirketi kuran insanlar var. Belki gelecekte bu kişiler para kazanamaz ama son üç beş senedir çok cüzi sermayeleri olmasına rağmen krediyle aldıkları araçlar ellerinde kar olarak kalmış durumda. Nasıl kırılır bilemiyorum ama bir tüketim ürünü olan arabanın yatırım olarak algılanmaması bu alana olan talebi de düşürecektir. Bunu sadece gösterişe bağlamamak gerektiğini düşünüyorum.
    birde devletin yaptigi cok sacma bir vergi duzeninden dolayi su an akli olanlar parasina para katiyor..Ben gecen sene aralikta yeni vergi duzenlenmesi aciklandiginda da yazmistim.Bugun ornegin vw nin vergisiz 69 bin lira olan aracini alan birisi zaten 2 ay sonra aracin ham fiyati 70 i gececeginden direk bir ust dilime giriyor..Ve de aldigi arac ekstra degerleniyor.Ben ham fiyati 300 lira fark ile alt gruba giren yeni kasa full donanim tiguani 110 bin tl ye aldim.su an sifiri 155 bin tl.ust dilime girince aracin hem kendisi hem donanimlari ust vergi dilimi ile hesaplaniyor..

2. syn Sugosu82
    Bu ülkeden ATATÜRK geldi geçti.
    Sen zannediyorsun ki seninkiler olmazsa bu ülke elden gider.
    kendini bir şey sanan kişiler genelde böyle hisseder. Kendini dev aynasında görür.
    Çok kurum gördüm çok ta müdür hepsi aynı şeyi söylerdi.Benden sonra KIYAMET
    Yani merak etme bu ülke ayakta kalır. canını sıkma

3. DEPREM ALANIYDI AVM OLDU..!
    Beşiktaş Belediyesi Afet Planlarında ORTAKÖY 639 ada 168 parsel 12,195 metrekarelik alanın kurulacağı her biri 50 metrekareden 139 adet Deprem üniteleri yerleştirilecek alan olduğu planlanmış.Ancak üzerine AVM yapılmış olmasına rağmen planlar güncellenmemiş.Bu Beşiktaş Belediyesinin mevcut yönetiminin DEPREMLE İLGİLİ hiç bir çalışma yapmadığının belgesidir.
    DEPREM AFET PLANI YENİDEN HAZIRLANARAK HALKIN BİLGİSİNE SUNULMASI,AYNI ZAMANDA DA DEPREM KONTEYNERLERİNİN TOPLANMA ALANLARI İÇERİSİNE YERLEŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ.

Beşiktaş Belediyesi Acil Eylem Planlanında;
    Ortaköy Muallim Naci Caddesi Üzerinde Yüzme İhtisas Klubü Yanında Olduğu Yazılan 128 Numaralı Deprem Konteynerini Arıyoruz.
    SONUÇ: YERİNDE YOK!

https://www.facebook.com/KentDernegi/
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    DEPREM ALANIYDI AVM OLDU..!
    Beşiktaş Belediyesi Afet Planlarında ORTAKÖY 639 ada 168 parsel 12,195 metrekarelik alanın kurulacağı her biri 50 metrekareden 139 adet Deprem üniteleri yerleştirilecek alan olduğu planlanmış.Ancak üzerine AVM yapılmış olmasına rağmen planlar güncellenmemiş.Bu Beşiktaş Belediyesinin mevcut yönetiminin DEPREMLE İLGİLİ hiç bir çalışma yapmadığının belgesidir.
    DEPREM AFET PLANI YENİDEN HAZIRLANARAK HALKIN BİLGİSİNE SUNULMASI,AYNI ZAMANDA DA DEPREM KONTEYNERLERİNİN TOPLANMA ALANLARI İÇERİSİNE YERLEŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ.

Beşiktaş Belediyesi Acil Eylem Planlanında;
    Ortaköy Muallim Naci Caddesi Üzerinde Yüzme İhtisas Klubü Yanında Olduğu Yazılan 128 Numaralı Deprem Konteynerini Arıyoruz.
    SONUÇ: YERİNDE YOK!

https://www.facebook.com/KentDernegi/
    1,ci alan; ONE Ortaköy (Serdar Bilgili'nin)
    2.ci alan; THY & DO-CO ortaklığının
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5. Amsterdam'ın Otomobil Hâkimiyetinden Kurtulmasının Bize İç Çektirecek Hikâyesi

https://onedio.com/haber/amsterdam-i...ikayesi-788401

https://twitter.com/irfan_batur/stat...ikayesi-788401

6. Devletin vergi sistemi değişmediği sürece diğer sistemler iyileşmez.

Türkiye de vergilerin %75 i dolaylı vergilerden. Gelir vergisi isi %25.

Yani insanlar gelirine göre vergi ödemiyor, dolayısı ile ekonomi komple kayıt dışı.

Dolaylı vergiler neler?

Benzin, MTV, KDV, ÖTV, EMLAK VERGİSİ, ALKOL VERGİSİ, TÜTÜN VERGİSİ, İLETİŞİM VERGİSİ... vs vs vs.

Hükümetteki son 4 dönemdir görev yapan ekonomi ve maliye ile ilgili tüm Bakanlar çok aşırı beceriksiz olduğu için bu konuda hiç bir iyileşme olmadı!

Ne taksi plakasından doğru dürüst gelir vergisi alabilirler, Ne futbolcudan doğru dürüst gelir vergisi alabilirler, Ne doktordan doğru dürüst gelir vergisi alabilirler... vs vs vs.

Kayıtdışı bir ekonomiden iyileşme beklenemez!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Amsterdam'ın Otomobil Hâkimiyetinden Kurtulmasının Bize İç Çektirecek Hikâyesi

https://onedio.com/haber/amsterdam-i...ikayesi-788401

https://twitter.com/irfan_batur/stat...ikayesi-788401

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Devletin vergi sistemi değişmediği sürece diğer sistemler iyileşmez.

Türkiye de vergilerin %75 i dolaylı vergilerden. Gelir vergisi isi %25.

Yani insanlar gelirine göre vergi ödemiyor, dolayısı ile ekonomi komple kayıt dışı.

Dolaylı vergiler neler?

Benzin, MTV, KDV, ÖTV, EMLAK VERGİSİ, ALKOL VERGİSİ, TÜTÜN VERGİSİ, İLETİŞİM VERGİSİ... vs vs vs.

Hükümetteki son 4 dönemdir görev yapan ekonomi ve maliye ile ilgili tüm Bakanlar çok aşırı beceriksiz olduğu için bu konuda hiç bir iyileşme olmadı!

Ne taksi plakasından doğru dürüst gelir vergisi alabilirler, Ne futbolcudan doğru dürüst gelir vergisi alabilirler, Ne doktordan doğru dürüst gelir vergisi alabilirler... vs vs vs.

Kayıtdışı bir ekonomiden iyileşme beklenemez!
    Vergi reforumu yapacağız, yapıyoruz, üzerinde çalışıyoruz.. her yıl aynı hikaye. Keşke gerçekten kökten reform yapılsa da, devlet alması gereken vergiyi direkt alsın, dolaylı yöntemlere başvurmasın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 512/1014 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız