Sayfa 100/1002 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Fon sayfam Texas Chainsaw Massacre filminden fırlamış gibi, kıpkırmızı.

2.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    cafer loading. bez falan da çare değil artık. bu nedir arkadaş ya
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Merkez kur %2,41 artış. 11,4428 den - 11,7195 e
    Sonunda fonlar artı yazabilecek sanırım. Bu dönemde fon yöneticilerine kızmak çok doğru değil içeriğinde %10 döviz, %10 hisse olan düşük riskli değişken fon bile ortalama %8-%10 zarar yaptı. Bu normal bir durum ülkede yaşanan durum anormal.

3. Fon satışımda ilk satış gerçekleşti.22 aralık 13.30 dan evvel satış emirlerini verdim.ROBOFON Atak 23. aralık fiyatı ile gerçekleşti.Yabancı fonlar 23 aralık fiyatı ile gerçekleşti ama 30 aralıkta hesaba geçecek.RobofonAtak fon satışından bir de üstüne %10 stopaj vergisi yedik iyi mi. Yabancı fonlardan da kesinti olacak.

4. Yarın YP fonlar artıya geçince bu kez dün bugün satanların ağlaşmasını göreceğiz. Muhtemelen 1000 posta en hızlı ulaşan topic bu olacak.

Ben biraz daha altına geçiyorum, OPL'ye her gün bir miktar satış verip, o kadarlık altın fonu almayı planlıyorum, öyle bir yerde sıkıştı ki, 2-3 hafta içinde onun da ne yapmak istediğini anlayacağız, aşağı kırılırsa sert kırılacak ama en azından dolarla ters hareket ederler diye umuyorum. Böylece bir nevi hedge etmiş olurum. Tersi olursa zaten dolar için burdan aşağı bişey kalmadı, fazla zarar yazmayız. Diğer taraftan Ocak-Şubata kadar altın umut vermezse bu kez Hisse fonlarını değerlendirmeye başlarız.

Altın ONS'da son hal-i pür melalimiz;

5.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Yalnız konuştuğun kişi umarım portföy yöneticisi değildir, çünkü senin çok doğru soruna verdiği cevap yanlış.Fonların hepsinin izahnamesinde alacakları risk yazılı.Risk seviyesi 2-3 olan bir fon agresif tavırlar sergileyemez.Ben öyle durumda risk seviyesi 6 olan IPB alıyorum zaten, seni mevduatı birkaç puan geçesin diye alıyorum.TJI da RPD de benim mevduatçı kardeşlerime senin düşüncenle aldığım fonlar ve şu anda ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası.Buradan acayip kötü bir sonuç çıkıyor, fonlarda risk kontrolu kavramı falan yokmuş.Bu cevap beni gerçekten çok sarstı.Bu konu üzerinde konuşulması gereken bir konu.Aslında aldım/sattım laflarından daha önemli.Böyle bir cevap olamaz, biz de hatalıyız galiba 3-4 yıllık geçmişi olmayan fonlara bulaşmamak gerekirmiş.Fon piyasası inandığım bir piyasa ama dediğim gibi bu cevap beni çok sarstı.
    puan konusuna hiç dikkat etmedim grafik geçmişini yeterli görüyordum ama bu sırayla ziraat uzun vadeli borçlanma araçlarından(şimdi kaldırdılar), ipb'den ve rpd'den yediğim 3. ve son kazık. hepsinin 5 yıldızlı pekiyi geçmişi vardı yıllara yayılan! hepsi de ben alınca tarihi yeniden yazdı bravo. hocam ne diyorum agresif fon alacaksam bist düşer 1200'e alırım! hem de tcd oph gmr alırım öyle zamanlarda bist 1 gidiyor bunlar 3 gidiyor. ben senin istikrarına güvendim. faiz üstü getiri bulamıyorsam faiz ppf yapardım olur biterdi. dediğin gibi puan sallamıyorlarsa kötü. zaten kim denetleyecek.
    Son düzenleme : friendly_1980; 24-12-2021 saat: 16:52.

6. Fon yoneticilerine diyecek birsey yok bencede. Hepimiz dusunmedik mi bu yesil 20 ye 22 ye gidicek galiba diye. Dusunmeyen varsa karini cebe alip cikmaliydi. Fon yoneticisinin yapamadigini yatirimci olarak biz yapabilirdik. Fakat %30 - %40 dusecegine dair en ufak bir emare en ufak bir deyim yokken. Ertesi gun hooop.

Sahsen ben 7 aralik civari karimi realize ettim tum yabanci fonlarimi sattim. Onceki baslikta yazmistim. Ama yine seytan durttu iste bu yesil yilan daha gider dedim 14 civarindan giris yaptim tekrar portfoyun %60 i ile. Yapacak bisi yok, insider trading yapamadigimiza gore durumu kabullenip , gelecege bakacagiz. Bundan sonra aldigim pozisyonda maliyet dusurmeyi dusunuyorum.

1 haftada %25-30 civari zarar ettim Ne diyelim saglik olsun , moral bozmamak gerekli. Bazi fon yoneticilerinin bu yatirim islerinin kurdu oldugunu dusunuyorum. Kimilerinin benim yasim kadar piyasalarda tecrubesi var.

Eskilerden bir sozu ilinti yapayim : kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz.

Yatirim tavsiyesi degildir. Bol kazanclar , saygilar.

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Fon yöneticileri ne yapabilir ki? Bir hafta içinde hem TL, hem döviz-altın-gümüş, hem de borsa aynı anda çöktü.

Şaka coinler bile bu ülkedeki finansal enstrümanlardan daha istikrarlı ve stabil.

İstediğiniz kadar sepet yapın bütün sepetlerdeki yumurtaların hepsini kırdılar.

Türkiye'de finansal yatırım işi bitmiştir. NOKTA

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    kardeş ister inan ister inanma 6 aydır viopta işlem yapıyorum, sağlam bir tekniğim var, teknik dediğin de günlük mum grafiği %7-8'lik paralellere böleceksin bu pivot noktaları aşağı keserse şorta, yukarı keserse longa geçeceksin 1 atr de stop koyacaksın. sırf bununla teminata koyduğum parayı 3'e katladım ben. pazartesi dolar longda yakalandığım için akşam satış yapılamıyordu 6 aylık emeğimin yarıya inmesini izlemek zorunda kaldım. ama daha dün şorttan %10 tekrar kazandım. sen bile bilirsin dolar 11,27, bist 1833 şort destek seviyesiydi. buraları aşağı kırdımı şorta geçmeyen ya acemidir ya eşektir. bu değişken fon yöneten mübarekler nasıl endeks -25 yapınca aynen -25 yapmayı beceriyor? hiç mi umurlarında değil solutire mı oynuyorlar ofiste? ya yolun yarısında şorta geçsen zarar yarıya iner arkadaş. uzun vadeli düşün diyorlar nasıl düşüneyim sen bir günde benim 1 senelik kazancımı silip süpürüyorsun. ha 20 yaşındaysan düşün tabi uzun vadeli. tabi tüm bunları fon yöneticisine söyleyemiyorsun kendin biliyorsan bize niye emanet ediyorsun kendin trade et der adam. öyle yapıcam zaten artık.

TGE ve GZL alınmıştır. Herkes satarken ben alayım dedim.

Sayfa 100/1002 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •