Sayfa 100/1122 İlkİlk ... 509098991001011021101502006001100 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Birincisi cari açık veriyoruz, yani ülke dışına dolar çıkışı oluyor, ikincisi dışarı dolar borcumuz var aynı miktarda yeni borç bul(a)mazsak dışarı dolar ödediğimizden de dolar çıkışı oluyor. Bu iki faktör sürekli dolar kurunu yukarı itiyor, içerideki talep ve ona bağlı yükseliş ayrı.
    Dış borçlar sürekli rollover yapılıyor.

TR de diğer ülkelerle kıyaslandığında dış borcu yüksek bir ülke değil.

Yüksek faiz vererek en azından bir yıl döndürülebilir.

20 aralık sonrası (ilk günlerdeki fiyat oluşumundaki dengesizliği saymazsak) dolara hiçbir ciddi atak olmadı.

Petrol fiyatları yatay cveya aşağıya giderse cari açık azalır.

Sudilerler de swap anlaşması olabilir diye beklenti var.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

200 lira ilk çıktığında markete verince adam suratına bakıyordu simdiki değeri 20 lira gibi oldu 500 luk 1000 lik lazım artık kucuk geliyor yetmiyor .

3. Bir zamanlar Yunan halkıda borç az diye biliyodu.
    Halı kalkınca gördü göreceğini

Tv lere inanmayin, bazilari kurgu da cikabiliyor, sabah programlarindaki durumlarin da bir kismi ya kurgu ya meshur olmaya calisan canim halkim gibi geliyor bana daha cok.........

Alıntı Originally Posted by tazk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar konuyla ilgisi yok ama insan??? Dün akşam kanal 7 de iftar programında denk geldi. Kadın telefon ile bağlanmış hocaya soruyor :hocam 2 ay önce babam corona dan öldü. Corona dan ölmeseydi gene ölürmüydü? Dedi.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ben hala ziraat bankasi atm den para cekip 200luk banknot alinca goturup baska atm de onu bozduruyorum 200leri tasimiyorum.........

Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    200 lira ilk çıktığında markete verince adam suratına bakıyordu simdiki değeri 20 lira gibi oldu 500 luk 1000 lik lazım artık kucuk geliyor yetmiyor .
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bahri, herkes KKM de olursa ve de ülkede YABANCI sıfırsa kuru kim yukarı alabilecek?

Kuru yukarı almak için devlet bankalarının ve MB nın satacağı dolardan daha fazla bir TL nereden sisteme girecek?

Dolar almak için yeterli düzeyde TL lazım değil mi?
    Geçenlerde ihracatçı kurun rekabetçi özelliğini kaybetmeye başladığını enerji maliyetleri yükseldiği için bunu kapatmak için ekstra devalüasyon istediklerini söyledi bir de bunun üzerine ücretlerde yeniden bir artış gelirse daha çok homurdanmaya başlayacaklar iktidar ihracatçının baskılarına dayanıp ben kuru da tutarım ücretleri de attırırım derse bir şey diyemem ama çok zor

7. isgyo alış 15.80, nisan vadeli satış 16.29%. mk 62.72%

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    isgyo alış 15.80, nisan vadeli satış 16.29%. mk 62.72%
    şunu nasıl hesapladığınızı yazar mısınız , mevduat karşılığının % 62,72 ye karşılık geldiğini nasıl hesaplıyorsunuz
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 100/1122 İlkİlk ... 509098991001011021101502006001100 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •