Sayfa 10/15 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
Arama sonucu : 120 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Adanalı Borsacılar..

Türküler sevdamdır.
    Kocaman bir radyomuz vardı köyde, çocukluğumda.
    "Bir Solistten Türküler", "Yurttan Sesler", "Yurttan Sesler Kadınlar Korosu", "Yurttan Sesler Erkekler Korosu".
    Sesleri bildik, tanıdık.
    Sonra siyah beyaz tv girdi hayatımıza, yüzlerini gördük o seslerin.
    Aziz Şenses "Yenice Yolları" ile özdeşleşmişti çocuk kafamda.
    Bugün bir daha dinledim, çocukluğumu yaşadım, mutlu oldum.
    Adana dolaylarından

Türkülerimiz hiç eksik olmasın hayatımızdan

Doğum tarihi: 1 Nisan 1937, Yenice

3.  Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku

Doğum tarihi: 1 Nisan 1937, Yenice
    Bu güzel türküyü dinlememe vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim O kadar güzel berrak ve duygulu bir sesin yanında sözleri beni de çocukluğuma götürdü... O zamanın insanları ne güzelmiş...

Yenice Tarsus ve Adana arasında sıkışmış bir yer Mersin ilimize bağlı, sıkması ve ayranı ünlüdür (misis kadar olmasa da) bir de tabelasının yanında tren istasyonu vardır, her geçtiğimde geçmişi ve dinginliği hatırlatır bana..

Çirkin kralımız, hiç bir zaman eğilip bükülmedi sayfalarca yazarım hakkında hala çok sever ve saygı duyarız...

24 Hazirandan sonra sizi Adana'ya sabırsızlıkla bekliyoruz sayın alyel, hatta aynı otobüs firmasıyla gelin, radyo dinleyin totem yapın..
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

4. Sadece Adana'da Başınıza Gelebilecek 24 Fantastik Olay

Adana için hani diyorlar ya: "Burada her şey gerçek", hakikaten de burada her şey gerçek. Havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez ama burada gereksiz harflere, gereksiz gösterişe yer yok. Her şey olduğu gibi öylesine samimi öylesine içten. Çözümler net, eylemler kafa karıştırmayan cinsten. Örneğin "Bakale o bize mi el ediyür la kirve?" basit bir analizdir.
    Annüyürsun deel mi?

https://listelist.com/adanada-siradan-bir-gun/

Biz farklıyız, benzemez kimse bize!
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

5. Duyduğuma göre Adana'da müteahhit intiharları başlamış. Sarıçam da yeni yapılan birçok inşaatta da emlak satışı yok denecek kadar azmis. Ne diyorsunuz arkadaşlar. Bilgisi dahilinde olanlar , şahsen ben 2 yıl içinde emlak u patlar demiştim. O kadar sürmeyecek gibi

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bu secimde Adana nin oyu kime beyler.

Ben uzaktayim. Algi nasil Adana da

Sanirim Muharrem Ince Adana da 1. olur gibime geliyor.

hayirlisiyla muharrem ince adanaliyim fakat yurtdisinda oturuyorum Adanali isini bilir.

7.  Alıntı Originally Posted by temur Yazıyı Oku
    hayirlisiyla muharrem ince adanaliyim fakat yurtdisinda oturuyorum Adanali isini bilir.
    Adana'da ince ince bir kar yağar, hemşom hoşgeldin, listeye ekledim seni

1. latino
    2. lunatic
    3. SAW
    4. alenichev
    5. human01
    6. temur

Sayfa 10/15 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •