Sayfa 108/1009 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 857 - 864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by RONİN Yazıyı Oku
    Koç Sabancı özyeğin ve bilkent gibi kaliteli özel üniversiteler yabancı isimli liselere ayrıca burs veriyor ve okula girişlerde avantaj sağlıyor. Galatasaray üniversitesinin fransız okullarından mezun olanlara sağladığı avantaja denk biruygulMa

Bu sene bir arkadaşımın kızı Robert ten mezun oluyor öyle okulun incisi falanda değil yani 2000 sıralama yaptı.

Robert te kontenjan 250 erkek 250 kadın öğrenci olarak ayrılıyor. Neredeyse hepsi 500 tam puanlık çocuklar. Hepsi de p
    Dediklerinize katiliyorum ama ufak bir ekleme yapayim

Robert Kolejin yilligi bu sene 71 bin TL ye cikti

off off

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Siz bilgili bir abiye benziyorsunuz...
    Sadece mrraktan soruyorum..son 20 yılda reel ücretlerin arttığı bir ulke biliyor musunuz?
    Fırsatını bulursam oraya yerlesecem de..

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bana haber verin bende oraya gidicem

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Daralma 2.5trilyon dolar olacak. 10-10-10-20-20-20-30-30-30-40-40-40 ve sonraki aylar ayda 50şer milyar dolar piyasadan çekilecek ve bu dolarlar yokedilecek.

Toplam 56 ay.

Bu küçülme sırasında faiz artışlarının gelebileceğini Yellen bugün söyledi. Ayrıca daralma sırasında sorun oluşursa daralmayı erken bitirip yeniden parasal genişleme yapabiliriz dahi dedi.

Parasal genişleme ekim 2014'te sonlandı. Sonlanması ile oluşan yukarı yönlü (dolar/Tl)/TÜFE trendinin (öncesindeki 17-25 aralık 2013 olaylarında meydana gelen dolar artışını yoksayın),
    üstüne üstlük devam eden faiz artışı ve bilanço küçültmesi olursa, bizde de yapısal reform yapılmazsa, devam edip etmeyeceği kişilerin kendi yorumuna açıktır.
    Arkadas ben bu muhabbeti anlamiyorum

FED in gecelik faizi artarken bono piyasasindaki faiz artmayacakmi?

Eger artacaksa bu kendi bacagini kesmek gibi bir sey degilmi?

Yada iki faiz arasinda bir baglanti olmasi yokmu?

Bu konuda cahilim eger bilgili arkadaslar el atarsa sevinirim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    ABD'de başkent Washington Bölgesi Metro İşletmelerinin, tramvay ve metro duraklarındaki panolarda, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) ABD Şubesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bilgilendirme ilanlarının asılmasına izin vermediği ortaya çıktı.

http://www.hurriyet.com.tr/abdden-15...62017-40518310

Aynen AB ülkelerinde olduğu gibi, ABD de 15 Temmuz kalkışması, inandırıcı bulunmuyor anlaşılan.

AK yönetim, 15 Temmuzu özel toplantılar, merasimler, mitingler ve selalarla ne kadar ön planda tutmaya çalışırsa çalışsın. AB ve ABD bu konuda ne siyasilerin ziyaret ve konuşma yapmalarına ne de yukardaki haber örneğinde olduğu gibi afişlerle tanıtılmasına izin vermemekteler.

Bu durum, 15 Temmuz konusunda yasakçı davranışlar içinde olan o ülkelerin yöneticilerini FETÖcü diye tanımlamalar ötesinde bir nedene dayanmalı.

Ne acaba?

Gününüz iyi geçsin.

Cerrahpasa 1 numara degil miydi Allah askina............

Alıntı Originally Posted by RONİN Yazıyı Oku
    Bu arada isterse bir yıl sonra yeni bir sınava girmeden Cerrahpaşa ya da geçiß yapabilir. LYS puanı ile. ( Cerrahpaşa da öyle pek bir cacıkta yok. GS hukukta olmadığı gibi. Fransızca dışında)
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Günaydın arkadaşlar,
    Ben olayı eğitim ve fed den bir başka yere, hepimizin iğreti olduğu bir duruma çekmek istiyorum.
    Milletin a.na koyacağız diyen M.Cengiz kanser olmuş.
    Konuyla alakalı yorum yapmak isteyen var mı?
    Evimdeki sineğe ya da örümceğe dahi zarar vermeden onları dışarıya atmaya çalışan biri olarak bu haberi ilk duyduğumda "çok mutlu" oldum.
    Sonra üzerine düşündüm biraz,
    Sonra mutluluğum azalmadı ne yazık ki.
    Bir canlının ölmesini dilemek ne derece doğru tartışılır.
    Sanırım son zamanlarda çok fazla haksızlığa uğramakla alakalı bir durum.
    Bir yandan düşürülen refah seviyemiz, dolardan eurodan medet ummak, paramızı korumak durumunda kalmak ve yaşanan stres ve toplumun tümünün travmatik şekilde dışarıda dolaşıyor olması.
    Diğer taraftan da yandaşlara peşkeş çekilen devlet malları, arazileri, kesilen ormanlar vs vs saymakla bitmez.
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Alıntı Originally Posted by Ahmet Buğra Yazıyı Oku
    Günaydın arkadaşlar,
    Ben olayı eğitim ve fed den bir başka yere, hepimizin iğreti olduğu bir duruma çekmek istiyorum.
    Milletin a.na koyacağız diyen M.Cengiz kanser olmuş.
    Konuyla alakalı yorum yapmak isteyen var mı?
    Evimdeki sineğe ya da örümceğe dahi zarar vermeden onları dışarıya atmaya çalışan biri olarak bu haberi ilk duyduğumda "çok mutlu" oldum.
    Sonra üzerine düşündüm biraz,
    Sonra mutluluğum azalmadı ne yazık ki.
    Bir canlının ölmesini dilemek ne derece doğru tartışılır.
    Sanırım son zamanlarda çok fazla haksızlığa uğramakla alakalı bir durum.
    Bir yandan düşürülen refah seviyemiz, dolardan eurodan medet ummak, paramızı korumak durumunda kalmak ve yaşanan stres ve toplumun tümünün travmatik şekilde dışarıda dolaşıyor olması.
    Diğer taraftan da yandaşlara peşkeş çekilen devlet malları, arazileri, kesilen ormanlar vs vs saymakla bitmez.
    Ben şahsen orda edilen kelimenin bu durumdan (Buyuk rakamlala rüşvet verme) kendisininde memnun olmadığı için yapılan bir kufur olarak algıladım. İş adamlarını kesinlikle kınamıyorum sonuçta iş adamı her yol ve yöntemi kullanarak işini içraa etmeli . Ben Devletin belli bir makamına gelip bu makam aracığı ile cepleri dolduranları kınıyorum.

8. Bu adam olmez, olemez kolay kolay.

Millet'e koya koya yeterli serveti yapmistir.

Kotuler kolay can veremiyor.

Sayfa 108/1009 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •