Sayfa 104/690 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 825 - 832 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    1.63 için (1.28 hisse + 0.35 kupon)
    burada mantıklı olmayan nedir ? bedelliye katılmak istemeyen kuponları satar.
    ama tabi hisse fiyatı çok sınırlarda dolaşıyor, kupon bedeline (1.25) yakın noktalar.Arbitraj için müsait alanlar oluşabilir.
    Demek istediğim şu.

Önceki bedelliye kıyasla bu mantıksız gözüküyor. O zaman bir firma devamlı Kayıtlı sermaye tavanını revize edip devamlı sermaye artırsın. Bunun bir yerde sonlandırılması gerekiyor. Zaten şu an için firmanın o nakde ihtiyacı da gözükmüyor.

Kar eden bir firmanın önce %400 bedelli, bir yıl sonra %125 bedelli yapması bana hiç iyi niyetli gözükmüyor açıkçası.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Borsada bu manevralarla çok güzel yönlendirmeler yapmak mümkün. O yüzden panik satış yapmak yerine temel analize dayalı hareket etmek zararı önleyecektir.

3. Muhtemelen alttan daha fazla toplayabilmek amacıyla yaptılar. Sonuçta almak isteyen bir de bedelliye para ödemek zorunda vs. Resmen hissenin etrafına dikenli tel ördüler.

bedelliye para ödemek zorunda değil hiç kimse aslında

kuponları satıp ,hisse tarafına aktarabilir.

illa para bulundarayım diye bir kaide yok
     Alıntı Originally Posted by alperozdemir1 Yazıyı Oku
    Muhtemelen alttan daha fazla toplayabilmek amacıyla yaptılar. Sonuçta almak isteyen bir de bedelliye para ödemek zorunda vs. Resmen hissenin etrafına dikenli tel ördüler.

"yatırım tavsiyesi değildir"

bugün ya da yarın geri kalan değerleme raporları da geldiğinde şunu göreceğiz ki, bu şirket 700-750 milyon karı yıl sonu için garantilemiş oluyor.

Buna karşın Marmara-4 , Kartal Towers ve Başakşehir satışları da 3. çeyrek gibi devam etmişse, hatta Referans Bahçeşehir tapu teslimi başlamışsa bu kar 1 milyar hatta üstüne gidebilir.

ben bugün az miktar pızisyon açtım.

1 milyar kar ederse bu şirket 1 milyar piyasa değerinde olamaz. bu baskı boşuna değil, açık bir baskı var tahtanın üstüne zaten net gözüküyor

ama bir gün bu satanların sıraya girdiğini de göreceğiz.

nasip herşey
     Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Borsada bu manevralarla çok güzel yönlendirmeler yapmak mümkün. O yüzden panik satış yapmak yerine temel analize dayalı hareket etmek zararı önleyecektir.

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bedelliye para ödemek zorunda değil hiç kimse aslında

kuponları satıp ,hisse tarafına aktarabilir.

illa para bulundarayım diye bir kaide yok

Yalnız rüçhanları satıp hisseye aktarırsa, bedelliye girmiş kadar etkisi olmaz ki. Evet hiç yoktan iyidir ama gene kasası büyük olanın daha çok kazandığı bir şey olacak.

7. Yaklaşık 1 aydır düşüyor, her kademeye bariyer koyuyor. Satanları topluyor desen bence hayır, yukarıya gitmesini istemiyor desen evet..Akan suyun, düşen bıçağın önünde durulmaz derler. Sn Hayek'inde bahsettiği gibi bedelliye katılmayıp rüchanı satıp sonra bölünenden hisse alabilirsin. Yani riski azaltmış olursun, hiç risk olmasın dersen satar bölününce alırsın. Yatırımcıya kalmış. Önceki hareketlerini de biliyoruz, köküne kadar sahipli hisse ve sahiplerinin de karakteri çok iyi biliniyor.. Şahsen ben 10.000 lot kadar almıştım ve zarardayım..Bir tavan görmeden de zararım çıkmaz bekleyeceğim bir süre..YTD

8.  Alıntı Originally Posted by ŞEKERLİ Yazıyı Oku
    Yaklaşık 1 aydır düşüyor, her kademeye bariyer koyuyor. Satanları topluyor desen bence hayır, yukarıya gitmesini istemiyor desen evet..Akan suyun, düşen bıçağın önünde durulmaz derler. Sn Hayek'inde bahsettiği gibi bedelliye katılmayıp rüchanı satıp sonra bölünenden hisse alabilirsin. Yani riski azaltmış olursun, hiç risk olmasın dersen satar bölününce alırsın. Yatırımcıya kalmış. Önceki hareketlerini de biliyoruz, köküne kadar sahipli hisse ve sahiplerinin de karakteri çok iyi biliniyor.. Şahsen ben 10.000 lot kadar almıştım ve zarardayım..Bir tavan görmeden de zararım çıkmaz bekleyeceğim bir süre..YTD
    Sabahtan beri 1,63 te 600.000 lot çakılı duruyor, 62 ise 200 lü civarlarda satılıyor sonra yine 200 üstüne tamamlanıyor, ancak 63 kale duvar..YTD

Sayfa 104/690 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •