Sayfa 105/1003 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 833 - 840 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Etkilemek olmasın ben Pegi ilk bakista daha cazip gelse de Thy aldım 10.41 den.vadem uzun.Arkasında devlet olduğu ve temel değerleri daha çekici geldi.
    Ama dediğim gibi benim düşüncem bu.Kimbilir ileride şartlar duzelince bakarsın Pegi daha iyi çıkar. Bilemiyoruz bunu.
    Pegi'nin yukselisi bos degildir. Sabiha'nin su yolcu grafigi net. Oranin ihalesinden TAV - Pegasus cekildi vaktinde finansanal acidan ustu mantikli olmuyor diye. Malezya Holding - GMR - Limak aldi. Malezya Holding'in 50 tane havalimani var, sadece 1 tanesi Malezya disinda. Orda devlet bir kiyak gecti ummete, yolcu trafigini felaket artirdi o tarafin bir sekilde.

Yanliz su anda da bir puruz var, YHL'ye yani Tombik'e kaydirmaya calisiyorlar trafigi. Pegi'de bu risk var yani.

Ben Tombik aldim senin gibi, ama Pegi'yi de almak icin takip ediyorum. Tombik'te para kaybedecegini zannetmiyorum acikcasi su furya gectikten sonra.

2. abd endeksleri toparladı umarım kapanışta koronavirüs ,hikayesi yapmazlar.
    abd 10 yıllık yukarı, brent yukarı
    altın ons aşağı.
    hadi bakalım.ab italyayı kurtarsın.kararı çıkarmışlardır umarım.
    suudileri rus kardeşleriyle barışsın
    papatyalar açsın tarlalarda
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

3. abd endeksleri toparladı umarım kapanışta koronavirüs ,hikayesi yapmazlar.
    altın ons aşağı.
    Burada insanlar boş konuşur, yalan konuşur. buna göre yatırım yapılmaz.biri hisseye girerse, biri çıkar .benim fikirlerim size tavsiye değildir.laf salatasıdır.

4. Twıter üstatları malsız, 90-94 bin bekliyor. Oraya hazırlık yapılmış grafik çizilmiş. 90-94 bin gelirse adamları hakir görmeyin . Paradokslara devam edelim. Bu birinciydi. Bugün para girişi var ama Citi iyi satmış, 166 gün her gün 1 milyon satarsa. Hscb yabancı değil mi onun sattığını alıyor. 561 dün 559 bugün destek vermişti. Her birine riayet ediliyor tek tek. 3,75 tekrar raflardan indirilmiş. S400 nasıl iade edilecek, bu vereceğiz de Rusya battı parayı nasıl geri alacağız hahaha. Pentagon bizden çok bizi konuşuyor, çeketin cebine zarfın içinde patriot verecek ama eskisi gibi çeket giyen kalamdı, hepsi cepsiz slım feat oldu. Çok konuşulur bu s400,e nazar değecek ve nisan ayında devreye alınamayacak. Aselsan’a verelim, Ar-Ge de kullansın kadavra gibi. Pahalı bir kadavra ama ASELSAN’ımıza değer kimsede laf etmez. Böyle uçuk kaçık bir şey olursa şaşırmayın diye sağlık bakanı gibi önden uyarıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Havacılık sektörü için aklıma o ünlü öğüt geliyor.
    Düşen bıçak tutulmaz.
    Borsada işler bilanço, karlılık vs. ile olmuyor malesef.
    Temeli birilerin kaybetmesi, birilerinin kazanması esasına dayanıyor.
    Borsa sanıldığının aksine tutularak kazanç elde edilen bir mecra değil.
    Temeli, çoğunluk hisseye sahip grupların haberleri, bilgiyi kendi pozisyonuna göre yorumlayarak al-sat ile bu işten anlamayanların paralarını söğüşlemek üzerinde kurulmuş.
    Belki sizler kaybediyorsunuz, ancak manipilasyon yapan birileri tahtadan sürekli kazanıyordur.
    Onlar için hissenin yükselmesi gerekmiyor.
    Soğanın pazarda 8-10 Tl ye satılamsı gibi.
    Soğanın fiyatı yüksekse ciro yapamayacağından onu satan kar edemez.
    Mantık malesef basit olarak bu...
    Maalesef ama işte bizim piyasa da bu, kazanabilirseniz en temiz kazanç, vergisi yok akarı kokarı yok. Onun için bu kadar heveslisi var. Uyum sağlamaya yer bulmaya çalışıyoruz.

Kimi dibini görüp çıkışa geçtiğinden emin olunca alır, kimi de düşerken alıp dibini tutturmaya çalışır. Herkesin yoğurt yiyişi farklı, ben düşerken almayı seviyorum epeyce de tecrübe kazandım fena iş çıkarmıyorum, halkbank gibi 15 liradan 5 liraya ölümüne %67 düşmediği sürece idare ediyorum.

Mesela baksan çoğunluk şimdi borsadan uzak dur, kol kes falan der, uzaktan izlemeyi yeğler, doğrudur o da bir taktiktir. Bir bölüm de fırsatlardan yararlanmak için bu zamanı kollamıştır. Ben iki aydır çok az işlem yapıyordum, dün ve bugün dünya kadar emrim gerçekleşti zor takibini yaptım ama aylık bazda son dört yıldaki en çok para kazandığım üçüncü ay oldu ve daha ayın onu bugün. Hisse değişimi için de iyi fırsatlar çıkabiliyor, halkbank bir pozitif ayrışsa hisselerimin bir bölümünü akbank işbank garanti gibi özel bir bankaya geçirmek isterim.

Neyse bakalım, resmi olarak corona varlığı açıklandığında da sağlam düşüş olabilir, bu haber de yakın zamanda gelebilir, tarzınıza göre stop loss ya da alım için önemli bu haber, iyi takip etmek lazım. Gerçi ben ne yazıyorsam, o haber bize gelene kadar önden birileri yine pozisyonunu ayarlar bize artıklar kalır.

6.  Alıntı Originally Posted by ozer4151 Yazıyı Oku
    abd endeksleri toparladı umarım kapanışta koronavirüs ,hikayesi yapmazlar.
    altın ons aşağı.
    Biz başlattık biz bitiririz dediler. Bugün bizim İMKB (BİST cümlesini sevemedim) dayılandı ama olmadı. THY geri alımını ky ya kusturdular . Ama ne Hikmet en büyük para girişi orda.

Cin'deki vakalar bayagi azaldi. Bravo, olayi guzel kontrol ettiler. Asil problem Italya gibi dodolarda. Birbirlerine bon bon bakip herkese bulastirdilar.

8. Hayırlı olsun sana da tombul kuş,
    @666 ortak.Ben 10,41 den aldım. Bakalım sabredersem uzunda kazanacağımı düşünüyorum.
    Zirvelere yakınken mal almayın diye kimse demiyor ama oralardan yarıya yakın dusukten alınca bekle uzak dur diyor herkes.Ben iyi düşünce uygun görünce alıyorum. Daha da düşer mi tabi ki olabilir.Tek hisse değil en az 5 hisse Bist 30 dan var.

Sayfa 105/1003 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •