Sayfa 1012/1024 İlkİlk ... 125129129621002101010111012101310141022 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 8,089 - 8,096 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    lehman brothers rusların tasarrufları var diye "kurtarılmadı" aslında hakkıyla düşündüğümüzde devlet yöneticilerinin tasarruflar da gözü varsa tam tersine banka (sahibi) ile anlaşarakta bu iş yapılabilir, yani (demokrasiler de çare tükenmez)

yada atıyorum "malum bankaya" fetöcü muamelesi çekilir (esasen devlet yöneticileri de , banka sahibide bunun olmadığını bilir)

ben bütün sorunun HALKIN TEPKİSİZ kalmasında görüyorum.. siyasiler/yöneticiler bunu çok iyi görüyorlar..

insanlar hak gasplarına sessiz kaldığı sürece devlet yöneticileri hak gasp etmenin mutlaka yolunu bulurlar..

zaten burada yıllardır söylemeye çalıştığım şey b uydu.. hazine kağıtları bir şekilde gasp ediliyorsa, bütün hazine kağıdı alanlar meydanlara çıkacaklar..

yok algı yönetimine inanmak işine geliyorsa gün gelir yöneticiler başka algı oyunu ile senin hakkını gasp ederler bu kez diğer vatandaşlar bu algı yönetimine inanmak isterler.
    Ama bizim işimiz paramızı çoğaltmak.. Hükümetle ters düşünce hemen tüymek.. TURKLANDBANK ta Kasam var.. Baktım otaş bankalara kredilerini ödeyemedi haberi düştü risk almadan bankayla ilişiği kestim.. Hükümetle ters düştüğü 17 aralıkta bankasyadan parasını o gün çekmeyen bugün hiç ağlamasın

2. Finansal okur yazarlığı olmayan adam parasını her yerde batırır.. Bi banka üç günde batmaz.. Bankanın mali yapısını bilmiyorsanız çıkardığı tahvil bonoları zamanında ödeyip ödemediğini takip etmiyorsanız, sermayesini, nakit akışını vs takip etmiyorsanız bankanın batmasını önceden sezemezsiniz.. Finansal okur yazarlık bu riskleri minimuma indirir..

3. O yurt disindan telefon getirmek, vergi odemekten kacinmak namussuzluk ornegidir.

Zaten onlari yazan da ne dediginin farkinda degil, bir sucu ovmek te suctur.

Gordugum o ki toplum suratle nammussuz bir yasam sekline itiliyor.

Bu toplumu islamlastirmak 800 sene surmus zamaninda, dayakla baskiyla oldurmelerle dolu yuzyillar.

Bugun bakiyoruz ABD'nin politikalari da bu yonde.

Bazi toplumlarda islamin guclenmesi yonunde taraf aliyor ABD.

Cunku biliyor ki, bu ogreti toplumlari bolup birbirine dusuruyor, gelismeleri duruyor, b.k cukuru icinde namussuz bir yasam sekline dogru bir yasam sekli olusuyor.

Bu arada dunyanin hic bir yerinde bu insanlar istenmiyor, sevilmiyor, dislaniyor.

Ben 27 sene yurtdisinda yasadim calistim, halen yilin yarisini disarda yasiyorum, oyle tipler goruyorsunuz ki, " is'te diyorsunuz, bunlar, beni bu adam gibi goruyor..."

Iciniz kiriliyor, ben bu kadar okudum, piril piril evlatlar yetistirdim, hayatimda oto park cezasi bile almadim.

Isime bir gun bile gec kalmadim.

Insanlara hep cok saygili oldum, kendime yapilmasini istemedigim hic bir seyi bir baskasina yapmayi dusunmedim dahi.

Ama bu adam, benim tasidigim tum moral degerleri yerle bir ediyor.

Ben bu degilim, siz bu degilsiniz, burayi okuyan pek cok kisi o adam degil ama her gecen gun bu b.k cukurunda daha cok kirleniyoruz.

Olaya boyle bakinca namuslu olmak detay gibi kaliyor.

Oysa biz hala cocuklarimizi, durust, namuslu kisiler olarak yetistirmek icin cabaliyoruz.

Nicin ?

Sadece dinimiz icin mi ?

Derinligine incelediginizde Islam diger dinlerden cok farkli degil ama bizim yuzyillarca bayraktarligini yaptigimiz bu din neden bu kadar cirkin yaratiklar uretiyor.

Bu sadece cehaletle aciklanabilir mi ?

Adam zaten ulusun cahillestirilmesi icin milyarlar dokuyor.

ABD arkasinda.

Biz burada durustluk tartismasi yapiyoruz.

Oysaki bu bos bir tartisma, cunku dunyada yokuz.

Olmayan birinin namusu olabilir mi ?

4.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Ama bizim işimiz paramızı çoğaltmak.. Hükümetle ters düşünce hemen tüymek.. TURKLANDBANK ta Kasam var.. Baktım otaş bankalara kredilerini ödeyemedi haberi düştü risk almadan bankayla ilişiği kestim.. Hükümetle ters düştüğü 17 aralıkta bankasyadan parasını o gün çekmeyen bugün hiç ağlamasın
    bence şöyle yanlış bir algınız var, hükümetle ters düşmek demek bankanın doğal değil devletin zorlamasıyla hatta zorbalıkla bankaya çökmesi demek..

benim anlayışıma göre devlet zorla çöktüğü bir bankadaki tasarrufları ödemeli.. eğer banka lehman brothers, citi bank vs gibi batıyorsa kurtarmak yada kurtarmamak kendi tasarrufundadır.

yani bankayı siyasi husumet yüzünden batırıp/el koyup tasarrufları ödememek suçtur.. haksızlıktır, hukuksuzluktur.

fakat doğal yollardan yada ekonomik kriz vs yüzünden batan bir bankadaki tasarrufları ödememek bir tercihtir. yani suç değildir.

bunu bir örnekle açıklamam gerekirse ; konutlar depremde yıkılabilir, devlet konutları yıkılan insanlara konut verebilir yada konut edinmelerinde kolaylık sağlayabilir, ama devlet bizati konutları kendi eliyle yıktıysa zaten doğal olarak o konutların bedelini ödemek zorundadır.

tabi bu ülkede sizin söylediğiniz gibi davranmak yanlış değil, ama kurnaklıktır yapabilirsiniz bir sakıncası yoktur..

başka bir konu bankaların yalnızca siyasi polemik , yüksek faizden battığını düşünmek bence büyük bir yanılgıdır..

belki bilirsiniz abd de 2008 krizini konu alan bir film vardı.. resmen ciddi usulsuzlukler yapıldığı için finans kuruluşları/bankalar vs.. 2008 krizinin meydana geldiğini anlatan bir film

bizim "doğal" olarak çıktığını düşündüğümüz krizler , batmalar vs bana göre birçoğu bilinçli olarak gerçekleşiyor..

birileri "hırsızlık" yapmak istiyor yani hak etmediği paralar cebine girsin istiyor. bunlar dünya ya hakim insanlar, türkiyede de güç sahibi kişiler benzer şeyleri bu ülke çapında yapıyor.

hatta bu ülkenin insanının vergileri bilinçli olarak emperyalist ülkelere peşkeş çekiliyor..

10 yıl süreyle bu ülkede dolar/tl neredeyse sabit kaldı bunu herkes bilir.. en basit şöyle düşünün..

2002 yılında %70 faiz düzeyinde 1 yıllık hazine bonosu alan yabancı bir yatırımcı tam 1 yıl sonra dolar bazında %70 kazandı..

10 yılı düşünürseniz sıcak para yoluyle ne kadar kazancımızın peşkeş çekildiğini hayal edebilirsiniz..

bankalar topladıkları tasarrufları kredi olarak dağıtan kuruluşlar bunu asla unutmamak lazım.. kredilerin dönmesin de sorun yaşandığında herşey olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,521
    Bosuna ugrasiyorsunuz.

TR'de uzun vadede paranizin deger kaybetmesinin, alim gucunun asinmasinin engellenmesinin en guvenli, en temiz, en dertsiz yolu

TUPRS hisse senedi almaktir.

Malini USD ile alir.

USD ile (endeksleyerek) satar.

Rafineri ucretini uzerine koyar, karini yapar.

Kar payini verir.

Baslangic noktasini verin enflasyon orani, dolar kuru v.s ile karsilastiralim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    O yurt disindan telefon getirmek, vergi odemekten kacinmak namussuzluk ornegidir.

Zaten onlari yazan da ne dediginin farkinda degil, bir sucu ovmek te suctur.

Gordugum o ki toplum suratle nammussuz bir yasam sekline itiliyor.

Bu toplumu islamlastirmak 800 sene surmus zamaninda, dayakla baskiyla oldurmelerle dolu yuzyillar.

Bugun bakiyoruz ABD'nin politikalari da bu yonde.

Bazi toplumlarda islamin guclenmesi yonunde taraf aliyor ABD.

Cunku biliyor ki, bu ogreti toplumlari bolup birbirine dusuruyor, gelismeleri duruyor, b.k cukuru icinde namussuz bir yasam sekline dogru bir yasam sekli olusuyor.

Bu arada dunyanin hic bir yerinde bu insanlar istenmiyor, sevilmiyor, dislaniyor.

Ben 27 sene yurtdisinda yasadim calistim, halen yilin yarisini disarda yasiyorum, oyle tipler goruyorsunuz ki, " is'te diyorsunuz, bunlar, beni bu adam gibi goruyor..."

Iciniz kiriliyor, ben bu kadar okudum, piril piril evlatlar yetistirdim, hayatimda oto park cezasi bile almadim.

Isime bir gun bile gec kalmadim.

Insanlara hep cok saygili oldum, kendime yapilmasini istemedigim hic bir seyi bir baskasina yapmayi dusunmedim dahi.

Ama bu adam, benim tasidigim tum moral degerleri yerle bir ediyor.

Ben bu degilim, siz bu degilsiniz, burayi okuyan pek cok kisi o adam degil ama her gecen gun bu b.k cukurunda daha cok kirleniyoruz.

Olaya boyle bakinca namuslu olmak detay gibi kaliyor.

Oysa biz hala cocuklarimizi, durust, namuslu kisiler olarak yetistirmek icin cabaliyoruz.

Nicin ?

Sadece dinimiz icin mi ?

Derinligine incelediginizde Islam diger dinlerden cok farkli degil ama bizim yuzyillarca bayraktarligini yaptigimiz bu din neden bu kadar cirkin yaratiklar uretiyor.

Bu sadece cehaletle aciklanabilir mi ?

Adam zaten ulusun cahillestirilmesi icin milyarlar dokuyor.

ABD arkasinda.

Biz burada durustluk tartismasi yapiyoruz.

Oysaki bu bos bir tartisma, cunku dunyada yokuz.

Olmayan birinin namusu olabilir mi ?
    biz birbirimizi kötülemekten "devletin" bize neler yaptığını ve yapmak istedğini sorgulamaya vakit b ulamıyoruz.. bana göre türkiye de yurtdışından kaçak telefon getirmek namussuzluk değil.

onu bırakın mesela benim hazine bonomdaki tasarrufumu gasp eden devlete vergi vermemem , hatta devleti soymam bile akıl almaz şekilde hakkaniyetli bir davranıştır.

İNSANLARI SUÇLAMAKTAN VAZGEÇİN.. insanları bu hale getiren YÖNETİCİLERDİR. daha açık konuşayım ben şuan rte nin alnının ortasına bir kurşun sıksam.. ceza almamam lazım (rte nin bonozede işinde suçu yok o yüzden örnek verdim fakat doğal olarak devletin en sıkı korumalı kişisi sorumluluğu alıyor.)

insan aklı doğallığının dışında hareket etmektedir. ama insan esasen doğal bir canlıdır.. kendi aklıyla kendi doğallığını çözmekte başarılı olamıyor yada olmak istemiyor.

buda insanları doğal tepkilere itiyor.. yani sen inşaat amelesine ayda 1300 tl verirsen o adam yurtdışından kaçak telefon getirir. ve sen bu adama namussuz diyemezsin..

zengin emlakçı ali ağaoğlu yurtdışından kaçak telefon getirirse ona 1 milyon tl ceza kesebilirsin..

bu ayırımları yapmadan biryere gelemeyiz.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bosuna ugrasiyorsunuz.

TR'de uzun vadede paranizin deger kaybetmesinin, alim gucunun asinmasinin engellenmesinin en guvenli, en temiz, en dertsiz yolu

TUPRS hisse senedi almaktir.

Malini USD ile alir.

USD ile (endeksleyerek) satar.

Rafineri ucretini uzerine koyar, karini yapar.

Kar payini verir.

Baslangic noktasini verin enflasyon orani, dolar kuru v.s ile karsilastiralim.

Syg,
    ya devlet tüpraş a el koyar tahtayı kapatırsa?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,521
     Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    ya devlet tüpraş a el koyar tahtayı kapatırsa?
    Onu yapacaksa her seyi yapar.

O zaman bu ulkede durmayacaksin.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 1012/1024 İlkİlk ... 125129129621002101010111012101310141022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz