Sayfa 107/409 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon
Arama sonucu : 3269 madde; 849 - 856 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. cuma günü bofa almışsa dikkatli olmalı...

2.  Alıntı Originally Posted by derinlik Yazıyı Oku
    cuma günü bofa almışsa dikkatli olmalı...
    Bofa cemtaş da ertesi gün satmalariyla meşhurdur Ama bu saatten sonra her düşüş toplamaya fırsattır gibi

3. Bu kadar abartılarak pazarlanması hiç hoşuma gitmiyor. Burada da manipülasyon başlayacak fikri oluşuyor bende. Elbette bunu engellemek mümkün değil, ama dikkatli olmak lazım.

Evet harika bir şirket, işinde çok başarılı ama önden bu kadar çok koşacak bir tavşan değil kocaer. Atı çok koştururlarsa ben at yığılmadan çıkarım. Üç kuruş için şirketlerini manipülasyona alet ederlerse doğmamış çocuk borsada ölür. Akıllı olmalarını tavsiye ederim patronlara.

4.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Bu kadar abartılarak pazarlanması hiç hoşuma gitmiyor. Burada da manipülasyon başlayacak fikri oluşuyor bende. Elbette bunu engellemek mümkün değil, ama dikkatli olmak lazım.

Evet harika bir şirket, işinde çok başarılı ama önden bu kadar çok koşacak bir tavşan değil kocaer. Atı çok koştururlarsa ben at yığılmadan çıkarım. Üç kuruş için şirketlerini manipülasyona alet ederlerse doğmamış çocuk borsada ölür. Akıllı olmalarını tavsiye ederim patronlara.
    Sayın müzikal sizce Kocaer çok ucuz kalmamış miydi ?? Endeks 10 ay önce 4500_5000 iken Kocaer o sıralarda TL bazında 25.88 zirvesini görmüştü..dolar bazında da 1.4 dolar (40 TL) zirvesine bile hala yüzde 35 lik prim varken ,geçen sürede Kocaer kendini yeniledi..hisselerin çoğu 3_5 kat çıkmış iken sence çok ucuz kalmadık mi??
    Üstelik çok da güzel beklentileri mevcut iken...bu özellikte başka hisseler olsaydı sizce buralarda kalabilir miydi ??

1 milyarlık dolar fazlası olan....cirosunun yüzde 70 i ihracattan gelen ..modernize olmuş ve bu süreçte katma degerli ürünlerin cirodaki payı yüzde 75 lere çıkarma hedefi olan ..yeşil çeliğe geçmiş ...içinde 300 milyon sermayeli bir dev enerji şirketi olan...ileride jes ile birlikte diğer yenilenebilir enerji kollarına girme hedefi olan...içinde ayrıca jeotermal tarım ve belki de gıda potansiyeli olan bir şirketin hala buralarda kalması sizce ucuzluk değil mi ???

5. Endeks bile geçen 10 ayda iki kat gitti..hisselerin çoğu 3_5 kat çıktı..ben bu hisseye ilk geldiğimde de kocaeri çok ucuz gördüğüm ve çok geri kaldığını düşündüğüm için aldım...benim düşünceme göre bu hisse iki ay önce ikinci çeyrek bilançosunu TL zirvesi olan 25.88 de karşılamalı,güzel bilanço ile birlikte çoktan 40_50 aralığında olmalı idi..bence bu geri kalmışlığıni bir şekilde telafi etmeli...ileride sadece enerji şirketini halka arz etse inanin şimdiki kocaerin piyasa değerini bile katlayabilecektir..

Demirçelik sektörü kan ağlayıp zararlar açıklarken kocaerin ciro ve karını artırması taktire şayandır..geçen aylarda da sürekli söyledim...kocaerin fk ve pd rasyolarinin artık yarı sanayii yarı da yenilenebilir enerji şirketlerinin ortalamasına yavaş yavaş yaklaşmalı..piyasa bu günü değil ,geleceği ve beklentileri fiyatlar..Kocaer kar marjı düşük ,sadece sanayie hammadde üreten ve kur karşısında oldukça kırılgan bir yapıda olan demirçelik sektörü rasyolarindan kurtulmalı..çünkü yapı olarak onlardan çok daha iyi ve farklıdır...
    Ben piyasanın gereğini yapmasında çok da geç kaldığını düşünüyorum..rasyolarini da artık sanayii ve yenilenebilir enerji şirketlerinin bir ortalamasina doğru kademeli olarak artırmasını bekliyorum ..

O yüzden de tutmayı düşünüyorum..kocaerin yaptığı güzel yatirimlarinin sonuçlarını görmek ve yaşamak istiyorum...ben kocaerin domatesini yemek ,sodasini içmek ve üreteceği elektriği ile aydınlanmak istiyorum...

6. Sayın müzikal aylardır burada fikirlerimizi açıklıyoruz...burada herkesin fikrini söyleyebileceği oldukça düzgün ve demokratik bir ortam vardı..burada kocaerin beklentilerini ,dolayısı ile çok ucuz kaldığını bir çok arkadaş ile birlikte işleyip durduk..bu ortamda bizimle aynı fikirde değilseniz bunu nedenleri ile birlikte açıklayıp burada demokratik bir ortamda tartışıp ,beyin cimnastigi yapabilirdik..ben sizin gibi olgun birinden bunu beklerdim..kocaerin tam da tavan yaptığı ve ayların acisini çikarircadina atak yapmaya başladığı bir ortamda yeni yeni bu fikirlerinizi ortaya koymanızı pek etik görmüyorum..
    Piyasa kişilere bakmaz..bence bu fikirde değilseniz pazartesi ile birlikte satışlarınızı yapabilirsiniz.

7. Burada aylardır sürekli söylediğim gibi Kocaer orta ve uzun vadeli tutulmaya layık bir hissedir..bu düşünce ile bende pozisyon aldım..birçok akraba ve dostuma da tavsiye ettim..alma,satma veya tutma kararını herkes kendi akıl ve mantığına danışarak verecek...ben kocaeri 2025 yılının sonlarına kadar tutmayı ve yaptığı ve yapacağı yatırımların sonuçlarını görünceye kadar tutmak istiyorum..eğer kendime guvensem belki de trade yaparak ve hisse adetimi de artırarak devam etmek isterim..
    Unutulmamalı ki herkes kendi nasibince faydalanacak..bu süreçte çok bilmek de bazen maximum fayda saglamaniza yetmeyebilir..
    Satanlara saygım var..satacak olanların da yolu açık olsun..Kocaer kendine inanmayanlari dökecek...Kocaer kendisine inananlar ile yoluna devam edecektir...zaman zaman düzeltmeler olacaktır..o düzeltmeler de kan değişimi olacak ve daha iştahlı ve inacli yatirimcilar hisseyi tasiyacaklardir..biz artık bu tür şeylere alıştık..
    Bu hissede ki öngörülerim birkaç hafta geriden de gelse sonuçta gerçekleşiyor..ben inandığım yolda ve akıl ve mantığimin işaret ettiği yolda yürümeye devam edecem...
    Ben borsada yüzde 50 kazandıktan sonra eli ayağı heyecandan titreyen,dolayısı ile çok kazanmaya alışık olmayan yatırımcılardan olmadım...gesandaki ondan önce jantsadaki bu aralar da brlsmdeki ve ATATP deki yatırımlarıma şahit olmuşsunuzdur..açıkçası ben öyle kocaerden yüzde 50 kazanıp bir kenara çekilmek için gelmedim..
    Kendi bilgi ve tecrübelerimin bana fısıldadığı yatırımı yapıp gerisini de tevekkül ettim ..az çok geleceği görüyorum..piyasayı da doğru okuduğumu düşünüyorum...gerisi de nasiptir diyorum..

8. Sayın keko, yazılımda vbtyz de görmüştüm sizi bir ara ,artık atatp ile değiştiriniz sanırım yazılım sektörü düşüncenizi?

Aslında Kocaer i ben malesef 1-2 aydır farkettim,bana bir yandan da Sasa nın gencligini hatırlattı.Sasa da kimseden saklamamıştı projelerini ,hepsini nakış gibi isleye isleye gerçekleştirdi ve hak ettiğinden fazlasını da aldı piyasadan inşallah Kocaer de doğru hamle ve iletisimlerle nakış nakış işleyecek yapacaklarını.Piyasa da er yada geç hakkını verecek muhtemelen.

Sayfa 107/409 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •