Sayfa 10/33 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 262 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Züğürtler geyik laklak kıraathanesi

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Yaşarken öğreniyorsun, bir ara görgü kitabı baktım çok yoktu.

Gelen hediye mutlaka misafirin önünde açılır ve yiyecek ise misafire sunulur diye aklımda kalmış.

Dediğim gibi iblisklik fazla ise kabul edilmiş kurallara uymaya çalışıyorsun, kafana göre takılırsan ofsayt da kalınabiliyor.
    Misafirlik kutsaldır bizde. Eğer misafir ise imece hâkim kültürdür. İşkence varsa iblislik caizdir.

2. Mesela toplu pikniğe gittik. Kalabalığız mangalı dumanı sıcağı var. Herkes işin bir ucundan tutmuş koşuşturma peşinde. Yemekler pişiyor hiç işin ucundan tutmayan yardım etmeyen biri başlıyor eleştiriye. Et az pişmiş salata tuzlu üzümün çekirdeği var gibi kıl kıl konuşmalar olursa ben iblis olurum.

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Mesela toplu pikniğe gittik. Kalabalığız mangalı dumanı sıcağı var. Herkes işin bir ucundan tutmuş koşuşturma peşinde. Yemekler pişiyor hiç işin ucundan tutmayan yardım etmeyen biri başlıyor eleştiriye. Et az pişmiş salata tuzlu üzümün çekirdeği var gibi kıl kıl konuşmalar olursa ben iblis olurum.
    O şekilde iblis olmazsın, insani tepki göstermiş olursun.

Cübbeli Hoca söyledi, iblis olayların içinde olmaz diye. Olayın kurucusu olurmuş ama kendisi karışmazmış. İblisliğin de kendine göre prensipleri var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Mesela asıl Anadolu kültüründe cenaze evine yemek götürülür. Bu gün bunun tersi olduğu yerler var. Adamın üzüntüsü var aklı başında değil üstüne yemek verecek toplu bence bu çok yanlış bir anlayış.

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Mesela asıl Anadolu kültüründe cenaze evine yemek götürülür. Bu gün bunun tersi olduğu yerler var. Adamın üzüntüsü var aklı başında değil üstüne yemek verecek toplu bence bu çok yanlış bir anlayış.
    Kadim gelenekler, malesef değişiyor.

Toplum düzeni kimsenin kimseye ihtiyacı kalmnayacak şekilde ilerliyor. Düşününce mantıklı gibi geliyor ama insanlar insanlardan gitgide uzaklaşıyor.

Sağlık sistemi insan merkezli oradan çok fark edilemiyor olabilir.

Bankacılıkda müşteriye güler yüzlü hizmet desen artık insanlar güler. Eğitim de git gide uzaktan öğretime dönüşüyor. Aile kurarken batıda evlilik anlaşması yaygınlaşıyor.

Cem Yılmaz'ın bunu insan yiyecek esprisi vardı, ileride anlaşılmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=kPBp5eFZ5t0
    CEM YILMAZ - DORITOS
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,059
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Misafir çok ağırlayanları insan sınıfına yazarım, malesef ben iyice iblislerden olmaya başladım.

Eskiden salon denmezdi misafir odası denirdi tertipli düzenli olurdu. Sonradan bayramdan bayrama gelecek misafir için büyük bir oda ayırmanın mantığı yok dendi yaşam odası oldu.
    Misafirleri karakış haricinde tarlada ağırlıyorum yıllardır.Şubat 25 kısakollu gömlek yeterli.Adana sıcak.
    Ev dağılma derdi yok,bize gelen misafirler genelde bulaşık yıkarlar.Tarlada ot ayıklayan bile oluyor.Değişik geliyor.Severek yapıyorlar.
    not:Bugun eve girecez çamaşır sorunumuz var.çamaşır makinası calıştıracak enerjimiz yok.Evden soguduk.Tedirginiz.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

7.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Çorba neyin yaparken işe mikseri falan karıştırmayın, lifler parçalanıyor, bünyede direkman şekere dönüyor.
    Abi kuzuyu gömerken hiç aklına şeker kolesterol geliyor mu.

8. Bugün fener gömdü geçti bize matem havasındayim

Sayfa 10/33 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •