Sayfa 106/345 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon
Arama sonucu : 2757 madde; 841 - 848 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Sayın abcd,tekrar inceledim;haklısınız.Nasıl böyle bir hata yaptığımı anlatmıştım ama tekrarlamak gerekirse:Yaşlılık...Sayfadakiler,lütfen kusura bakmayın...Fakat geçen yılın aynı dönemine göre nakitimiz çok artmış.Her halde burada yanlış yapmadım...
    ,

2. Yerli firmalar ilaç üretimine başlamış kim üretirse ütetsin kaymagını selec yer

3. Bu arada petrol sudan ucuz şakası gerçek oldu

Rtalb uctu gitti..biraz olsun ayak uydurmaliydi ama spek zayif..

5. RTBLYi takip etmek için 1 lot almıştım.fiyat 2.93😤 hala duruyor bugün 11 kusur.saka gibi.Neyse biraz önce selec 2019 faaliyet raporuna bakayım dedim.oku oku minder yap misali.Sirket taş gibi ama biraz işlenmesi lazım.Bu ham hali yatırımcılara uymadı herhalde...ki 7 lira diyor başka birşey demiyor.Yetkililerde 2/3 liralardan buraya geldi diye ortadan yorum yapıyor.Halbuki borsada birçok 1/2/3 TL.lik kağıt 10 TLlerde geziyor.ornek mi?.Hektas..Klimasan...Karel..Desa...Nigbeton..Yat as..Bakab ..Yunsa..bunlar hemen aklıma gelenler.hepsi 2/3 katına çıkmış ve bilançoları asla bir selec değil.Elbet birgün bir babayiğit görür bunu alır götürür.Tabii patron kızmaz ise...

Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Sayın abcd,tekrar inceledim;haklısınız.Nasıl böyle bir hata yaptığımı anlatmıştım ama tekrarlamak gerekirse:Yaşlılık...Sayfadakiler,lütfen kusura bakmayın...Fakat geçen yılın aynı dönemine göre nakitimiz çok artmış.Her halde burada yanlış yapmadım...
    ,
    Sn. ebcim,
    Nazik cevabi yorumunuz için teşekkürler.
    Şirketimiz gerçekten 10 numara her yönüyle.
    Tek zaafiyeti, çok sağlıklı ve sağlam bir firma olduğu için yatırımcılar fazla heyecanlı bulmuyor, bu yüzden fiyatlama seviyeleri hakettiği yerin çok altında. Böyle alışılmış ve görülmüş geçen yıla kadar. Şimdi kabuğunu kırdığı dönemler yaşıyor.
    Bugün bile biraz daha geçiş yaptım başka hisselerimden.
    Çok basit bir hesapla;
    Yıllık 120 mln dolar vergi sonrası net karı olan, finansal borcu ve yapacak yatırımı kalmamış olan, faaliyette bulunduğu sektörün insan yaşamına hitap etmesi dolayısıyla her zaman aktif kalabilen bir şirketi kaça satın alırlar veya değerleme yapıldığında şirket değeri ne olur objektif okarak....sorularının cevabı çok açık.
    Ebitda çarpanı olarak değerleme yapıldığında bu sektörler genelde 9-10 çarpanla değerlenir.
    Yukarıda net karı yazdım, ebitda ( vergi, faiz ve amortisman öncesi kar) rakamını yazmak istemiyorum, yazarsam olması gereken şirket değeri uçuk bir rakam çıkacak ve yanlış yönlendirmeye sebep olacak.
    Ama şöyle yaklaşabiliriz, bir şirket düşünelim dolar bazında satın aldığınız fiyatı ( şu an selec 650 mln usd) size risk olmadan 5 yılda geri ödüyor. Dolar bazında garanti % 20 getiri.
    Siz şirket sahibi olsanız bu fiyata verir misiniz?
    Ben rakamlara böyle bakınca, huzurla ve emin bir şekilde bekliyorum adil piyasa fiyatını.

7.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Sn. ebcim,
    Nazik cevabi yorumunuz için teşekkürler.
    Şirketimiz gerçekten 10 numara her yönüyle.
    Tek zaafiyeti, çok sağlıklı ve sağlam bir firma olduğu için yatırımcılar fazla heyecanlı bulmuyor, bu yüzden fiyatlama seviyeleri hakettiği yerin çok altında. Böyle alışılmış ve görülmüş geçen yıla kadar. Şimdi kabuğunu kırdığı dönemler yaşıyor.
    Bugün bile biraz daha geçiş yaptım başka hisselerimden.
    Çok basit bir hesapla;
    Yıllık 120 mln dolar vergi sonrası net karı olan, finansal borcu ve yapacak yatırımı kalmamış olan, faaliyette bulunduğu sektörün insan yaşamına hitap etmesi dolayısıyla her zaman aktif kalabilen bir şirketi kaça satın alırlar veya değerleme yapıldığında şirket değeri ne olur objektif okarak....sorularının cevabı çok açık.
    Ebitda çarpanı olarak değerleme yapıldığında bu sektörler genelde 9-10 çarpanla değerlenir.
    Yukarıda net karı yazdım, ebitda ( vergi, faiz ve amortisman öncesi kar) rakamını yazmak istemiyorum, yazarsam olması gereken şirket değeri uçuk bir rakam çıkacak ve yanlış yönlendirmeye sebep olacak.
    Ama şöyle yaklaşabiliriz, bir şirket düşünelim dolar bazında satın aldığınız fiyatı ( şu an selec 650 mln usd) size risk olmadan 5 yılda geri ödüyor. Dolar bazında garanti % 20 getiri.
    Siz şirket sahibi olsanız bu fiyata verir misiniz?
    Ben rakamlara böyle bakınca, huzurla ve emin bir şekilde bekliyorum adil piyasa fiyatını.
    Sayın abcd,yazdıklarınıza olduğu gibi katılıyorum.Gerçekten çok çok ucuz kalmış hisse.Zaten fiyat-kazanç olarak da sektörün en uygunu.Ayrıca yedekler toplamı 2.400 milyar.Halka açıklık% 15. Yabancı payı Para Dergisine göre% 52.Yapı Krediye göre% 67...Her iki oran da iyi.Ama en önemli faktör gıda ve ilaç sektörü oldukça hareketli.Bırakın çalışan çıkarmayı,yeni eleman alıyorlar.Uzun lafın kısası,beklemeye devam....

8. Ne bir un şirketleri ne bir market şirketleri ne bir su şirketleri nede bir labaratuvar şirketleri olabildik. Malesef ortada top çeviren bir güruh la karşı karşıyayız

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 106/345 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •