Sayfa 1004/1024 İlkİlk ... 4504904954994100210031004100510061014 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 8,025 - 8,032 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Ben gerek atölyedeki gerekse evdeki pil çeşitliliği ve masrafından bıktığım için sık pil değiştirilen cihazlarda her cihaz için özel adaptör yaptım. Öncelikle bu işe şarjlı matkaplardan başladım zira imalat sırasında pilleri çabuk bitiyordu ve yedek pilin şarjını beklemek iş gücü kaybı yaratıyordu.

Yok mu bunun bütün gün çalışanı dedim, 24V lithium iyon pilli profesyonel bir model getirdiler. Tanesi 4000TL , 4 adet lazımdı. Gittim A101'den 50TL'ye 2 tane daha şarjlı tornavida aldım ve hepsini 24V bir güç kaynağına bağladım.

Daha sonra işi ilerlettim. Çok pahalı bir ölçü aletinin pili şarj tutmamaya başladı, Yüksek voltaj ölçümü yapan bir alet olduğundan pil şarttı. Piline 1000$ istediler. Aliexpress'ten 0.8$'a içindeki lityum iyon hücreleri ısmarladım, Aynı adette seri bağlayarak aynı pili imal ettim. Yaklaşık 8 dolara mal oldu.

Eğer pil yerine adaptör kullanamıyorsanız, çok uygun fiyatlı lityum iyon pil hücrelerini araştırın, Bunların voltajları 0.7V ile 3.7V arasında oluyor istediğiniz voltaj için seri ya da paralel bağlayarak istediğiniz pili üretebilirsiniz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Sacma

Dunyanin en cok ithalatini yapan ulke abd. Oyleki ekmek sut haric evimde amerikan mali yok. Hersey cin mali.

Ilk aday cin

Son aday amerika
    Standardlarını bozmadan Çin in yaşama şansı yok zira ciddi bir nüfus ama hammadde ve Petrol Doğalgaz? Yok...ama alternatif enerji kaynağı gelistirebilirlerse nüfusu göz ardı ettiğimizde ilerde olabilir...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben gerek atölyedeki gerekse evdeki pil çeşitliliği ve masrafından bıktığım için sık pil değiştirilen cihazlarda her cihaz için özel adaptör yaptım. Öncelikle bu işe şarjlı matkaplardan başladım zira imalat sırasında pilleri çabuk bitiyordu ve yedek pilin şarjını beklemek iş gücü kaybı yaratıyordu.

Yok mu bunun bütün gün çalışanı dedim, 24V lithium iyon pilli profesyonel bir model getirdiler. Tanesi 4000TL , 4 adet lazımdı. Gittim A101'den 50TL'ye 2 tane daha şarjlı tornavida aldım ve hepsini 24V bir güç kaynağına bağladım.

Daha sonra işi ilerlettim. Çok pahalı bir ölçü aletinin pili şarj tutmamaya başladı, Yüksek voltaj ölçümü yapan bir alet olduğundan pil şarttı. Piline 1000$ istediler. Aliexpress'ten 0.8$'a içindeki lityum iyon hücreleri ısmarladım, Aynı adette seri bağlayarak aynı pili imal ettim. Yaklaşık 8 dolara mal oldu.

Eğer pil yerine adaptör kullanamıyorsanız, çok uygun fiyatlı lityum iyon pil hücrelerini araştırın, Bunların voltajları 0.7V ile 3.7V arasında oluyor istediğiniz voltaj için seri ya da paralel bağlayarak istediğiniz pili üretebilirsiniz.
    RXPU bu kadar basitse sirketler neden uretmiyor bunu?

Moody's, "ABD Doları öngörülebilir gelecekte hakim global rezerv para olmaya devam edecek"

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Moody's, "ABD Doları öngörülebilir gelecekte hakim global rezerv para olmaya devam edecek"
    bozacinin sahidi siraci

Ahmetg Guest
    Ben gerek atölyedeki gerekse evdeki pil çeşitliliği ve masrafından bıktığım için sık pil değiştirilen cihazlarda her cihaz için özel adaptör yaptım. Öncelikle bu işe şarjlı matkaplardan başladım zira imalat sırasında pilleri çabuk bitiyordu ve yedek pilin şarjını beklemek iş gücü kaybı yaratıyordu.

RXPU

2. isim geregi cok fazla AAA dan kullaniyorum tabiki sarj edilebilir ama haftada bir degistirmek gerekiyor. AAA i nasil kendim uzun ve dayanikli yapabilirim? AAA olmak zorunda cunku alete o giriyor

Lityum iyon pil hücresi görsel olarak nasıldır? Bildiğimiz kalem pil gibi mi? Yurtdışı site aramalarında İngilizce karşılığı nasıl?

8. Stanford Üniversitesi kimya profesörü ekibiyle birlikte alüminyum ion pil deneyi yapmış ve başarılı olmuş 1 dakikada tam şarj oluyormuş ama şimdilik gücü düşükmüş.

19 milyar dolar gayme bütçeli üniversite bir pil üretsin artık di mi

https://www.google.com/url?sa=t&sour...dQcT6Z69y4lP2z
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Sayfa 1004/1024 İlkİlk ... 4504904954994100210031004100510061014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •