Sayfa 105/385 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 3074 madde; 833 - 840 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

1. 21 Haziran'da alanlar temettüden faydalanamaz. 21 Haziran itibariyle hesabında bulunanlar, yani en geç 20 Haziran Salı günü seans saati sonuna kadar gerçekleşmiş alım emri olanlar temettüden faydalanabilir. Ayrıca, Şirketler aracı kurumlara temettü bedelini, açıklamayı yaptıkları tarihten itibaren en geç 2 iş günü içerisinde yatırmak zorundalar. Bunun herhangi bir saati yok. Bugün henüz temettü ödemelerini alamayanlar, gün sonuna kadar mutlaka alacaklardır. Şirket aracı kuruma ne zaman aktarırsa aracı kurumda o an, hesaba aktarım yapar.

2. Bazen bazı aracı kurumlar temettü ödemelerini erken yapabiliyor. Bu durumda aracı kurum temettüyü kendisi ödemiş ve sonradan şirketten gelen parayı da ödediğinin yerine saymış olabiliyor. Bu tamamen aracı kurumun kendisinden kaynaklanan bir durum. Çünkü aracı kurumlar, yatırımcının hesabına geçecek temettü tutarını açıklama tarihinde görüyorlar. Bu, aracı kurumun hizmet anlayışı ile ilgili bir durum. Hepsi bunu yapacak diye bir şey söz konusu olamaz. Temettü ödemesinin Kap'a bildirildiği andan itibaren hisse satışı olsa bile temettü ödemesine hak kazanılmış olur.

3. Şirket gerekli ödemeleri göndermiş, öğleden sonra para hesaplara geçiyor.

4. Temettümüde hisseme yatırdım. Yalan söylemeyim 2 yada 3. temettü alışım. Hakkımızda hayırlısı olsun.

5. Bana henüz yatmadı. Yatsa ben de alacağım.

6. 191 tl temettümüz yatmış.

7.  Alıntı Originally Posted by Hunter_sipek Yazıyı Oku
    191 tl temettümüz yatmış.
    Spek avcısı dostum aldığın temettü ile Destek atta hisse düşmesin .

8. Herkese Hayırlı bayramlar arkadaşlar.

Sayfa 105/385 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •