Onemli Gunler Banner
Sayfa 10/596 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon
Arama sonucu : 4768 madde; 73 - 80 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Sezai Bey cevap versin ben anlamadım... Böyle bişi olmaz diye düşünüyorum.
    ideal böyle bir şey yapmaz tabii ki, ayrıca bu insanlar bilgi ve beceri olarak üst seviyedeki kişiler zaten gerek de duymazlar.
    Fakat bu kısım ideal ile ilgili değil dünyadaki tüm robot yazılımları için geçerli.
    Kişisel olarak bu yada herhangi bir yazılımda sistem geliştireceksem platform sahibinin "teknik olarak" buna erişebilir olduğunu kabul ederim. Sezai bey yada bir başkası bu asla olmaz ve olmayacak diyecektir, ideal için güvenirim de. Ama teknik olarak imkansız diyen herhangi bir yetkiliye güvenmem asla.

2.  Alıntı Originally Posted by TheBaboli Yazıyı Oku
    Emeğiniz için teşekkürler. Bu büyük bir açık bence ve Ideal yetkilileri bu açığı bir şekilde kapatacaklardır.
    Bu konu daha önce gündeme gelmişti. Sistemi şifrele deyince bizim ekranda bile kayboluyor ve asla açılamaz diye biliniyordu.
    Hedefin yok ise yardım edecek rüzgarı bulamazsın.

3.  Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Bu konu daha önce gündeme gelmişti. Sistemi şifrele deyince bizim ekranda bile kayboluyor ve asla açılamaz diye biliniyordu.
    Evet, hatta bu yüzden bir sistemim öyle boş boş duruyor, içeriğini hatırlamadığımdan
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Sn. Keçi özelden msj yolladım bakabilirmisniz.

5.  Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Yazım tecrübeniz, tasarım tecrübeniz iyi ise istediğiniz şekilde yazabilirsiniz...
    sayın kosa asıl merak ettiğim hiç indikatör kullanmadan sistem yazan oldu mu?
    yoksa galat-ı meşhur fasih-i mehcurdan evla mıdır?
    yada gerek mi yok. indikatörle zaten ayda %20 kazanıyorum formasyonu ne yapalım daha modun da mı acaba tecrübeli arkadaşlar. Biri emeklemeye yardım etse iyi olur.

tecrübem yok, keçi inadım var

Yeni bir analiz sistemi kursak diyorum. Sistem derken ideal sistemi değil. Daha sonra bu analiz sistemini kullanarak ideal sistemi yazalım ve robota bağlayalım diyorum..
    "Keçi Analizi" dedim adına da
    Temelin de mum analizi olsa da terminolojisi, complex pattern leri ile teyit ve stoploss kuralları ile bilinen mum analizden farklı.

Sesli düşünüyorum!

Simple pattern leri ifade etmek için 4 haneli kod sistemi olsa.

1. Tip: Kırmızı(R), Yeşil(G), Düz(F)
    2. Gövde Boyu: Kısa(S), Normal(N), Uzun(L)
    3. Üst Çubuk Boyu: Gövdeden Uzun(B), Kısa(S), Uzun(L), Yok(N)
    4. Alt Çubuk Boyu: Gövdeden Uzun(B), Kısa(S), Uzun(L), Yok(N)

Örneğin : GSSS

Aslında bu simple patternleri ideal içinde basit şekilde herkes kodlayabilir.
    Yukarıdaki örneğin patterni şöyle bir şey olabilir mesela; {ClosePrice} > {OpenPrice} and {ClosePrice} / {OpenPrice} >= 1.005 and {ClosePrice} / {OpenPrice} <=1.03 and ({ClosePrice} / {OpenPrice} > {HighPrice} / {ClosePrice} OR {ClosePrice} / {OpenPrice} > {OpenPrice} / {LowPrice})

3 X 3 X 4 X 4 = 144
    En fazla 144 adet simple pattern bulunuyor, çok detaya girmiyorum. Biraz fazla oldu ama değil mi? Candle sticker da bu 19 tane.
    Daha fazla ayrıntı daha iyi sonuç getirir mi? Yoo Yo bu merakla yaşayamam, mum analizini de birebir ideal sistemine çevirip her ikisine at yarışı yaptıralım bence.

2-3-4 yada daha fazla bardan oluşan complex pattern'lere göre al-sat sinyalleri üretsek. Fakat en önemlisi Hacim başta olmak üzere bazı indikatörleri de complex pattern ler de dikkate alsak, harman yapsak nasıl olurdu? Hacim derken kastım şu hacım, örneğin formasyon kuralları içerisine hacimin bir önceki bara göre bariz artması vb. gibi.
    Kazandıran ve sık rastlanan pattern leri ise başarı yüzdelerine göre tespit etmek için minitab ve spss gibi istatistik yazılımlarından faydalansak? Verileri idealdan alır atarız. Yada belki idealden direk db ye alır, minitabıda db den okuyacak şkeilde yaparız. Bu iş pek insan işi değil çünkü. Mükemmel bir tasnif çıkabilir sanki. Benzer yöntemle teyit ve stoploss seviyelerini belirlesek.
    En sonda bu altyapıyı ideal sistemi yapıp tek satır robot yapsak.

Keçi Analizi standartları oluştuğunda tüm detay kurallarıyla paylaşayım. Bu uzun zaman alabilir gibi sanki
    Aklımda ideal de robot için sisteme dönüştürmeyi düşündüğüm 3 farklı yapı var birisi buydu işe yarar bir şey mi bilmiyorum ama açık ettim Diğer 2 sini de belki daha sonra paylaşırım.
    Görüş ve Eleştirilerinizi eksik etmeyin lütfen.
    Son düzenleme : Keçi; 11-03-2017 saat: 00:21.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,676
    ilk eleştiri benden gelsin
    uzun yazı.

Erhan'ın yeni foruma eski ismi ile kayıt olduğunu bilmesem "Keçi" olarak gelmiş derdim.

7. Sv.Keçi,
    Ben bu düşünce yapısına çalışmalarıma başladıktan yıllar sonra ulaşmış idim. İşin başında öğrenme amaçlı ilk yazdığım çalışma bir fractal idi. O da yapabiliyormuyum u görmek içindi.
    Hal böyle iken birinin daha işin başında bu şekilde düşünmeye başlaması için tecrübesinin ve farkındalık seviyesinin çok yüksek olması gerektiğini düşünüyorum.
    Yani daha işin başında bunları kaç kişi düşünebilir say deseniz sayamam herhalde.
    Syg.

Formasyon bazlı birşey olacak ise düşünülen uyumsuzluklar iyi sonuç verebilir diye düşünüyorum. Bu arada yanıtınızı bekliyorum

Sayfa 10/596 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •