Sayfa 105/388 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 3098 madde; 833 - 840 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Dolar ile kira olmayacak denidiyse eski sözleşmeler devam mı .. Rygyo nun çoğu anlaşması döviz idi sanırım.sizce etkiler mi

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    en çok etkilenen firma olmalı mantiken bu durumdan.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by isseymiyake Yazıyı Oku
    en çok etkilenen firma olmalı mantiken bu durumdan.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kendi sorumdan sonra medyadan dinlediklerime göre karışık bir durum söz konusu, bazı şirketler ile döviz ile anlaşıldı lakin bazıları tl.. Şimdi kimin geliriri tl de döviz ile anlaştı ayıklanmalı.. Döviz ile işi olan oyun dışı gibi

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Warduck Yazıyı Oku
    Karara göre, eski sözleşmeler de kapsam dahilinde.

MADDE 2– Aynı Karara aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
    “Geçici Madde 8 – Bu Kararın 4 üncü maddesinin (g) bendinin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren otuz gün içinde, söz konusu bentte belirtilen ve daha önce akdedilmiş yürürlükteki sözleşmelerdeki döviz cinsinden kararlaştırılmış bulunan bedeller, Bakanlıkça belirlenen haller dışında; Türk parası olarak taraflarca yeniden belirlenir.â€
    anayasaya aykırı..kanunlar geçmişe doğru yürümez..BKZ imar bankası yasasının AYM'ce iptali..Bundan sonraki sözleşmelerde kamu yararı diye sözleşme serbestisinde kısıtlamalar olabilir belki ama yapılmış sözleşmeler yargı taşınırsa tırnak içinde hukuk sisteminin var olduğunu var sayıyorsak yüksek mahkemelerden döner..ya da dönmesi laaazım diyeyimm..AYM yerindelik denetimi yapamaz ama bu usule aykırı bir durum..
    Örnek;
    Bir yerde park yasağı yokken oraya park etmişim...1 ay sonra park yasağı geliyor..vay sen bir ay önce buraya park etmişsin diye bana ceza yazılıyor..Ya da bir yer imara açık, binamı yapmışım bitmiş..sonra imar iptal ediliyor bana diyorsun ki yık binanı...
    Kaldı ki sanırım bu konuda sektörel ayrıma gidilecek sanırım..bu sektörlerden biri de lojistik ..Bakanlıkça belirlenen haller dışında cümlesine dikkat..

4. Şu an ortada bir karar var ve kimse de ne olduğunu anlamış durumda değil maalesef. Dört gözle karara ait genelgenin çıkmasını bekliyoruz. Umarım oradan herkesi tatmin edecek açıklamalara kavuşuruz.
    Bu işin bir bacağı bazı firmalar için boşlukta.. Yurtdışından alınan krediler, mal bedelleri, borçlanılan tutarlar için bir değişiklik yokken, yurtiçi satış bacağında kendinizi kur riskine karşı hedge etmeniz gerekecektir. Finansçılar biraz daha değerli olacak gibiler..

5. hazineden yapılan açıklamada "Bakanlıkça istisna tutulacak hallerin kapsamı belirlenirken, döviz cinsinden girdi maliyetler veya yükümlülükler değerlendirmeye alınacak hususların başında geliyor. Örneğin, 32 sayılı Karar'ın döviz kredilerinin kullanımını düzenleyen 17 ve 17/A maddeleri uyarınca herhangi bir kısıtlamaya tabi tutulmaksızın döviz kredisi kullanabilen ve dolayısıyla döviz cinsinden yükümlülük altına giren Türkiye'de yerleşik kişilerin yaptığı sözleşmeler, bu kapsamda dikkate alınacak.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

6. Amazon resmi olarak Turkiye'de faaliyete gecmeye basladigini bildiren haberleri gazetelerde gorduk. Sanirim bu durumun en cok -olumlu anlamda- etkileyecegi sirketlerden birisi RYGYO'dur. Ruhsatli, ISO standartlarinda depoculuk yapan bu tur sirketler AMAZAN'un calisacagi sirketlerdir. Hisseye yansimasinin an meselesi oldugunu dusunuyorum. YTD falan degildir. Dusunce paylasimidir.

7. Evet kardeşim onu diyen bendim 400 bin lot alarak girdim 1.10 da sattım heme. Rysas aldım 400 bin lot onuda 1.25 den verdim sonra rygyo tekrar girdim biraz daha kazandım arkasından mndrs girdim 84 ten ve 1.19 dan sattım gene 400 bin lot. Arada ki karlarla Ukraynada 4 ev bahce li üstüne Gelibolu 1 yazlık 1500 metrekare bahce li arabalar topraklar aldım. Ve tekrar izlemeye aldım. Ama mantık olarak düşün su an alsan bir sene sonra nerede olur bu kagıt. 1.60 i gectin kagıt inan 1.40 dan alıp kar ettim. Simdilik kozal dayım. Yaptım işlemler inanmayan olursa koyarım buraya hisse alım satım işlemlerini 😀

8. Simdi bana vermismi 1000 metrekare depo almıştım İstanbula onları sattım baska mallar aldım ama sattığım depo aldığım fiyatın altına düşmüş üstünede 1000 degil 1400 metrekare olarak gel al diyorlar. Geliriz bitsin işimiz kozalla

Sayfa 105/388 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •