Sayfa 10/367 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1.  Alıntı Originally Posted by hayalım Yazıyı Oku
    Rahmetli bubam ileshber(rencber) idi. Isleri yolunda gittiginde kendi kendine mirildanirdi "ayva cicek acti yaz mi gelecek, yandim allah yar mi gelecek..." Birazcik ben degistiriverem gari " ayva topik acti gish mi gelecek, yandim allah cokuslerin efendisi mi gelecek"
    Sevgi ve selamlarimla
    Hayalim
    Digiley digiley dream...Nerledesin be ya? Turkiya'nin en guzel insanlari egeden cikar, biiz egeliyiz.

Cökus degil de endeks 91.000 olur gari.

Sevgiler, saygilar abacık...

2.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    bir soru da benden nedir 8 aralıkın önemi?
    sn Medvig altın vuruşta paylaşmış

"Enteresan bir durum..
    Dolar TL'de önemli gün nedense 8 aralik .. o gune alinan call opsiyonlari: 3,80 683mln$ 3,90 840mln$ 3,91 500mln$ 3,92 580mln$ 4 470mln$ 4,10 300mln$ 4,20 1,14milyar$ 4,27 126mln$ 4,30 350mln$ toplam 5 milyar$.
    Hepsi 8 aralik."

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1590&page=113
    Abd; Zerrab ve Halkbank muavinini elinde tutuyor. Urus, isidle petrol ticareti dosyasini Birlesmis Milletlere teslim etmisti, bunu geri aldigina dair bir huber okumadim. Almanlar kesin olmamakla birlikte Adil Oksuz'u ellerinde tutuyorlar. Ingilizler ise finansal sistemi ellerinde tutuyorlar. Korfez morfez hepsi hikaye, hersey Londra'nin kontrolunde. Peki Londra kimin kontrolunde? Tabii ki 150 bankeri kim nalladiysa onun kontrolunde.

Tayyip Agamin Ataturkcuyum demesi, Ipek yolu projesi, 2014 Canakkale kutlamalarina Prens Charles' in gelmesinden beri Ingiltere ile iliskilerde sikinti yoktu. Ayrica atilan bu adimlar Rusya'nin da isine geliyor.

Son bir adima ihtiyac var. Altay tankinin Nurol-Fsnn'ye verilmesi. Koc ihaleyi almisti. Cingirakli Yalcin Hocam bozdu isi, ve Nurol'u isaret ettiydi.

Bence 8 araliktan birsey cikmaz.

3. Bugun cumartesi, hikaye gunu...Bundan kelli her cumartesi hikaye gunu ossun...

Abi benim bu disil gucle tanismam, cocukluguma gider. Galiba 9 yasinda idim. O zamanlar hanimlarin gunleri olurdu, her hafta birinin evinde toplanirlardi. Annem de bu gunlere giderdi, sabah 9-10 gibi gider, aksam 9-10 gibin gelirdi. Bubam,"ne yaptiniz" diye sordugunda, "sohbet ettik, konustuk iste" der gecistirirdi.

Bir gun, annem yine gune gitmis, bubam eve gelmis, annem ortada yok. Evde ne yemek var, ne içecek, bubam zivanadan cikti. Beni karsisina aldi, "olumm Kazim didi, bir dehaki hafta ananin pesine takilacaksin, bunlar ne yapiyorlar, ne konusuyorlar eyice gozleyip, dinlayacaksin, sonra da bana gelip annatacaksin, 10-12 kadin bir eve girip, 12 saat boyunca ne yapar ulla". "Yaliniz dedi, bunnara birsey caktirma Kazimim, havaya bakacaksin, gerizekali ayagina yatacaksin".

Obursu hafta ben annemin pesine takildim, günün yapildigi eve sizdim. Hanimlar teker teker geliyorlar emme elleri bos gelmiyorlar; pogaca, borek, kurabiye felan getiriyorlar. 10 civari hanim var, ev sahibesi guzel caylari getirdi, kristal cay bardaklari, gumus tepsi, gumus kasiklar, gumus altliklar. Bunlar caylan beraber borekleri, kurabiyeleri goturmeye basladilar. Bana da sehpanin ustune kurabiye, cay kodular, ben yere oturup urdan yiyom. Sinci bu hanimlar koltuklarda oturuyorlar. Bunnar beni edam yerine koymadiklarindan, koltuklara salkim sacak oturuyorlar biliyon nu? Her taraflari meydanda.
    Lem valla gozlerim yuvalarindan firlacekti.

Neyse abi, bunnar bir konusmaya basladilar, incir cekirdegini doldurcek birsey varsa Allah canimi alsin, sirf dedikodu. Yahu hep bir agizdan konusuyorlar, kimin ne dedigi belli degil, ayni bik bik bik tavvuklar gibiler. Akideş bir insan bu kadar nasil konusur? Basim anvale oldu, nasil bunaldim, anlatilmaz. Ayni boyle saat 13.00'e kadar devam ettiler. Bu arada hanimlardan biri kizini getirmisti. Kiz nisanli, evlenecekmis. Orta yasli hanimlardan biri sordu," nisanlinla nasil gidiyor, araniz nasil? Kiz, "abla dedi, bu cocuk galiba gerizekali, ben nisani atcem". Orta yasli hanim,"kizim didi, sen cok gencsin, daha bilmezsin, erkegin makbul olani hafif gerizekali olanidir".Abbooowwwww...Iste disil guc abi, gordunnu?

Bunnar saat 13.00 gibin koltuklardan kalktilar abi. Salona hemman 2 tene masa kurdular, masalarin ustune yesil cuhayi yaydilar, 4 koldan bir gumar cevirmeye baslamazlar mi? Ortadaki pera hic de az deel. Para kaybeden sinirleniyor ve sinirlendigini belli ediyor yane. Polis bir bassa hepsi kodesi boylar. 2 saat sonra bir ara verdiler, arada kısır yediler. Sonra tekrar gumar. Aksam 5-6 ya kadar boyle devam etti, kumar bitti. Tekrar gelip, koltuklara yayildilar. Yeniden dedikodu baslama mi.

Bu sirada gumus tepsi icinde likör bardaklari, yine gumus gondollar icinde cukulata ve 3 sise likor gelme mi...Likorleri goturmeye basladilar, sohbet, dedikodu aynen devam. Saat 20.30 falan oldu, bunlarin alayi cakirkeyf...

Sonra yine gumus tepsi icinde kahve fincanlari geldi. Herkese bos fincanlari dagittilar, sonra cezveler icinde kayfeler geldi. Kayfelerini de bir guzel ictiler. Sonra yavas yavas herkes evine dagilmaya baslayiverdi.

Abi, ayvagubekli estihbarat calismalarina 9 yasinda basladi.

Yaliniz bu disil guc tehlikeli. Icki vaaa, gumar vaaa, bir tek eve adam atmadiklari kaldi abi.

Olummm ben bekar adamin, sizi maymun yaparlar. Ulla dikkali olun. ))))))))))

4.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Galiba 9 yasinda idim.
    Bana da sehpanin ustune kurabiye, cay kodular, ben yere oturup urdan yiyom. Sinci bu hanimlar koltuklarda oturuyorlar. Bunnar beni edam yerine koymadiklarindan, koltuklara salkim sacak oturuyorlar biliyon nu? Her taraflari meydanda.
    Lem valla gozlerim yuvalarindan firlacekti.
    İnsan 9 yaşında ne ise 90 yaşında da odur.

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Abi ben haydutmuyun iraki imbiklecek...Onu tasralarda, urmanlarda gezen adamlar yapiyor. Ben bundan cekiyon, çakal erik suyu...

walla abi forumun aynalı sazanını nı tuttun dimek erik suyu bu...sen merak etme izmir e gelince sana diyet rakı alcam zıfır seker

dayı yeni bi makine yaptım çalışıyo yakında piyasaya sürcem yırttık abi...haram parayı üstten koyuyon alttan helal perayı alıyon...yırttık sana çakal suyu fabrikasını alcam...seneye porsaya açılırız...

inşan öldükten sonra 7 dakika beyin faal olarak çalışıyormuş...bu süre zarfında yaşanan hatıraları rüya şeklinde görebildiği tahmin ediliyormuş...gavurlar anket yapmış... cennete gitçek olsanız yarın ölmek istermiydınız...ölmek isteyenler %15 çıkmış...

Sayfa 10/367 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •