Sayfa 1041/1044 İlkİlk ... 41541941991103110391040104110421043 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 8,321 - 8,328 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. Mesela gübre üreticileri, bura da var fabrika bir kaç arkadaş çalışıyor işler nasıl diyorum çok enterasan fabrika duruyor abi dediler şaşırdım arızamı çıktı dedim yok abi şu an patron üretim yaptırmıyor dedi. Neden dedim dışarıdan ithal edip satıyor daha avantajlıymış dedi.
    Buyur buradan yak. Yani üretmek daha pahalıya geldiği için adam ithal edip satıyor hem işçilerin hem fabrikanın giderlerini çıkarıyor hem kar ediyor. Ülke bu durumda, ondan sonra cari açık her ay 9 - 10 milyar dolar.
    Karşılamak için kapı kapı dolaş.

2. SEKA Afyon saman selülozu fabrikası vardı, çiftçi köylü hayvanlarının yiyeceği samanı ayırıp gerisini fabrikaya satar kazandığı parayı da yine o bölgede harcar çark dönerdi. Fabrika bu samandan kısa elyaflı selüloz üretir diğer seka lara gönderir ithal uzun elyaf selüloz ile yarı yarıya harman yapılıp kağıt üretilirdi.
    Fabrika kapatıldı. Zaten açık olsa da bırak fabrikaya satacak samanı hayvanlara yedirecek saman yok dışarıdan ithal ediliyor.
    Vs vs bunun gibi yazacak yüzlerce konu var da kime anlatacaksın.

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Mesela gübre üreticileri, bura da var fabrika bir kaç arkadaş çalışıyor işler nasıl diyorum çok enterasan fabrika duruyor abi dediler şaşırdım arızamı çıktı dedim yok abi şu an patron üretim yaptırmıyor dedi. Neden dedim dışarıdan ithal edip satıyor daha avantajlıymış dedi.
    Buyur buradan yak. Yani üretmek daha pahalıya geldiği için adam ithal edip satıyor hem işçilerin hem fabrikanın giderlerini çıkarıyor hem kar ediyor. Ülke bu durumda, ondan sonra cari açık her ay 9 - 10 milyar dolar.
    Karşılamak için kapı kapı dolaş.

Hocam bu ülkede neyin içine girseniz, yada hangi halının altını kaldırıp baksanız bolca pislik çıkar/çıkıyor, şimdi gübre işi konusunda bilmediğim için bir yorum yapmayayım ama bir önceki mesajda bahsi geçen savunma sanayi çiftliğinin pekte masum olmayacağını az çok biliyorum, bu arada Vakıfbank Roketsanın %10 civarında hissesine sahip, yani Vakıfbank bir çok iştirakinden feragat etmeden satışa kolay kolay konu edilmez bence...

Ben küçücük bir ileçede yaşıyorum burada bile dönen dalga dümen mide bulandırıcı, sıradan bir ülke bu şartlarda çoktan batardı ama ne hikmetse bu ülke yüzüyor yada yüzdürülüyor...

Demek ki vatandaş böyle seviyor, o zaman durmak yok...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

4.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    SEKA Afyon saman selülozu fabrikası vardı, çiftçi köylü hayvanlarının yiyeceği samanı ayırıp gerisini fabrikaya satar kazandığı parayı da yine o bölgede harcar çark dönerdi. Fabrika bu samandan kısa elyaflı selüloz üretir diğer seka lara gönderir ithal uzun elyaf selüloz ile yarı yarıya harman yapılıp kağıt üretilirdi.
    Fabrika kapatıldı. Zaten açık olsa da bırak fabrikaya satacak samanı hayvanlara yedirecek saman yok dışarıdan ithal ediliyor.
    Vs vs bunun gibi yazacak yüzlerce konu var da kime anlatacaksın.

Bu ülkede üretip para kazanmak imkansız, Al sat yaparakta zarar etmek imkansız, bu sene buğday çok oldu diye milletten buğdayı 5 TL ye bile almadılar, şuan buğday tüccar da 9-10 TL hemde çepelli pis buğday, bir de tarım ve hayvancılık politikası yok ama rantı acayip var, hiçbirşeyi olmayanlar zengin oldular, hayvan besleyen bir çok akrabam komple bıraktı bakın komple diyorum, anası babası kendisi yıllardır hayvan besleyen insanlar hemde et fiyatları bu kadar pahalıyken, bu işleri bıraktılar, dediğiniz gibi hocam yazılacak şey çok ama anlayanda pek yok, yada işine gelen pek yok diyelim yoksa işlerine geldi mi kafa zehir gibi
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

5. selamun aleyküm
    gününüz hayırlı bereketli olması temennimdir ...

Hayırlı Haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...

Bugünkü park manzaralarımız...

8. 150 yıl öncesi basılan PARA KAZANMA döngüsü !

Benner Cycle adı ile yayılan, 1875 de hazırlanmış bu tablo.

Sanki tüyler ürperten bir kehanet gibi.

Büyük buhran, 2. dünya savaşı, petrol krizi, dot com balonu, pandemi ve 2035 beklentisi gibi bir çok veriyle inanılmaz örtüşüyor. Hayret verici.

Bu görseli nasıl yorumlamak gerekir

Sayfa 1041/1044 İlkİlk ... 41541941991103110391040104110421043 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •