Sayfa 109/506 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon
Arama sonucu : 4047 madde; 865 - 872 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    üstteki grafikle bir altta verdiğim grafiklerin hepsi aynı, birinde pırpırlar yukarı bakıyor, diğerinde aşağı bakıyor, değerler ölçekler, herşey aynı, sadece ters çevrilme var,..

altta verdiğim grafikler geniş ve yakın ölçekli olanlar yan, düşüşün bir kanal takip ettiğini ve bu kanalında bu gün limitine zorlandığını gösteriyor,

eğer herhangi bir nedenle kanal pembe çizgiyi geçip 1480.09 alt üste doğru aşağı kırılırsa 1480.09 altında yelpazeden tepki gelebilir,..

buna yakın olaylar şimdilik 2 olay var,

1.Evergrande denilen sorun lu Çin şirketi, bunu sayın deniz 43 oradan takip edebilirsiniz, günü perşembe, kaynak bloomberg
    2.yine perşembe günü MB ppk saat 14:00
    piyasa kanalı kırmayarak bu 2 olayı bekleyecektir ve olayların akışına göre pozitif çok sert olur, negatif kanal kıracağı için yine sert olur,..

evergrande de borçların döndürülmesi ve bu zordaki şirkete Çin hükümet desteği, aksi olumsuz
    ppk da ise fazlerde bir indirime gidilmemesi, aksi olumsuz
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. keza benzer şekilde, yukarıdaki düşüncemizi destekleme manasında, neydi bu düşünce, önceki haftada başlayan, geçen hafta devam eden satışlar bir düşüş kanalında hareket ediyor ve bu gün kanal alt limitleri zorlanıyor,
    yani fiyatlar kırılım yeresindeler,

ama yakin 2 olay var, Evergrande ve MB ppk,.. acaba fiyatlar bu düşüş kanalını şimdi kırmadan perşembe gününe açıklamalar gelene kadar bu açıklamaları oyalanarak beklermi?

önceki hafta başlayıp geçen haftada yükselişine devam eden usdtry nin aniden frene basmış görüntüsü extrem bir olay olmadıkça sanki oyalanılacağı ve beklenileceği yönündeymiş gibi,

yani geçmişe dönük anlıyoruz ki piyasa Evergrande olayını çok önemsemiş bu belli artık,..
    önceden usul usul boşatma yaparak bunun pususuna yatıyormuş meğerse, çünkü konu sadece ppk olsaydı fiyatlar bu haftaya sarkıp ppk yı beklerdi, 3 gün buna rahatlıkla yeter ve artardı bile,

ama Evergrande olayı demekki öyle değilmiş,..önemli demek ki,..global sistemi sorguluyor, ppk gibi TR bazında lokal bir hadise değil,..

global finansal sistemde bir çok yerde sorunlu krediler ve batıklar zaten var, Evergrande bunu su yüzüne çıkarırsa ve dolaşımda olan global sermaye bundan ürküp evine dönmeye kalkarsa, bu olumsuzluk aynen covid gibi Çinden başlayıp üretim ve tedarrik zincirlerine de vurursa, müthiş bir global türbülans olur,

bu hisseler için iskantoyu zorunlu kılar, ..hisselerde birden çıkılmaz, böyle usul usul çıkmak bunu taşıyan güçlü eller için daha evladır,..zira zaten birden de boşaltamıyorlar, boşaltırlarsa zaten kırılım oluyor,..

v.s perşembe gelsin,..bakalım ne olur, umarım pozitif yönde olumlu sonuçlanır,
    Son düzenleme : indregandi; 20-09-2021 saat: 14:20.

3. alt limit çizgimiz günlük değerde 1511.7 şu sıralar orayı aşağı yönde deniyor

4. saatlikle ters yönde hareket ediyor, saatlik en geç saat akşam 21:00, 22:00 a tepki gösteriyor,..ama piyasa tersine aşağı basıyor, hatta kırarak, bunlar gerçekten tam çakallar,

rabbim kimseyi bunların eline düşürmesin ve hırstan uzak, bilgili ve bu nedenle de huzurlu ve mutlu bir yatırımcı kitlesini burada daim etsin, muzaffer ve başarılı kılsın,..

amin

5. satlik konusuna girmeyecektim ama, bu son yaptığı hareket, üstelik benim düz yazım üzerine pembe çizgimi aşağı kırarak stabil normal hareketini terk etmesi bir açıklamayı hak etti,..

saatlikte saat 13:00 dan itibaren 7 bar/saatlik bir havuz oluşacak,

yani fiyatları aşağı basan merdiven sistemde uzun bir aradan sonra tavan yükselecek ve bu 7 saat boyunca,

her simüle için bunu fiyatlara denetirsek, 3 simule var toplamda 3*7=21 saat eder,

bu gün 13:00 da başladı, 21 saat,..

fiyat aşağı basılırken tavan bunun tersine yükseliyor, bu bir nebze olsa da fiyatlara fren etki yapar ve hatta baskı kalkarsa vacumla tepki bile oluşabilir,

o nedenle kızdım bu açıklamayı yaptım,..

diğer değer zaten açıkladığım günlük değer, 1511.17 de alt üst tür

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    satlik konusuna girmeyecektim ama, bu son yaptığı hareket, üstelik benim düz yazım üzerine pembe çizgimi aşağı kırarak stabil normal hareketini terk etmesi bir açıklamayı hak etti,..

saatlikte saat 13:00 dan itibaren 7 bar/saatlik bir havuz oluşacak,

yani fiyatları aşağı basan merdiven sistemde uzun bir aradan sonra tavan yükselecek ve bu 7 saat boyunca,

her simüle için bunu fiyatlara denetirsek, 3 simule var toplamda 3*7=21 saat eder,

bu gün 13:00 da başladı, 21 saat,..

fiyat aşağı basılırken tavan bunun tersine yükseliyor, bu bir nebze olsa da fiyatlara fren etki yapar ve hatta baskı kalkarsa vacumla tepki bile oluşabilir,

o nedenle kızdım bu açıklamayı yaptım,..

diğer değer zaten açıkladığım günlük değer, 1511.17 de alt üst tür

bakın burada tavan yükseliyor sarı oklarala iaşretledim, fiyat ise tersine aşağı bastı,..yani pala

7. günlük manzara burada daha net görülüyor, ...sadece burada en tepeden itibaren sayarsam 2 hafta boyunca aşağıya doğru kırdığı kırdığı 4 engel var,..en altta kırmız yelpazeyide geçerse 5 olacak, 1480.09 alt üst ü kırarsa 6 olacak,

beklentim en fazla evergrande patlamaz ise eğer bu değer altından tepki gelmesi,

yada saatlik analizme göre bu gün tekrar 1511.17 günlük değerini yukarı alması,..

8.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    saatlikle ters yönde hareket ediyor, saatlik en geç saat akşam 21:00, 22:00 a tepki gösteriyor,..ama piyasa tersine aşağı basıyor, hatta kırarak, bunlar gerçekten tam çakallar,

rabbim kimseyi bunların eline düşürmesin ve hırstan uzak, bilgili ve bu nedenle de huzurlu ve mutlu bir yatırımcı kitlesini burada daim etsin, muzaffer ve başarılı kılsın,..

amin
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

bakın burada tavan yükseliyor sarı oklarala iaşretledim, fiyat ise tersine aşağı bastı,..yani pala

hakkaten 21:00, 22:00 demişim saat 22 de tepmiş,..dediğim üzere hakkaten de perşembeye bir dinlenme bir oylanma olacak gibi, Çin için saat farkını unutmamak gerekiyor, ..

yani sonuç perşembeden çıkacak çarşambadan değil, çarşambaya buralarda oyalanırsak eh işte

Sayfa 109/506 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •