Sayfa 107/342 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 849 - 856 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Sırada SMA-Simple Moving Average (Basit Hareketli Ortalama) Testi sonuçları:

ZeroLag, SuperTrend, WMA ve MOST'u geçemedi ancak EMA ve VMA'dan daha verimli sonuçlar çıkardı. En iyi ilk üçü listeden inceleyebilirsiniz, artık tek tek yazmaya gerek kalmamıştır umarım.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. Sırada TMA-Tilson Moving Average (Tilson Hareketli Ortalaması) sonuçları:

Verimliliği WMA ve MOST'a yakın, SuperTrend'den bir tık daha az.. (ZeroLag hala zirvede)
    Clausewitz

3. Kıvanç Özbilgiç'in geliştirdiği PMAX'i de test edeceğim. Ancak ondaki parametre sayısı çok olduğu için kombinasyon sayısı oldukça yüksek, simülasyon çok uzun sürebilir.
    Clausewitz

4.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Kıvanç Özbilgiç'in geliştirdiği PMAX'i de test edeceğim. Ancak ondaki parametre sayısı çok olduğu için kombinasyon sayısı oldukça yüksek, simülasyon çok uzun sürebilir.
    PMAX'i simüle etmeyeceğim. Aynı periyotlarla oluşan kombinasyon sayısı 1.250.000, tahmini simülasyon süresi 208 saat.. Yaktığı enerjiye yazık Oradan saadet filan çıkmaz.. Kıvanç Hocam basitlik iyidir, iyi.. Sen o indikatörü bence yeniden yazıver.
    Clausewitz

5. Bir OTT örneği paylaşarak katkı vermek istiyorum y.t.d.

Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Bahtı Çıkmış hocam ağaçlar semaya değecek mi sence? Hiç mevzuya destek olmuyorsun!!

6.  Alıntı Originally Posted by BaHtıÇıktı Yazıyı Oku
    Bir OTT örneği paylaşarak katkı vermek istiyorum y.t.d.

Şair burada ne demek istemiş?
    Clausewitz

7.  Alıntı Originally Posted by BaHtıÇıktı Yazıyı Oku
    Bir OTT örneği paylaşarak katkı vermek istiyorum y.t.d.

MOST'ta kullanılan ve Sinyal Çizgisinin aşağı ya da yukarı kesmesi için kullanılan default Hareketli Ortalama EMA. Bunu ZLAMA (Zero Lag EMA)'ya çevirdiğin zaman backtestlerde OTT'den çok daha iyi verim veriyor. İşin tuhaf tarafı bu 2 göstergeyi de yazan adam ısrarla OTT kullanıyor ve onun daha iyi olduğunu düşünüyor. Makina aksini söylese de..
    Clausewitz

8. Bu arada Matriks'te daha önce dikkatimi çekmemiş bir trend indikatörü daha fark ettim. Onu da Kıvanç Bey geliştirmiş ve son derece sade, MOST ve OTT gibi.. Verimliliğini henüz test etmedim ama PMAX gibi ortaya karışık, test etmesi zor bir sürü parametresi yok. Hemen test edeceğim. Adı ALPHA TREND..
    Clausewitz

Sayfa 107/342 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •