Sayfa 10/390 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 3118 madde; 73 - 80 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yani aslında öyle pek de bir kar yok gibi.8 daire 10 milyondan 80 milyon ,60 milyon zaten inşaat maliyeti.Bir yılda inşaat bitse ki bitmeyebilir.20 milyon kalacak adama .Çok da kar yok aslında.
    20 mil'u eline cebine atmadan kazanıyor (kağıt üstünde)

Bittiğinde veya yarı yolda fiyatı ne yapar ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Almanya hükümeti kontrolsüz artan kira fiyatlarını önlemek için 3 yıllığına ev kiralarını dondurmaya hazırlanıyor.

Talebin yoğun olduğu bölgelerde yıllık kira artışı %6 ile sınırlanacak.

Diğer bölgelerde ise 3 yıl süreyle dondurulacak.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Almanya hükümeti kontrolsüz artan kira fiyatlarını önlemek için 3 yıllığına ev kiralarını dondurmaya hazırlanıyor.

Talebin yoğun olduğu bölgelerde yıllık kira artışı %6 ile sınırlanacak.

Diğer bölgelerde ise 3 yıl süreyle dondurulacak.
    Londra da kesinlikle kullanılmayan veya kiraya verilmeyen sadece sahipleri arasında tapusu değiştirilen ve fiyatı da ciddi yüksek olan çok sayıda konut varmış.

diğer büyük şehirlerde oraya doğru gidiyor.

halkımız finansal zırcahil olduğu (bkz. KKM yapan insanlar) ve konut meraklısı olduğu için halen özellikle İstanbul'da evini kiraya veren maceraperest hesap bilmezler var ama sayıları logaritmik olarak azalacak.

geleceğin dünyasında en iyi yatırımlardan biri uzun süreli kiracısı olmayan büyükşehirlerdeki evler olacak.

https://whoownsengland.org/2017/06/1...in-kensington/

herşeyi kirlamaya meraklı Z kuşağı hizmet ayağınıza gelecek.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    20 mil'u eline cebine atmadan kazanıyor (kağıt üstünde)

Bittiğinde veya yarı yolda fiyatı ne yapar ?
    Pek de öyle değil,bir yıl içinde o sekiz daireyi satması lazım.O para cebe peyderpey girecek,bu esnada üretim maliyeti kadar fiyata zam yaparak satış yapabilmesi lazım.Hiperenflasyon döneminde ince hesap gerekir.Zaman o zaman değil bence.Bu zamanda inşaattan müteahite güvenecek 10 ar milyon bağlayacak mangal yürekli sekiz delikanlı bulması lazım.Ha kara para ülkesiyiz kolay para kazanan çevresi vardır ,olmayacak işler değil de kolay mı derseniz bence değil.

Yarı yolda üretim maliyeti de evin satış maliyeti kadar hatta bazen daha fazla artabilir.

6. ''Kağıt üstünde'' dedim zaten.

Müteahhit ;eğer topraktan satar ise , '' kağıt üstünde '' kendini 1-2 yıllığına, sermaye koymadan 20mil'a kiralar...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yarı yolda üretim maliyeti de evin satış maliyeti kadar hatta bazen daha fazla artabilir.
    Onu düşünen yok işte.

Geçen yıl değil önceki yıl boğaz iyi lüfer yapmıştı.
    Yanımdaki amatör balıkçıya vatandaşın biri fiyat sordu. Balıkçı pazar fiyatından 10-20 TL fazla söyledi. Canlı balık sonuçta..

Vatandaş ailesine dönüp dedi ki "hadi pazardakiler neyse de, bunlar niye ucuza vermiyor ki? BEDAVA TUTUYORLAR sonuçta."

Bedavaymış..

Biz orada yeri geliyor 1 balık tutabilmek için 10 balık değerinde takım kaybediyoruz, yeri geliyor 1 balık tutamadan eve aylarca boş dönüyoruz. Tüm gün harcanan emek ise (lüfer ve palamut gibi balıklar için) inşaat ameleliği gibi fazla. Yani zor bir iş.
    Ama herif diyor ki "bedava tutuyorlar".

Gel sen tut bakalım bedava mıymış kendin gör!

İşte müteahhitler konusunda da vatandaşın bakışı bu şekilde.
    "O kadar kolaysa sen de müteahhit ol" diyorum. Ses yok.
    Kendi 2-3 milyonunu emlağa bağlamayı risk olarak görenler, müteahhidin 60 milyon (ve üstü) parayla girdiği riski görmezden geliyorlar.

Oturduğu yerden çay kahve içerken cep uygulamasıyla iki tıklayıp "şunu aldım bunu sattım" yaparak zengin olmaya çalışanlar, gerçekten elle tutulur bir iş yapanlara bok atıyor.

8. Herşeyden nem kapanlar var.

Müteahhit 6 daireyi topraktan satar ,malzemeyi alır , inşaatı finanse eder.

2 daire ona kalır.

Sayfa 10/390 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •