Onemli Gunler Banner
Sayfa 100/396 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 3161 madde; 793 - 800 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Selamlar.
    Maalesef hava şartları nedeniyle toplantıya katılamadım ama toplantı tutanağını okudum. Gündem maddeleri onaylanmış. Çok şükür temettü dağıtımında aksilik olmamış. Endişeliydim açıkçası. Hissede kalmaya devam edeceğim. Şu ortamda Doas en iyilerden hatta liste başı sayılır.
    Temettü dağıtım tarihini öteleyeceklermiş gibi bir his var içimde.Şu güvensizlik ne kötü birşey.Kazık yiyince her duruma şüpheyle bakıyorsun.Toplantıda şerh koyan iki yatırımcı arkadaşı da ayrıca yürekten kutluyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Temettü dağıtım tarihini öteleyeceklermiş gibi bir his var içimde.Şu güvensizlik ne kötü birşey.Kazık yiyince her duruma şüpheyle bakıyorsun.Toplantıda şerh koyan iki yatırımcı arkadaşı da ayrıca yürekten kutluyorum.
    İşler iyi gidiyor. Temettünün Nisan ayında dağıtılacağını tahmin ediyorum. Naktin gayrimenkulunde değerlendirilemsi daha kârlı olabilir. Bu işten kârlı çıkacağımızı düşünüyorum. Sermaye tavanı 1 milyara yükseltilmiş. Bedelsiz de verebilir.

3.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    İşler iyi gidiyor. Temettünün Nisan ayında dağıtılacağını tahmin ediyorum. Naktin gayrimenkulunde değerlendirilemsi daha kârlı olabilir. Bu işten kârlı çıkacağımızı düşünüyorum. Sermaye tavanı 1 milyara yükseltilmiş. Bedelsiz de verebilir.
    Bakalım bu iyimserliğin kaçını göreceğiz yatırımcı tarafından?

4. Bunlar temettüyü Kasım ayında verirse ne olur peki ?
    Dggyo almalarına birşey demedim lakin temettü işini uzatmaları doğru değil.

Sözünün eri insan bir başka, mesela rahmetli Vehbi KOÇ adam gibi adamdı.Cocuklarida aynı onun yolunda ilerliyor.

Koç holding toaso ve Froto ile yarışıyoruz ama nasıl mı?
    Temettü oranı , PD/DD ve F/K ya göre Koç Grubu otomotivlerden 3 kat daha iyiyiz ama gel gör ki hisse fiyatı ve güven bakımından zayıfız.

Sonuç : Bekleyeceğim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

5.  Alıntı Originally Posted by ozer4151 Yazıyı Oku
    Bunlar temettüyü Kasım ayında verirse ne olur peki ?
    Dggyo almalarına birşey demedim lakin temettü işini uzatmaları doğru değil.

Sözünün eri insan bir başka, mesela rahmetli Vehbi KOÇ adam gibi adamdı.Cocuklarida aynı onun yolunda ilerliyor.

Koç holding toaso ve Froto ile yarışıyoruz ama nasıl mı?
    Temettü oranı , PD/DD ve F/K ya göre Koç Grubu otomotivlerden 3 kat daha iyiyiz ama gel gör ki hisse fiyatı ve güven bakımından zayıfız.

Sonuç : Bekleyeceğim.

Bir de şöyle düşünün f/k si 3 civarında şirketten alım fırsatı veriyor! Koç oto şirketleri fk si 10 civarında bildiğim kadarıyla

6. Şimdi kontrol ettim. Froto fk si 14, Toaso fk si 11 civarında. Doas fk si 3.35
    Bu şirketlerden en yüksek temettü verimi yine Doas ta!

7.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Şimdi kontrol ettim. Froto fk si 14, Toaso fk si 11 civarında. Doas fk si 3.35
    Bu şirketlerden en yüksek temettü verimi yine Doas ta!
    Ereğlili Hocam niyet akil olmayınca bu verilerin hiçbir önemi yok.Yıllık bilanço önceside durum aynıydı.Şyhle kar gelecek şu kadar temettü olacxk derken neler olduğunu gördük.O kadar şüpheciyim ki ilk çeyrek satışlar çok iyi olsada yine de bir bahaneyle çok iyi bilanço sevinci yaşatacaklarına şüpheyle bakıyorum.Bazen diyorum artık inanmıyorsan ne bekliyorsun ama zararına satmakta emekleri çöpe atmak demek.

8. Doas
    PD / DD : 2.39
    F/K : 3.56
    Piyasada dolaşan Lot sayısı : 75.883.788

Toaso
    PD / DD : 8.34
    F/K : 11.02
    Piyasada dolaşan Lot sayısı : 120.541.770

Froto
    PD / DD : 9.68
    F/K : 11.12
    Piyasada dolaşan Lot sayısı : 62.345.000

Şimdi bunlarla karsilastirmıyalim artık diyorum doası.

Günlerdir bofa satıyor. 170 lerdende alan bofa satıyor.
    Bunun üzerine birde doas yönetim kurulu 31 Aralık'ta temettü verirse tadından yenmez.
    Borsada bu sene otomotiv firmalarının yılı olacak ama bizimkisinin gözü toprakta.
    Genel kurulda bilerek yapmadı sanki.
    Koç holding temettü veriyorsa verdi yada vermedi , bedelsiz veriyorsa verdi ya da vermedi her neyse.
    Bunun ki yılan hikayesi.ne olduğu belli değil.

En kötü plan bile , plansizliktan iyidir.hikaye olmadı mı hisse gitmez.yabancida kaçar gider.

Haber mi sızdı bofa günlerdir kaçıyor.

Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

Sayfa 100/396 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •