Sayfa 108/928 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon
Arama sonucu : 7419 madde; 857 - 864 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. hadi yurt dışı gelir olsa bir derece anlarım bu cesareti ama ülke içinde oluşan bir geliri beyan etmemek çok riskli. ayrıca doğru da değil yani, onu söylemeye gerek yok.
    Hoş, kira gelirini beyan etmeyen on binler olduğuna eminim o da ayrı konu..
    eurobond geliri tl ye çevriliyor, kur artışı da vergi matrahını artırıyor. yani diyelim ki eurobonddan zarar ettiniz ama kur kazancınız oldu, yine vergi var.
    bunlarla uğraşmak yerine, (bunlara yatırıma karar verdiyseniz) eurobond içeren fonlar daha mantıklı. hem bir sepete yatırım yaparsınız hem de stopaj kesiliyor, beyan yok.

2. bu arada kupon geliri 150 bini geçerse.. beyan edildiğinde yüzde kaç vergi kesiliyor..

Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Bankacılar satıcı. Ayrıca Eurobondlar daha önce pek normal vatandaşın ilgilendiği ürünler değildi.Şube bankacılarında pek bilmedikleri bir ürün. Kupon ödemesi yada alım satım sırasında bir vergi kesilmediğinden , müşteriye vergi yok diyorlardı genelde.
    Sözlü söylem.!!!
    Suya imza atmaya benzer.!!!
    Bu ülkede kimin eli kimin cebinde .!!!
    Belli değil.!!!
    Sistem saldım çayıra.!!!
    Modunda.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4. Günlük kiralık evlere düzenleme Meclis ten geçti! Uymayana 1 milyon TL ceza.

https://www.gercekgundem.com/gundem/...tl-ceza-438960

5.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    bu arada kupon geliri 150 bini geçerse.. beyan edildiğinde yüzde kaç vergi kesiliyor..
    ulaşılan vergi dilimine göre değişir. 2023 yılı 150.000,01 tl için yaklaşık %18.. 1M+larda %30+ lar. ama bunlar bugünün rakamları için geçerli. yeni dilimler (2024) açıklandığında hesaplar değişecek.

6.  Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Maliyenin Eurobond geliri elde edip beyanname vermeyenlerin listesini alması 10 dk sürer. Böyle bir takip yapıyorlar mı yapmıyormı bilemiyorum. Ama geçenlerde Türk Eurobondların %28 civarı yabancılarda diye bir paylaşım görmüştüm. Miktar yüksek olduğundan, ülkenin halinden de dolayı, bu sene daha sıkı denetim olabilir.

Bende her Anormal Vatandaş! gibi beyanname veriyorum.
    Merak edenler için,maliyenin havuzunda şu anda listeler mevcut,geçen ocakta sarı zarflar gitti,yapılandırma ile durdu işlemler,ne zaman start olur bilmem...

Sahibinden.com
    Mayıs 2023 otomobil ilan sayısı : 370 bin
    Ekim 2023 otomobil ilan sayısı : 525 bin

Şubat 2023 kiralık daire ilan sayısı :65 bin
    Ekim 2023 kiralık daire ilan sayısı :155 bin

Artış oranları inanılmaz , 2 yıl daha sıkı para politikası devam ederse düzlüğe çıkıcaz...

Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Sahibinden.com
    Mayıs 2023 otomobil ilan sayısı : 370 bin
    Ekim 2023 otomobil ilan sayısı : 525 bin

Şubat 2023 kiralık daire ilan sayısı :65 bin
    Ekim 2023 kiralık daire ilan sayısı :155 bin

Artış oranları inanılmaz , 2 yıl daha sıkı para politikası devam ederse düzlüğe çıkıcaz...
    Kiralıklar ucuktur, fiyatları

Sayfa 108/928 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •