Sayfa 1073/1312 İlkİlk ... 735739731023106310711072107310741075108311231173 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,577 - 8,584 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Çok sayıda özel jetin moskovadan kalktığı ve başta Türkiye olmak üzere ab ülkelerine gittiği söyleniyor.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Çok sayıda özel jetin moskovadan kalktığı ve başta Türkiye olmak üzere ab ülkelerine gittiği söyleniyor.

Ukrayna savaşı başladığında Lüks yatlarıyla Kuşadası'na gelmişlerdi şuan hala aynı yerde demir atmış durumdalar. Bir buçuk yıldır gitmediler

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem...gindi-7001654/

---------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yo millet kredi çekip ev alıyordu,şimdi kredi çekemiyorlar,zaten kriz de giderek derinleşiyor,bundan sonra emlaktan cacık olmaz.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bence fiyatlar da artmıyacak.Geçen yılki 0.64 devlet destekli kredi faizleri sizi yanıltmasın,o geçici bir dönemdi,şu anda piyasada TL kıtlığı ev bolluğu var,bu denklem emlağın lehine sonuçlanmaz.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Seneye piyasa iyice batacak emlakta ben beş yıl gelecek görmüyorum,elbet her şey döngüseldir ama gelecek yıl çok erken.
    Öylesine denk geldi.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

4. 1 milyondan ucuz konut ta kalmadı gibi

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Öylesine denk geldi.

Yo yo kendinize haksızlık yapmayın baya bir emek vermişsiniz bu entrylerimi bulana kadar ,ben arasam zor bulurdum.O konuda haklısınız o dönemki emlak öngörümde acaip çuvalladım.Hem de antalyada yaşıyorum,buradaki emlak yatırımlarıma ek yapsam çok ama çok karlı çıkarmışım.Kısmet değilmiş,piyasa bu yanlış öngörümün bedelini bana baya baya ödetti sn renkly.Ama asıl önemli olan o değil,önemli olan bundan sonra ne olur ,o konuda ne düşünüyorsunuz emlak artar mı azalır mı.

Antalyadaki emlak fiyatlarına cidden artık aklım ermiyor.Geçen alanyada bir artı bir 6 milyona rezidans ilanı gördüm.Benim konyaaltındaki evim istanbulda çekmeköydeki evimle 2014 e kadar dolar bazında aynı fiyatdı.Şimdi antalyadaki ev dört kat fazla ediyor.Cidden aklım ermiyor ,bu iş barınma krizine doğru gidiyor.Özellikle antalyada türkler bu saatten sonra nasıl barınacak çözemiyorum.

Seçim sonrası döviz 20 den 25 gitti,yüzde 25 artış.Emlakta durgunluk var,şu anda bu fiyatlardan evlere teklif verilse yüzde 10 altına bence alınır.Aradaki fark yüzde 35 kapandı gibi.Bu fark dolar yukarı emlak stabil veya az bişi aşağı inerse ne olur.Bunlar hep milyon dolarlık sorular.

Bu arada ben hisseneti de bu topiği de hep bakın ben nasıl bildim ,ne kadar akıllı tahmin yaptım ortamı olarak görmemişimdir.Burası bence beyin fırtınası yapılan bir yer,çoğu konuda buradaki arkadaşların yazılarını okuduktan sonra fikir değiştirmişimdir.Öngörülerimde yüzde 60 tuttursam bana yeter.Borsadaki yüzdem en fazla o kadardır ve yılardır borsadan baya baya para kazanırım.

Sayfa 1073/1312 İlkİlk ... 735739731023106310711072107310741075108311231173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •