Sayfa 1086/1312 İlkİlk ... 865869861036107610841085108610871088109611361186 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,681 - 8,688 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Acil servisi acil olmayan hastaların doldurması gibi, mahkemelerin de işi zor.
    Hiper enflasyonda, 2 yıl üst üste %25 sınırı getirilmesi !!!

https://t24.com.tr/haber/mahkemeler-...a-acti,1118173

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    mültecinin kıçında don yok, kadıköyden milyon dolara dairemi alacak?
    Donla gelenler 300-400 tane alanlar var
    Gelenlere kıytırık evlerini kiraya verip daha iyi eve geçen binlerce uyanık Türküde Unutmamak lqzım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Satisa cikardigim eve mayis sonunda bir musteri cikmisti, o an net bi karar veremedigimiz icin satmamistik.

Simdi dolar olarak o gunku rakama gore %16-17 daha dustu fakat alici cikmiyor, tl olarak ayni fiyat, piyasa ve trende karsi durulmaz dusuncesi ile doviz bazli zarari goze alip satacagim fakat olmuyor.

Bakiyorum bazi benzer ilanlar fiyati yukari dogru guncelledi ama kendilerini kandiriyorlar su an eski fiyatlara bile alici yok.
    Sadece bu konuya 7-8 kere yazdım.
    Fiyatlar dolar bazında çok şişti, bu fiyatlarda kalmasının imkanı yok diye yazdık çizdik.
    Kaç tane grafik attık, farklı farklı. Politika değişince oyunda değişti.

Döviz kurunu serbest bıraktılar 1 ayda olan oldu. Tabi daha bu başlangıç dengeleneceği yere kadar fiyatlar dolar bazlı aşağı yönde devam edecektir. Bazen yatay gidecektir bazen aşağı ama bu süreç enaz 6ay 1yıl sürer. Geçmişte hep öyle oldu bazen 2-3 sene sürdü.

Ben en tepe noktadan Usd bazlı %40-45 geri çekilme bekliyorum. Tabi her şehirde aynı olmaz.
    Bazı şehirler çok hızlı artmıştı en çok onlar geri gelecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Sadece bu konuya 7-8 kere yazdım.
    Fiyatlar dolar bazında çok şişti, bu fiyatlarda kalmasının imkanı yok diye yazdık çizdik.
    Kaç tane grafik attık, farklı farklı. Politika değişince oyunda değişti.

Döviz kurunu serbest bıraktılar 1 ayda olan oldu. Tabi daha bu başlangıç dengeleneceği yere kadar fiyatlar dolar bazlı aşağı yönde devam edecektir. Bazen yatay gidecektir bazen aşağı ama bu süreç enaz 6ay 1yıl sürer. Geçmişte hep öyle oldu bazen 2-3 sene sürdü.

Ben en tepe noktadan Usd bazlı %40-45 geri çekilme bekliyorum. Tabi her şehirde aynı olmaz.
    Bazı şehirler çok hızlı artmıştı en çok onlar geri gelecektir.
    Peki tersten bakarsak alım için hangi şehirlerde konut fiyatlarında daha fazla düşüş olabilir? Önerebileceğiniz yerler var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    mültecinin kıçında don yok, kadıköyden milyon dolara dairemi alacak?
    Yazın bebekte, kışın nişantaşında yaşayan iranlı tanıdım. Şuan iyi kazanan restoran sahiplerinin 20 yıl önce ceplerinde para yoktu.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bence great reset kapitalizmin formasyon değiştirmesi demek olacak.Şirketlerin ve onların sahiplerinin hüküm sürdüğü bir dünyada ulus devletler 100 yıl önce imparatorlukların ortadan silinmesi gibi ortadan silinecek veya format değiştirecekler.Asıl kural koyucu uluslararası bir sistem olacak.Özel mülkiyet kademeli olarak ortadan kalkacak.Küresel sosyalizm ayağına mısırdaki firavun köle sistemin bir değişiğini yaşayacağız.Dijital para ,mülkiyetsiz toplum,milliyetçiliğin son bulması falan hep aynı planın parçaları.Bunların olabilmesi için eski sitemin yıkılması lazım,bunun için de savaşlar iç kargaşalar ve ekonomik buhran lazım,hepsi de şu anda var.Fransa ve rusyada aynı anda olan olaylar ilginç değil mi.
    Bence temelde olay sebep sonuc ilişkisinin karışmasıyla başlıyor.
    Birileri enflasyonu yükseltiyor, faiz artırıp güçsüzleşelim demek gibi geliyor.
    Gerrekli gelişimler ve ortam oluşunca olacak olan oluyor. 100 yıl önce imparatorlukların silinmesi doğal bir süreç. 500 yıl önce birileri demokrasi getirelim herkes oy kullansın dese, bunu gerçekleştirecek imkan yok. Bugün biri ben kralım ve hanedanım yönetecek dese olmayacağı gibi. En kral gibi davranan bile yalandan da olsa seçim yapıyor.
    İlk dünya savaşı neden 1900 den sonra çıktı mesela. Bunfan 500 yıl önce neden dünya savaşı yoktu. Birileri 1914 de mi istedi olmasını. Büyük oyun kurablar öyle mi karar verdi.
    2006 da facebook kurulabilmesi için internetin bulunması, bilgisayarların yargınlaşması, bir çok chat programının denenip batması gerekir. 1980 de facebool kuramazsınız.
    Ayrıca bence dünya tarihinin sakin yaşanan yıllarındayız. Fransadaki olaylar çok küçük dünya tarihine göre. Tarihte herhangi bir zaman gidin. Fransadakinden çok daha büyüklerini bulursubjz dünyanın herhangi bir yerinde. Fransaki gibi bir olayı normalde eski tarihlerde kral keser geçer. Dünyanında ruhu duymaz.
    Bu zamanda bu kadar çok olay yaşanıyormuş gibi hissedilnesi bence iletişimin çok yaygın olmasından kaynaklı.

7.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Peki tersten bakarsak alım için hangi şehirlerde konut fiyatlarında daha fazla düşüş olabilir? Önerebileceğiniz yerler var mı?
    Aynı şehirde semt semt bile olaylar çok değişebiliyor.
    Kentsel dönüşüm durumu, Ne kadar göç alıyor, ne kadar imar izni çıkıyor vs. birçok değişken olabilir.
    Benim böyle bir bilgim çalışmam yok açıkçası. Kendi yaşadığım şehre ve Türkiye geneline amatörce bakıyorum sadece.

8.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Yazın bebekte, kışın nişantaşında yaşayan iranlı tanıdım. Şuan iyi kazanan restoran sahiplerinin 20 yıl önce ceplerinde para yoktu.

yav patlak botla yunanistana geçmeye çalışan adama mülteci denir zengin iranlıya değil gözünüzü seviyim. hikaye üstüne hikayeler yaratılmış emlaktaki balon fiyatları gerçekçi gösterebilmek için.

fiyatların anormal yükselmesinin tek sebebi aşırı negatif reel faizdi. bu politikadan şimdilik vaz geçildi pozitif olmasa da daha az negatif reel faiz verilmeye başlandı. emlakta anında inmeye başladı, gerçek para yani rezerv para bazında çaycı markası bazında değil.

Sayfa 1086/1312 İlkİlk ... 865869861036107610841085108610871088109611361186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •