Sayfa 108/214 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon
Arama sonucu : 1712 madde; 857 - 864 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    nerede abi % 40 değişime % 40 ?

5 kata 5 kat ??

nerde

bunu siz yazmadınız mı ?

% 40 ile % 242 ! arasındaki farkı göremiyormusun yoksa işinizemi gelmiyor.

istersen grafiği ters çevir bak birde öyle dene.!!!

komik olmaya başladınız.

hayır kendi yazdığınız şeye bile kendiniz inanmyorsunuz )
    İnanın sizi ciddiye alıp cevap yazmıyorum. Takip eden insanlar faydalanabilsin diye cevap yazıyorum. Yoksa engeller geçerdim, bu işkenceye katlanmazdım.

Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    İnanın sizi ciddiye alıp cevap yazmıyorum. Takip eden insanlar faydalanabilsin diye cevap yazıyorum. Yoksa engeller geçerdim, bu işkenceye katlanmazdım.
    sıkışınca ...tipik yatırımcı tepkisi engellerim geçerim.

ahaha

çok umrumda.

% 242 ile % 40 arasındaki farkı gösterip öyle engelleseydin bari
    .....

3.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Bir an TV FORMÜLÜ YANLIŞ, ERHAN HAKLIYMIŞ diyeceksiniz diye ödüm koptu.... OOfffff ne sttreeesss....
    HAHAHAH :D

hocam ben nerdeyim siz nerdesiniz ne haklısı haksızı biz tv yanlış bir yatırım şeklidir demiyoruz ki.

TV ile yatırım yap yap diyoruz ama bunu yaparken repaintli şekliyle yapma diyoruz.

bunun repaintsiz şekli nedir ? matriks grafiğine atıyorum 3 un oldugu yere bir çizgi çekersın ustune cıktıgında al altında düştüğünde sat dersin.

ama sen bunu tutup 3 ayda bir çalıştırırsan olmaz ?

biz bunun derdindeyiz. sen ise tv formulu yanlıştır savundugumu düşünüyorsun hala ....

ben repaintteyim sen tv de takılı kalmışsın.

Allah aşkına artık F/K ile ilgi örnekler yapında şu tv meselesındekı on yargılar bir kalksın. Ne çektim bu tv den be
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Matriks kullanarak portföy oluşturmak isteyenler için explorer formülü ;

1. Kolon

Kolon adı : Temettü verimi
    Formül : TEMV()

Taramayı gerçekleştirdikten sonra, sonuç ekranından "Temettü verimi" başlığına tıklayarak büyükten küçüğe yada küçükten büyüğe sıralama yaptırabilirseniz.

Formül halihazırda matriks kullananlar için verilmiştir.

Dilerseniz, iş yatırım web sitesini kullanarak manuel olarak hesaplayarak yada https://tr.investing.com/stock-screener/ adresinden popüler sekmesini kullanarak "temettü verimi (%)" seçeneğinden taratabilirsiniz.

Diğer platformları da kullananlar katkıda bulabilirse daha iyi olur.

5. Temettü verimine göre portföy oluşturmadan önce en azından 10-15 yıldır temettü hisselerine yatırım yapan aktif yatırımcılardan tavsiye alınmasını öneriyorum. Gerek bu forumda, gerekse diğer platformlarda bu kişileri ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz.

6. FROTO hissesi YEŞİL RENKTE F/K > 10 DAN AL
    KIRMIZI RENKTE F/K < 10 AL

ÖRNEGINI YAPTIM.

aşağıdaki grafikte f/k ve hisse grafikleri görülmekte.

Kırmızı çizgi altında ise AL üstüne cıktıysa SAT cunku pahalıdır diyor. VE TAM TERİSNİ DE GÖSTERDİM.

quenstock kırmızı çizgi üzerinde gördüğü an alıyor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VEYA TAM TERSİNİ YAZDIYSANIZ

PROBLEM NE HANGİ GÜN TUŞA BASARSANIZ OKADAR ŞANSLI VEYA ŞANSIZSINIZ ? AYNI FORMULU KULLANMANIZA RAĞMEN BİRİNİZ FROTO GİBİ DEV ŞİRKETİ PORTFOYUNE EKLERKEN DİĞER ADAM FROTONUN FSİNİ GÖREMİYOR PORTFOYUNDE.

SORUN BURADA HER GUN FİYATA GÖRE DEĞİŞİYOR BU KRİTERLER. BİRİ MALI GÖTÜRECEK DİĞERİ GÖTÜREMEYECEK VE HİÇKİMSE FROTOYU ALAMAYACAK CUNKU AYIN 25 İNDE SİSTEMİ CALISTIRAN KIMSE YOK.

GİBİ GİBİ SORUN BURADA

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    FROTO hissesi YEŞİL RENKTE F/K > 10 DAN AL

ÖRNEGINI YAPTIM.

Kırmızı çizgi altında ise AL üstüne cıktıysa SAT cunku pahalıdır diyor. VE TAM TERİSNİ DE GÖSTERDİM.

quenstock kırmızı çizgi üzerinde gördüğü an alıyor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VEYA TAM TERSİNİ YAZDIYSANIZ

PROBLEM NE HANGİ GÜN TUŞA BASARSANIZ OKADAR ŞANSLI VEYA ŞANSIZSINIZ ? AYNI FORMULU KULLANMANIZA RAĞMEN BİRİNİZ FROTO GİBİ DEV ŞİRKETİ PORTFOYUNE EKLERKEN DİĞER ADAM FROTONUN FSİNİ GÖREMİYOR PORTFOYUNDE.

SORUN BURADA HER GUN FİYATA GÖRE DEĞİŞİYOR BU KRİTERLER. BİRİ MALI GÖTÜRECEK DİĞERİ GÖTÜREMEYECEK VE HİÇKİMSE FROTOYU ALAMAYACAK CUNKU AYIN 25 İNDE SİSTEMİ CALISTIRAN KIMSE YOK.

GİBİ GİBİ SORUN BURADA

grafikte resimli gösterirsin onada inanmazlar.

eline yazıp vereceksin en iyisi. kendi yazdıkları bile kendi kendine çöp oldu.

hala şöyle böyle.

tepkiler şu:
    engellerim ,hahah hihihihi hohohoho ,defol git, uzak dur vs.

daha geçmiş sayfalarda dün taradığım hisse bugün yok piyasada diyor repaintin dibini yapıyor diyor.

bunlar hala neyin peşinde anlamak mümkün değil.
    .....

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    FROTO hissesi YEŞİL RENKTE F/K > 10 DAN AL

ÖRNEGINI YAPTIM.

GİBİ GİBİ SORUN BURADA

F/k, biraz daha farklı bir durum. Alım satım için eşik belirlerken sektörden sektöre farklılık gösteriyor. Tv'de tam anlayamadığınız konu şu; siz temettü verildiği gün hbt/fiyat yapıp sabitliyorsunuz. Burada hesap yaparken o yıl için hbt/güncel fiyat formülü ile dinamik değer bulunuyor.

Sayfa 108/214 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •