Sayfa 105/689 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 5512 madde; 833 - 840 arası.

Konu: ESEMS - Esem Spor Giyim Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Holding'in iflas davası için mahkeme veznesine yatırılan rakam ne kadar bilen var mı arkadaşlar..

Alıntı Originally Posted by ramle53 Yazıyı Oku
    Holding'in iflas davası için mahkeme veznesine yatırılan rakam ne kadar bilen var mı arkadaşlar..
    Esemspor’un ortağı Cankurtaran A.Ş. ve Esemspor’un iştiraklerinden Elektropak Elektrik Sanayi A.Ş. aleyhine Bakırköy 1.
    Asliye Ticaret Mahkemesi’nde kesinleşmiş iflas davası bulunmaktadır. Elektropak Elektrik Sanayi A.Ş., Cankurtaran
    Holding A.Ş.’nin 10.12.2012 tarihinde Uğur Ekşioğlu’ndan satın aldığı Emsan Emaye Tel Sanayi A.Ş.’nin 46,15 oranındaki
    hisselerinine ilişkin taahüt edilen borç senetlerine kefil olması nedeniyle iflas davası açılmıştır. Cankurtaran Holding A.Ş.
    hisse satış sözleşmesinde yazılı senetleri ödemediği için protesto edilmiş ve temerrüde düşmüştür. Bu nedenle Uğur Ekşioğlu
    mirascısı Vahit Can Ekşioğlu tarafından alacaklarının tahsili amacıyla 23.06.2016 tarihinde iflas davası açılmıştır. 31.12.2016
    tarihi itibariyle Cankurtaran Holding A.Ş. tarafından taahhüt edilen ve Elektropak Elektrik Sanayi A.Ş.’nin kefil olduğu borç

senetleri bakiyesi 1.050.685,-USD (3.697.570,65,-TL)’dir. Şirket’in yasal avukatı olan Hüseyin Can Çiftçi’ye göre
    Uğur ekşioğlu mirascısı tarafından açılmış olan iflas davasında talep edilen tutar mahkemeye depo edilmediği
    sürece her iki şirket hakkında da bir sonraki celsede iflas kararı verilebileceği ifade edilmiştir. İflas davası
    22.06.2017 tarihine ertelenmiştir.

Grup, müşterisi Flo Mağazacılık Ve Pazarlama A.Ş. ‘den (Eski ünvanı Ziylan Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.) olan
    alacağını Albaraka Türk Katılım Bankası A.Şâ€™den kredi kullanmak amacı ile 5.500.000 TL tutarındaki alacağın temliki
    yapılmak suretiyle ipotek ettirmiştir. Grup ayrıca Gülçin Oral üzerinde bulunan taşınmazı kredi kullanımı amacıyla Albaraka
    Türk Katılım Bankası A.Şâ€™ye 7.500.000 TL ‘ye ipotek ettirmiştir.
    YERYÜZÜNDE BÖBÜRLENEREK YÜRÜME!! ÇÜNKÜ SEN NE YERİ YARABİLİR NE DE BOYCA DAĞLARA ERİŞEBİLİRSİN...

Son olarak.. Yukarıdaki bildirimde adı Geçen Gülçin Oral Cengaverin annesi, ipotek ettirlen taşınmaz da kendi oturduğu villa..Yani kolay değil dükkanı kapatmak..En azından borç bitip ipotek kalkana kadar...
    YERYÜZÜNDE BÖBÜRLENEREK YÜRÜME!! ÇÜNKÜ SEN NE YERİ YARABİLİR NE DE BOYCA DAĞLARA ERİŞEBİLİRSİN...

Legenda kardeş,çıkmamış candan ümit kesilmezmiş.Dükkanı kapatmayacaklar öngörün inşallah gerçekleşir.Umutla yaşamaya devam ederiz, Ne de olsa umut bizim ekmegimiz.İnşallah bu hafta yine yükseliş trendine girer,geçen hafta bu hisse ve sonradan aldığım ekiz hisseleri burukta olsa bir sevinç yaşatmıştı....Buna da şükür...

NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK;NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSAN YOK.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

5. Buda yeşil gibi gidecek sermayesi çok az istedikleri gibi oynarlar tb ytr tavsiye si DEĞİLDİR

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Çok uzun zamandan bu yana ESEM de olan arkadaşlar bir çok konu hakkın da çok daha bilgili ve olabilecekler hakkın da daha iyi yorum yapabilecek konumdalar. Benim de öngörülerim var. Fakat burada özellikle de hisse yukarı hareket yaparken yorum yapıp bir çok kişiyi etkilemek istemediğim için 0,23-0,99 hareketin de yorum yapmadım. Bir zamanlar ben de kendim incelemeden araştırmadan ESEM'e daldım. 5 Yıldan bu yana dediğim gibi ESEM türü hisseler doğru hisseler değil. Bizler çok uzun yıllar sabır ile bekleyip günün birinde geçen haftaki gibi bir hareketi ve devamını yakalayıp kurtulmanın derdindeyiz. Sn legenda1903'ün dediğine katılıyorum. Bence de Cankurtaranların cankurtaranı ESEM hissesi. Sektör olarak çok iyi bir sektör aynı zaman da karlı sektör. Fakat Cankurtaranlar bunu kendi çıkarları için ve ESEM üzerinden hayatlarını çok daha kolay kazanmak için türlü ticari oyunlar kurarak organize ediyorlar. ESEM de isterlerse çok farklı organizasyonlar ile şirketi eski günlerine getirebilirler. Bunu zaman gösterecek. Umarım uzun zamandır beklediğimiz hareketin habercisidir bu hareketler. ytd.

7. Şahsi kanaatim kırmızı bölge de küçük yatırımcı yoktu.
    Esem ve transtürk hisselerindeki gibi örneklerde tek demeyeyim de bir gösterge olarak bakılması gereken yerlerden birisi elliott yüzdeleriydi.

% 62 , % 162 % 262 % 424 .........

transtürk de 0,18 ........ 1.81 gidişte % 905 artış
    esemin son yükselişinde 0,26 ..... 0,99 gidişte % 280 artış

bu gibi durumlarda

esem örneğinde % 62 için ...0.26 x % 62 .... 0,42
    % 162 için ... 0,26 x % 162 .... 0,68
    % 262 için ... 0,26 x % 262 .... 0,94

zaten 0,99 yükselişin ağırlıklı ortalaması kabaca 0,95 di

yani örneğimizdeki % 262 kabaca tutmuştu.

ha diyelim ki % 62 , % 162 % 262 lerden hangisini seçecektik.O da işin şiddeti hacimdeki değişikliğe yatırımcının ferasetine kalmış bir durum mesela benim öngörüm % 162 idi yanıldım ama % 162 den sonra devam edince kesin % 262 civarlarında döner diyordum
    yatırım tavsiyesi değildir

8. bir daha 0,26 gösterirler mi

o da zor diyorum

bence eski esem yatırımcıları bu kural çerçevesinde lotlarını çoğaltmalı diyorum
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 105/689 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •