Sayfa 1000/1003 İlkİlk ... 500900950990998999100010011002 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Saat 08.04

Dellendi

İbinatör : 27,19
    rakamlar çok farklı 3 ayrı ekran 3 farklı fiyat var
    hatta blombergin alttaki bandında 27.05 gösterirlken üette tv ekranında 27.24 gösteriyordu 9 dan sonra bakacağız
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Ülkenin geldiği hale bak. Geçen yıl Eylül 20 sinde 400 bin ev kredisi almıştım. Ödemem 5712 tl.
    Bir yıl olmadan 300 bine yaklasik 9000 tl.
    bendeki daha komik 2020 de 270.000 kredi aldım 10 yıllık aylık ödemesi 3.200 tl o zaman yüksek gelmişti
    2 yılda çok komik bi rakama düştü
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bendeki daha komik 2020 de 270.000 kredi aldım 10 yıllık aylık ödemesi 3.200 tl o zaman yüksek gelmişti
    2 yılda çok komik bi rakama düştü
    Bankalar, konut kredisinden sağlam zarar yazıyor. Sizin örnekte olduğu gibi. 10 yıl düşük ve sabit faizli kredi bu sonuçta.
    Faizler yükseldi mi direkt zarar.
    Biraz da bu yüzden konut kredisi vermeye pek istekli değil bankalar.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bankalar, konut kredisinden sağlam zarar yazıyor. Sizin örnekte olduğu gibi. 10 yıl düşük ve sabit faizli kredi bu sonuçta.
    Faizler yükseldi mi direkt zarar.
    Biraz da bu yüzden konut kredisi vermeye pek istekli değil bankalar.
    Sn EGEDÜK sistemleri gereği bir banka batırmadığı sürece verdiği size göre düşük faizli kredi nedeniyle zarar yazmaz.Bankanın size verdiği para zaten kendi parası değil.Banka misal atıyorum 1 milyon lirası var size 10 milyonluk kredi verme hakkı olan bir kurumdur.Aradaki 9 milyon para zaten olmıyan bir paradır.Kendisinin olmıyan havadan gelen sistemin kendisine tanımladığı 9 milyonu size kredi olarak verir bunun faizini sizden alır.O 9 milyona aslında bir lira bile faiz alsa o faiz havadan gelen bir paradır.Elbet bankanın şube kiraları personel masrafları ve vergisi düşüldükten sonra bu hesabı yapmak lazım.Mantık anlaşılsın diye bu örneği verdim.Bizi sanıyoruz ki parayı bankaya yüzde 20 faizle yatırıyoruz o da yüzde 30 la parayı satıyor aradaki yüzde 10 dan kar yazıyor.Yok öyle bir şey.Biz 10 lira yatırdık mı o banka 10 liranın 2.5 lirasını merkez bankasına zorunlu karşılık yollar kalan 7.5 lirayı teminat gösterip 75 liralık kredi verir.Verdiği kredi batık kredi değilse bu banka nasıl zarar etsin.Resmen sermayesi havadan gelen para olan ,para basma yetkisi olan kurumlar bunlar.Kredi vermeye istekli olmama nedenleri hükümetin tutumu hükümet kredi olarak dağıtılan para dolara gittiğinden ,merkezde de eksi dolar rezervi oldıuğundan dolar mevduatı çok artmasın istiyor,o nedenle bu kredilerin çok artmasını istemiyor

Ha faizler yükseldi mi karlar görece azalır ,o kısmı doğru,ama zarar ederler kısmı bence yanlış.

6. Zarar derken, ilgili üründen zarar yazar anlamında demiştim. Başka alanlardaki kar ile bunu kapatır elbette. Külliyen zarar eder demedim.

çay ocağında çayı 2,5 tl den 5 tl ye sodayı 6 tl den 12 tl ye çıkarmışlar
    bu ne dedim
    haftasonu herşeye %100 zam yapmışlar

Sayfa 1000/1003 İlkİlk ... 500900950990998999100010011002 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •