Sayfa 1012/1312 İlkİlk ... 12512912962100210101011101210131014102210621112 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,089 - 8,096 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Landlords pumped billions into apartment buildings during the pandemic. That bet could now go horribly wrong.

https://finance.yahoo.com/news/landl...180000515.html

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Landlords pumped billions into apartment buildings during the pandemic. That bet could now go horribly wrong.

https://finance.yahoo.com/news/landl...180000515.html
    Yabancı yatırımcılar pandemi döneminde ev almışlarsa çok zekiymişler.

"İnsanlar büyük şehirleri boşaltacak" düşüncesinden dolayı bizde ilk 2 yıl konut satışında yaprak kıpırdamadı.

"Malı şöyle dipten toplarım da, böyle zirveden kitlerim de, zart zurt" lafa gelince herkes kendini Warren Buffett sanır, ama hiçkimse onun meşhur sözünü uygulayacak kadar cesur değil.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. Temmuzda %25 kira sınırlaması kalkar mı ?
    Tuik mayıs itibariyle enflasyonu nasıl açıklar, bu kiraları yükseltir mi ?

4. Tunç Şatıroğlu bugün twit atmış, seçimden sonra ev fiyatları düşecek diye. Aksi yönde yorum yazdım hemen beni bloklamış. Bunların her söylediğinin tersi çıkıyor hala 100bin kişi videosunu izliyor. 200 bin kişi takip ediyor. Bizim milleti anlamıyorum gerçekten.
    Teknik Analiz kursu vermeden geçimini sağlayamayan üstadlardan ne bekliyorlar çok merak ediyorum.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

5. https://www.ekonomim.com/ekonomi/alt...-haberi-691237

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yabancı yatırımcılar pandemi döneminde ev almışlarsa çok zekiymişler.

"İnsanlar büyük şehirleri boşaltacak" düşüncesinden dolayı bizde ilk 2 yıl konut satışında yaprak kıpırdamadı.

"Malı şöyle dipten toplarım da, böyle zirveden kitlerim de, zart zurt" lafa gelince herkes kendini Warren Buffett sanır, ama hiçkimse onun meşhur sözünü uygulayacak kadar cesur değil.
    pandemi döneminde arkadaş Oyak dragos dan 1+1 aldı. 550 bin civarıydı, %10 u kadar başlangıç parası ödedi. Bu aralıkta evi teslim aldı. 18 bin TL ye kiraya verdi. Evin değeri de 4 milyonu geçmiş. Şuana kadar yaklaşık 300 bin TL ödemişti.
    Sanırım pandemi dönemi ev almak için gelebilecek en iyi fırsattı.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,680
    Muhtemelen en az 3 yıl böyle düşük maliyetli krediye ulaşım imkanı olmayacak ülkede. Hakikaten o zamanlar iyi fırsattı. Ama hükümet de sağolsun fiyatları köpürtmek için ülkenin bekasını tehlikeye atacak kadar gözü kararttı. Yoksa müteahhitleri batacaktı. Hikaye malesef sermaye kontrolleri ile sona erdi.

Şu an türkiyede bütün fiyatlamalar yanlış. Sogan fiyatı da dahil. Ekonominin normale döneceği nokta ise döviz bazlı o evin pandemi dönemindeki fiyata geri gelmesi.

Almanyada market fiyatları A101den ucuz. Sketchers ayakkabı ingilterede %50 daha ucuz. En az %100 devalüasyon şart. Tabi arkasında da adam gibi düzgün bir para politikası.
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    pandemi döneminde arkadaş Oyak dragos dan 1+1 aldı. 550 bin civarıydı, %10 u kadar başlangıç parası ödedi. Bu aralıkta evi teslim aldı. 18 bin TL ye kiraya verdi. Evin değeri de 4 milyonu geçmiş. Şuana kadar yaklaşık 300 bin TL ödemişti.
    Sanırım pandemi dönemi ev almak için gelebilecek en iyi fırsattı.
    SM-N970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Tunç Şatıroğlu bugün twit atmış, seçimden sonra ev fiyatları düşecek diye. Aksi yönde yorum yazdım hemen beni bloklamış. Bunların her söylediğinin tersi çıkıyor hala 100bin kişi videosunu izliyor. 200 bin kişi takip ediyor. Bizim milleti anlamıyorum gerçekten.
    Teknik Analiz kursu vermeden geçimini sağlayamayan üstadlardan ne bekliyorlar çok merak ediyorum.

Onun tezi, faiz yükselecek yüzde 30 40 olacak o yüzden fiyat düşecek diyor.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 1012/1312 İlkİlk ... 12512912962100210101011101210131014102210621112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •