Sayfa 105/993 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

1. Başkentgaz , kartlı doğalgaz sayaçlarını değiştirmeyi bu kış günü kafaya koymuş. Neden ? Çünkü, herkes kış girerken doğalgaza zam gelir diye peşin para ile yüklü gaz aldı. Bunu ana beyin görüyor elbet. Sizmisiniz '' ucuz gaz '' alan dediler, 14 yılını dolduran tüm kartlı sayaçlar değişecek fermanı çıkarttılar.

Dün 2 genç geldi, sayacı söktü . bana bir form uzattı. Baktım sayaçtaki son endeks yazmıyor. Arızalı okunamıyor seçeneğini işaretlemiş. Benim imza alanıma da - imtina - yazmış. - siz bana imzala dediniz de ben imzadan imtina mı ettim dediğimde '' Abi genelde sorun çıkarılıyor , biz hep öyle yazıyoruz. '' peki bu sayacın ekranını okuyamadın mı dediğimde '' şirket böyle istiyor '' dediler. Şimdi benim gibi halden anlayan mülayim bir adamı bile katil yapabilirsiniz , defolun gidin oğlum dedim. Sonuç , yeni sayaç takmışlar gitmişler ama telefona mesaj geldi '' yarın şu saatte iç tesisatınızı kontrol için ekip gelecek , lütfen evde olunuz ''

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu dijital dünyayı kim icad ettiyse boynu altında kalsın. Eskiden her işimizi bire bir konuşarak- görüşerek - tartışarak hallederdik. Şimdi ; bir yapay zekayı karşımıza koyuyorlar, şunun için 1' e bunun için 3 ' e bas vs. Yahu nereye basarsam basayım derdimi anlayacak bir menü yok.
    Sesli sisteme küfüredince et operatöre bağlıyor.. Deneyimle sabittir

3. Bugün yine bir genç geldi. Elinde kaçak ölçer ve sürekli kayıt ettiği bir cihaz. Yok bu ocak bağlantı hortumu değişecek, yok bu vana küresel olacak vb. Peki bunları kim takmış, kim onaylamış ve bu gazı bunca yıldır kim vermiş dediğimde. Dürüstçe '' Abi, inan ki içim yanıyor. Lakin iş bulmak çok zor. Bunların bu krizde , bu kış günü insanlara özel olarak yaptıkları eziyetlere dayanamıyorum. Ama bize kesin talimatları var '' dedi. Güya , 2-3 tane daha yazması gereken sözde eksiği yazmayarak bana kıyak geçti. Tıpkı %120 zam yaparak sonra %7 indirime sevinmeyene nankör diyen sahipleri gibi bana anlamlı anlamlı baktı.
    21 gün içinde bu eksikleri yaptırarak tekrar randevu alacakmışım ve kontrole geleceklermiş. Bu işleri de sadece yapmaya yetkili firmaları gösteren bir katalog bıraktı. Aradım bana en yakın firmayı 500 tl. istedi. Hemen yaptırdım, randevu isteyeceğim bu melunlardan. Ankaralılar sizmisiniz Gökçeği indiren, MANSUR YAVAŞı getiren , intikam böyle alınır diye kulağıma gökten sesler geliyor.

4. Mansur YAVAŞ, hukukçu insan ama sistem nasıl kurgulandıysa idamlık dosya da sunsa adalet ten tık yok. Aynı adalet 3-5 yıl önce sosyal medya paylaşımı yapanları bile buluyor , iş Gökçek dönemi yolsuzluklarına gelince sağır ve dilsiz oluyor. Haliyle bütün bu işlerin faturası vatandaşa çıkıyor. Mansur beyin cebinden çıkan bir şey olmuyor. Yani iki kişi arasındaki çekişmeden ( kamu zararı ) biz eziliyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    ben don atlet de giymiyom
    Metin ağabey yapraktamı kullanmıyon.
    Donunu kim aldı.😁

6. Kilicdaroglu'nun elektrigini kesemiyorlar..

Bu yönetmeliğe göre şehit aileleri, muharip ve malul gaziler, 65 yaş üstü tüketiciler ve yüzde 40 ın üzerinde engeli bulunduğuna ilişkin sağlık kurulu raporunu görevli tedarik şirketine ibraz eden abonelerin elektriği ancak üç dönem boyunca faturanın ödenmemesi halinde kesilebiliyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...Slider%20Haber

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bende geç kaldılar neden pompalamıyorlar alıştırıp bıraktılar diyordum
    Bu sefer pompalamadan kökleyip bırakcaklar galiba.
    Çünkü 31 kereden fazla pompalayamazlar.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Parasal anlamda artık jartlı veya normal sayaö fark etmiyor önceden gaz alsanız bile zqm geldiğinde kullandığınız her metreküp gazın farkını alıyorlar
    Cihazı değiştirirlerken keşke normal sayaca çevirseydiniz fark almıyorlar. Bir gün sonra gelip takıyorlar
    Çok uzun yazmamak için özet geçtim. Bu evde 2,5 yıldır kiracıyım. Kartlı sayaçtı. Her ay enflasyon farkı faturası bırakıyorlar ve ilk gaz alımında önce bu farkları kesiyor ve kalanına yeni gaz yüklüyordu. Buraya kadar sorun yok ! ( aslında sorun peşin alınan gaza daha ne enflasyonu ? ama alışmıştık.... )

Dediğim gibi insanları çıldırtmak için - intikam için - kışın en sert zamanı kapıya bir kağıt bırakarak 5 iş gününde eski aboneliğin feshini ve yeni mekanik sayaç aboneliğinin başvurusunu şart koşmuşlar. Cuma gecesi saat 23 de internetten abone oldum. 780 lira güvence parası alacakları için eskiyi fesih etmediniz bile demediler. Pazartesi de apar topar eski sayacı - arızalı - fişlemesiyle aldılar. Oysa arıza felan yoktu. Dert başka. 430 metreküp gaza kondular. Güya laboratuvara gidecekmiş, incelenecekmiş eğer gaz varsa önümüzdeki 3 aydan sonraki faturalardan düşülecekmiş. Önümüzdeki 3 ay demek 20 mayıs....sonrası. Yaz gelmiş ve tüketim asgariye düşmüş olacak. Yani benim 430 metreküp gaz eğer verirseler bile seneye kışa enflasyondan erimiş olarak gelecek. Düpedüz GASP bu. Lakin derdini kime anlatacaksın. Eğer bu firma muhalif bir firma olsaydı çoktan tepesine kırk kişi binmişti.

Sayfa 105/993 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •