Sayfa 104/654 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 825 - 832 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1. Selamlar, aslında yatırım ilişkileri 2019'un %75 ihracat %25 iç pazar hedeflediklerini söylemişti. Dolayısıyla dediğiniz gibi yurtdışına yaklaşık 300 milyon yurtiçine 100 milyon gibi satış demek. 180 milyonluk ek yurtdışı satışı da büyük bir satış bağlantısı demek. Bir başka deyişle ihale demek. Zaten bu kadar büyük makine parkı böyle bir dönemde heyecan olsun diye alınmaz.

2. Durdo 2017 yılı karı olan 11.3 milyon tl ile 6.40 fiyatını gördü. ..2019 yılında ise artık tek bir çeyrekte o karı yapabilme potansiyeline ulaşacaktır. .yani durdoyu da artık 4 ile çarpmak gerekiyor..

Durdo yeni durdonun ilk işaretlerini güçlü bir şekilde ortaya koymuştur. .ihracatı biraz daha iyi olsaydı neredeyse bire bir tahminlerimiz tutacakti. .

Dünya ve ülkemiz ekonomisindeki ileriki aylarda hafiflediginde durdonun hem cirosu hem de karı yukarı tirmanacaktır..

Cüce durdo artık büyük çaplı bir sirket olmaya başlıyor. .durdo güzel bir hikaye ile yola çıkıyor. .durdoyu orta ve uzun tutmaya layık görüyorum. .

Fiyatı elbette arz ve talep belirleyecektir..Ama eninde sonunda hisselerin eserlerine çıktıklarını biliyorum..kısada iner mi çıkar mı bilemem..Ama orta uzun vade de bu hissenin iyi çıkacağına inaniyorum..

Borçlarından dolayı konkortado ilan edeceğini düşünen ekonomi uzmanlarının şapkalarını başlarının önüne koyup iyicene dusunmelerinde ben fayda görüyorum. .

Durdo beklediğim çok çok iyi bir bilanço açıklamadı ama bana göre iyi değil çok iyi bir bilanço açıkladı. .üstelik de krizden etkilenip bir çok hissenin çok kötü bilanço açıkladığı bir ortamda piyasa orta ve uzun vade de bu hissenin hakkını verecektir..

Küçük durdonun boyundan büyük işler cevirmesini alkişlayacaktır..

3. Geçmişte topikte derin hisse nickli bir arkadaşın ongorulerini bir arkadaş paylaşmış idi..derin hisse 2019 yılında 50 milyon kar beklediğini söylemişti. .ben ise daha iyimserdim ihracatın daha çok olacağını tahmin ederekten 70 milyon cidari kar beklediğimı söylemiştim. .

Görüldüğü kadariyla derin hisse arkadaş haklı çıkacak. .onu bu konuda tebrik etmek istiyorum..

Ben hepimize başarılar diliyorum. .

4. derinhisse
    â€

@derinhisse
    3 sa.3 saat önce
    Daha fazla
    Takip listemizdeki şirketlerin spk ya göre düzenlenmiş bilançoları gelince tekrar değerleme yapmak istiyorum hedef ve vadeler konusunda. >Bilançoda dipnotlar önemlidir. Ancak şuanda kadar en başarılı mali performans #karel #alctl #durdo #kfeın #asels #trkcm #ısctr gösterdi

derinhisse alıntıdır...

5. 2019 yılında dovizin stabil olabileceğini varsayarsak yıllıkta 300-350 milyon ciro, 40-50 milyon tl de kar beklenebilir durdodan...

Eğer döviz yukşehir ise ?? O vakit ciro yükselir ama kar negatife döner. .çünkü döviz bazlı borcu döviz bazlı gelirinden fazladir..

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    2019 yılında dovizin stabil olabileceğini varsayarsak yıllıkta 300-350 milyon ciro, 40-50 milyon tl de kar beklenebilir durdodan...

Eğer döviz yukşehir ise ?? O vakit ciro yükselir ama kar negatife döner. .çünkü döviz bazlı borcu döviz bazlı gelirinden fazladir..
    Hissede tek sıkıntı döviz yukselmesi gözüküyor oda belli bir döneme kadar belki 2-3 yıl sonra döviz yukselse denilebilir ihracat agırlıklı çalıştıgı için...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

7. Sabır göstermeyen hissede para kazanamaz ordan sattım burdan aldım laflarını duydukça sinirlerim bozuluyor...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

8. Vergi Dairesi "Gelir tablosu" karı ............Konsolide bilanço karı

2018-1.Çeyrek.... +2,050 milyon........... + 1,132 milyon
    2018-2. " .... +4,889 " ........... - (0,1) "
    2018-3. " .... +5,864 " .......... - (3,98) "
    2018-4. " ....+15,858 " ................................
    Görünen o ki 2. ve 3. çeyreklerde konsolide bilançoyu aşağı çeken bir durum oluşmuş...
    4. çeyrekteki bu etki negatif mi devam edecek yoksa pozitif mi...
    Bunu da ancak konsolide bilanço da görülecek...

Kartonsan Brüt kar marjı...%25
    Tire-Mondi.......................%27
    Durdo.............................%30
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

Sayfa 104/654 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •