Sayfa 10/355 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 73 - 80 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1. Kalyon Enerji, entegre güneş panel fabrikası için Çinli bir şirketle iş birliği anlaşması imzaladı. Türkiye'de ilk yerli güneş paneli üretimine Nisan 2020'de başlanacak.

Kalyon Enerji, Ankara'da kuracağı entegre güneş paneli fabrikası için Çin'in en büyük devlet şirketlerinden Çin Elektronik Teknolojisi Grubu Şirketi (CETC) ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Kalyon Enerji, Konya Karapınar'da bin megavat kapasiteli güneş enerjisi santrali ve 500 megavat kapasiteli entegre panel üretim fabrikası kuracak.

Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde 80 bin metrekare kapalı alanda inşaatı tamamlanan fabrikada, bin 300 kişiye istihdam sağlanacak.

Toplamda 400 milyon dolar yatırımla hayata geçirilecek fabrika, devreye alındığında "ingot, wafer, hücre ve modül" imalatını tek çatı altında yapabilen Türkiye'nin ilk entegre tesisi olacak.*

Kalyon Enerji, tesisi Çinli CETC ile birlikte devreye alacak. Çinli şirket, tesisi teknolojik olarak kuracak ve 2 yıl boyunca fabrikanın işletmesi ile Ar-Ge projelerinde Kalyon Enerji ile birlikte çalışacak.

10 yılda 87 milyon dolar yatırım*

Tesisin yapımı için CETC'nin yanı sıra tasarım firması EDRI ve silikon ingot makinaları üreticisi Jıngsheng ile de iş birliği yapıldı.

Kurulacak fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 500 megavat olacak. Tesiste, yüzde 22 verimliliğe sahip "mono perc" hücre teknolojisi geliştirilecek. İstihdam edilen personelin eğitimlerine Çin'de başlanacak ve bu eğitimler, kuruluma paralel olarak Türkiye'de devam edecek.

Yılda 134 milyon dolarlık güneş modülü ithalatı ihtiyacını ortadan kaldıracak entegre tesis, 58 milyon dolar ihracat kapasitesine de sahip olacak. Tesiste, Nisan 2020'de Türkiye'nin ilk yerli güneş paneli üretimi gerçekleştirilecek.

Ayrıca, tesis bünyesinde kurulacak Ar-Ge merkeziyle Türkiye'de yeni ve verimli teknolojilerin geliştirilmesi sağlanacak. Ar-Ge merkezinde 100 mühendis çalışacak ve merkeze 10 yılda 87 milyon dolar yatırım yapılacak.

Santral 14 bin 386 futbol sahası büyüklüğünde

Konya Karapınar'daki bin megavat kapasiteli güneş enerjisi santralinin inşasına da Nisan 2020'de başlanacak ve 3 yılda tamamlanacak.

İnşaat süresince 800, operasyona başladığında ise 100 kişiye istihdam sağlayacak santral, 14 bin 386 futbol sahasına eş değer büyüklükteki 22 bin hektarlık alana inşa edilecek.

Yaklaşık 3,5 milyon güneş panelinin kullanılacağı santral, yılda 2,5 milyar kilovatsaat elektrik üreterek, bölgedeki 1 milyondan fazla hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak.

Santralin toplam yatırımı 1 milyar 100 milyon değerinde olacak. Böylece, Kalyon Enerji santral ve entegre panel üretim fabrikasına 1,5 milyar dolar yatırım yapmış olacak.

Kaynak: AA

Ekmegimizi elimizden alacaklar sanirim

2. Gök delinmedikce,Toprak cökmedikce güneş söndemikce bize karada ölüm yok

3. Naten elektrik satisindan suandaki kurulu santralleri ile yilda en fazla 25-30 milyon tl ciro yapar, ne kadari kar kalir onu zaman gosterir ama fazla bir kar beklemek hata olur. Naten esas kazancini ges kurulum taahhut islerinden elde etmeli bu sureçte. Yoksa elektrik satisi işinden mevcut borçlarini bile ödeyemez malesef.

4. Kuşlu da yine konuşulmaya başlanmış çok dikkatli olmalı....

arkadaşlar bu hisseyi bazı arkadaşlar dillendiriyorlar..ben bu hisseyi hiç tanımıyorum..sanırım yeni halka arz hisselerinden olmalı...bu tür yeni halka arz hisselere açıkçası pek güvenemiyorum...çünkü halka açılmadan önce bilançolarını makyajlayabiliyorlar veya değerinin çok üzerinden halka arz edebiliyorlar...o yüzden de ben o tür hisselerin bir kaç tane bilançosunu görmeden açıkçası gönül rahatlığı ile bu tür hisseleri alamam...

eğer alacak olursam da çok çok iyi incelemem gerekiyor...sektörü iyidir gelişmeye ve büyümeye oldukça müsaittir....geçmiş yıllarda en hızlı büyüyen şirketlerden sıralamaya bile girmiş diyorlar...ama madem o kadar hızlı büyüyordu da neden o vakit borsaya açılmadı da şimdi açıldı ??

ben bu hisse konusunda nötrüm....yani ne olumlu bakıyorum nede olumsuz...ama ileride incelemek isterim...fakat alacak olursam dahi bir kaç tane bilançosunu görmeden almam....sonradan eğer makyaj var ise ve o makyaj dökülür ise çirkin bir hisse ile karşılaşmaktan korkarım...

ben daha çok geçmişi olan ve kendini ispat etmiş hisselere olumlu bakıyorum...alanların da gerçekten de iyi incelemeleri gerekiyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Nisan 2020 de görüşmek üzere naten bekleriz

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu hisseyi bazı arkadaşlar dillendiriyorlar..ben bu hisseyi hiç tanımıyorum..sanırım yeni halka arz hisselerinden olmalı...bu tür yeni halka arz hisselere açıkçası pek güvenemiyorum...çünkü halka açılmadan önce bilançolarını makyajlayabiliyorlar veya değerinin çok üzerinden halka arz edebiliyorlar...o yüzden de ben o tür hisselerin bir kaç tane bilançosunu görmeden açıkçası gönül rahatlığı ile bu tür hisseleri alamam...

Eğer alacak olursam da çok çok iyi incelemem gerekiyor...sektörü iyidir gelişmeye ve büyümeye oldukça müsaittir....geçmiş yıllarda en hızlı büyüyen şirketlerden sıralamaya bile girmiş diyorlar...ama madem o kadar hızlı büyüyordu da neden o vakit borsaya açılmadı da şimdi açıldı ??

Ben bu hisse konusunda nötrüm....yani ne olumlu bakıyorum nede olumsuz...ama ileride incelemek isterim...fakat alacak olursam dahi bir kaç tane bilançosunu görmeden almam....sonradan eğer makyaj var ise ve o makyaj dökülür ise çirkin bir hisse ile karşılaşmaktan korkarım...

Ben daha çok geçmişi olan ve kendini ispat etmiş hisselere olumlu bakıyorum...alanların da gerçekten de iyi incelemeleri gerekiyor..
    nisan 2020 de görüşmek üzere bekleriz sizi biz burdayız

7.  Alıntı Originally Posted by Atakan5234 Yazıyı Oku
    Naten elektrik satisindan suandaki kurulu santralleri ile yilda en fazla 25-30 milyon tl ciro yapar, ne kadari kar kalir onu zaman gosterir ama fazla bir kar beklemek hata olur. Naten esas kazancini ges kurulum taahhut islerinden elde etmeli bu sureçte. Yoksa elektrik satisi işinden mevcut borçlarini bile ödeyemez malesef.
    Aynen katılıyorum sayın atakan5234.

Bu şirketin hisselerini alacak olan veya elinde bulunduran şunu iyi bilsin. Şirketin adı her ne kadar Natural Enerji olsada bu şirket elektirik üretim şirketinden daha çok bir taahhüt sirketi. Yani anahtar teslim ges santral kurulumu yapıyor.

Bu işin kâr marjı nedir iyi araştırmak gerekiyor.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. İşte son açıklanan mali tablolarda her şey çok açık ve net.

http://

Sayfa 10/355 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •